Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Enyhén szoc. fóbiás anyaként...

Enyhén szoc. fóbiás anyaként hogyan küzdhetem le az ilyen szitukat?

Figyelt kérdés

Enyhén szoc. fóbiás vagyok. Nem mindig jön elő, leginkább akkor ha kellemetlen helyzetbe kerülök, idegenekkel kell beszélnem. Ahol dolgoztam gyerek előtt, meg ismerősi körben már nincs parám, de ahol feszélyezve érzem magam, ott bezony előjön.

28 éves vagyok, jártam már pszichológusnál is nem sokat segített...

Van egy 14 hós kislányom, ezen a nyáron jártunk először játszózni.

Ott én mindig szorongok, leginkább a többi anyuka miatt. Mindig félek, hogy megszólítanak, vagy kinéznek maguknak, mert én nem vegyülök el köztük. (egyébként szörnyű pletykahegyek mennek ott és mindenki szupermamit játszik, de ez már más téma)

Egy-két szót váltottam már velük, de nem érzem magam komfortosan. Van egy kialakult csapatjuk, szinte folyton ott vannak. Ez egy kisváros, egy normális játszó van, majdnem mindenki ismer mindenkit. Kellemetlenül érzem magam közöttük, kb úgy mint mikor a suliban is kiközösítettek (igen, ennek is részese voltam)

Olyan édes a kicsim ahogy homokozik, élvezi a játszót, miatta kimegyek, de ott mindig feszélyezve érzem magam a többiek miatt. Ha a férjem jön, akkor még ok, de ez csak hétvégén megoldható.

Valami tipp esetleg?


2021. szept. 7. 11:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
48%

Én sem szeretek menni a játszóra, úgyhogy nálunk a férjem viszi a lányunkat. Nekem inkább abból van elegem, hogy a szófosós anyukák gyerekei felett kell bébicsőszködni, mert látszik rajtuk, hogy szarnak rájuk, ezért minden figyelmet igényelnének tőlem, én viszont nem nagyon rajongok idegen gyerekekért, és nem szeretnék velük foglalkozni sem, ezért kettesben inkább más programot csinálunk a lányommal. Labdázunk a parkban, dobáljuk a repülőt, stb. Akkor megyek vele a játszótérre, ha tudom, hogy kevesen vannak.

A férjem türelmesebb, meg rá is mer szólni más gyerekére, ha szükséges.


Nem kell levinned egyedül, menjetek a játszóra közösen hétvégén, a többi napon csináljatok mást. Egy ennyi idős gyerek simán kibírja, ha nincsenek mellette tucatnyian, mire komolyabb társaságra szüksége lesz, úgyis megy oviba.

2021. szept. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
51%
Saját játszótere volt, nem akartam anyukákkal találkozni.
2021. szept. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
19%
Aki azt mondja ne vigye játszira, tudja mennyi mindent fejlesztenek a különböző játékok és milyen jó ha szokja a gyerek társaságot? Aki panelban lakik az nem tud játszóteret berendezni. Nekünk is van minden, mégis eljárunk. Vagy 2szer ha szólt hozzám idegen anyuka. Felnőtt emberek vagyunk. Tudjuk már kezelni a saját problémáinkat és ne a gyerek szívjom miatta.
2021. szept. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
8%
#9 vok. Bocsi ha megsértettem a sok hasonló kaliberű játszótéri anyukát, aki most "jól" lepontozott ezért 😂
2021. szept. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

14. Nyugi én 6os. Úgy látom itt mindenki pitsa, hogy ennyire magukra vették.

13. Ennyi erővel, nem kell panelba gyereket szülni, ha van valami ami ingerszegény az a panel...

2021. szept. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
15-os ne jattszad mar magad, mi vagy te rozsadombi? A panelba is epp ugy felnonek a gyerekek sot sokszor jobban is mint a kertvarosban😉
2021. szept. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy 14 hós után még úgyis menni kell és segíteni neki a homokozáson kívül kb. mindenben, a szemed meg még ott is rajta kell tartani. Én nem is nagyon tudtam beszélgetni igazán játszótéren, amíg a gyerekem 2,5-3 éves nem volt, és tudott egyedül hintázni, csúszdára felmászni, stb. Mire elmondtam egy mondatot, már valami máshoz rohant a gyerek :)


Ha nem akarsz, nem kell beszélgetni. De akkor szerintem engedd is el fejben mit gondolnak vagy csinálnak mások, és élvezd a gyerekeddel töltött időt :)

2021. szept. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Van kis játszó a kertben, csúzda, hinta, homokozó, na kb letolja, bezzeg a játszón mászik, csúzdázik.
2021. szept. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!