Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás és depresszió,...

Széttörve kérdése:

Szorongás és depresszió, hogyan küzdhetek ellene, ha teljesen tanácstalan vagyok?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit!

Nagy problémával küzdök, utólag ráeszmélve,hogy régóta. Kicsit ismertetem magam nagyvonalakban.

21 éves srác vagyok szörnyű gyerekkorral. Sok-sok év telt el egyedül magányosan, ami a sérelmek mellett kiváltotta nálam azt, hogy nagyon érzékeny lélek vagyok. Körülbelül 15-16éves koromig kísértek végig ezek a fájdalmak. Ezután lett egy kapcsolatom ami 2 és fél évig tartott. Értelmet nyert az életem, motiváltan és célokkal kezdtem élni az életem amit az akkori páromnak köszönhetek. A kapcsolatban mindketten a világot jelentettük egymásnak, nem egyoldalú volt. Serdülőkor, kamaszkor. Mindkettőnk sokat változott a 2.év vége felé, ez ilyen ebben a korban. Hozta magával a negatív részét, ami miatt rengeteg vita született. Örűlten szeretve, és sok lelki sérelmet kaptunk egymástól oda-vissza. Egyszerre voltunk a pokolban és a mennyben, mikoris pontot tettem a végére és szakítottam a Lánnyal. Az azt időszakom (ami ne legyen példa senkinek), ivásról szólt, meg néha egy-egy spanokkal való "plussz". Ez tartott körülbelül 1-1,5évig, akit abba kellett hagynom, mivel a szervezetem már nem bírta a tempót.


Lényegre térve:

Most itt vagyok, megtelve szorongással, mára testi -és lelki fájdalmakkal.

Teljesen motiválatlan, monoton, és üres vagyok.

Teljes szívből szerető, és érzelmes fiú voltam. Mára nem vonzanak a lányok se annyira( se a fiúk).

Van egy kapcsolatom azóta amiben boldogabbnak mondhatom. De az életem messze nem teljes. Éjszakánként nem nagyon alszok. Ezer gondolat van a fejemben napközben is, amiből egyre se tudok figyelni. Visszaálltam az ivásra, de rövid időn belül abbahagytam. Nem esik jól lerészegedni sem.


Megöl ez az állapot, nagy szükség van a segítségre, főleg hogy a párom is csak rám számíthat. Bármilyen segítséget Szívből köszönök amit kapok. Üdv: egy tisztalelkű fiú, aki élni szeretne..



2020. máj. 3. 14:03
 1/7 A kérdező kommentje:
Kiegészíteném még ennyivel: Dolgozom, egyedül élek. Szerektől tiszta, boldog életre vágyok. Ennyit szeretnék elérni. Kapaszkodóm nem nagyon van. Gyógyszerek és más tudatmódosító szerekhez már nem kívánok nyúlni, ahogy mostani napjaimban sem teszem. Ilyen életre nem vágyom. Ha nem találnék kiutat ebből, inkább bezárom az életem könyvét. Köszönöm, hogy megoszthattam ezt Veletek. Szebb napokat.
2020. máj. 3. 14:12
 2/7 anonim válasza:
Szerintem nagyon jót tenne neked a környezet változás. Uj munk új barátok új város. Csak hogy legyel egyedül egy kicsit. Ismerd meg saját magad hogy tudd mit is akarsz igazán.
2020. máj. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

3 hónapja élek egyedül. A munkám szeretem, bár stresszhelyzetek tömegét kapom, mégis szeretem a kollégáim miatt.


Abban igazad van hogy meg kell önmagam ismernem. Sokat gondolkozok ezzel kapcsolatban, túl sokat is..


Egy lélektani könyvet tudnátok ajánlani? Van érdeklődésem a biológia felé, főleg a lélektan. Úgy érzem az még segíthet.

2020. máj. 3. 18:00
 4/7 anonim válasza:
Nekem Luis l. Hay segített. Youtubon vannak videói is. A hogyan éld az életed. Meg ez kicsit fura de az ízek imák szerelmek című film és a napsütötte toscána is segített nekem mikor igy voltam. Túl leszel ezen is!
2020. máj. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mindenképp megnézem, szép estét neked:)
2020. máj. 3. 19:42
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha a gyógyszerek kilőve, pszichoterápiát ajánlok! Ne add fel! Sok sikert!

19/L

2020. máj. 4. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Voltam már szakember(ek)-nél. Sajnos nem tudtam kiadni magamból, illetve nem tudtam befogadni se a segítségük ami fokozta a zűrt bennem.


Azt érzem ezt nekem kell megoldanom. Az én harcom, saját magammal küzdök. Csupán a kulcshoz vezető utat nem találom:(

2020. máj. 4. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!