Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek hogy a kislányom...

Mit tegyek hogy a kislányom ne csinálja ezt?

Figyelt kérdés

2,5 éves, reggel villamossal hordom a bölcsibe, nagyon szeret ott lenni, sose volt semmi baj vele, de az elmúlt 1 hétbe amit művel...

5 percre lakunk gyalog a villamostól.

Eddig mindig szépen lesétáltunk lassan

De napok óta folyamatosan azt akarja hogy vegyem az ölembe, úgy vigyem,viszem is, de amikor le akarok tenni maga alá húzza a lábát leül a földre és ordítva sír. Hiába könyörgök neki hogy menni kell nekem is mennem kell dolgozni, jöjjön sétáljon, egyszerűen nem hajlandó, ha már nem ölembe veszem, egy lépést sem tesz, hiába kérdezem fáj valahol, mondja nem. Ahogy felszállunk a villamosra, mint akit elvágtak, teljesen normális, leszállunk és nem hajlandó sétálni pedig onnan a bölcsi pár perc. Nem én szoktattam hozzá az ölbe hordáshoz,hanem egyszerűen nem jön csak ordítva sír, amíg fel nem veszem, hiába mondok bármit. Hiába mondom hogy sétálni kell, próbálom elvonni a figyelmét is, de nem. Ma már reggel a ház előtt elkezdte ott kifeküdt, és csak sírt, hogy nem jön, kérdeztem haza akar menni? Nem.

Mindenre nem. Sose volt ilyen normálisan viselkedett mindig. Egyszerűen nemtudom mi baja van.

Mire elindulok dolgozni, már szakad rólam a víz. Utána a bölcsibe sincs vele semmi gond, meg mikor megyek érte sem, csak ahogy kilépünk a kapun, elkezdi. Mit csináljak? Már teljesen kivagyok. Alszik eleget is nem fáradt. Hiába mondja neki a dadus, a párom meg mindenki hogy ne csinálja ezt, amúgy nagyon okos, de nem érdekli.


2021. szept. 8. 08:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
"jól van, szia Kati, én megyek!" - apró léptekkel elindulsz és menni fog utánad
2021. szept. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Hétvégén voltunk vásárolni, akkor nem volt hajlandó megfogni az apja kezét, csak az enyémet, rá 10 percre már csak apa kellett neki.

Eddig ez sem volt.

2021. szept. 8. 08:42
 3/13 A kérdező kommentje:
Csináltam reggel, hogy szia megyek dolgozni, elmentem nagyon lassan vagy 5 métert tőle, és nem érdekelte egyáltalán. Csak ült és sírt.
2021. szept. 8. 08:43
 4/13 A kérdező kommentje:

Otthon meg a bölcsibe teljesen normális egyáltalán nem makacs. Csak az utcán van ez.

Ég és föld.

2021. szept. 8. 08:44
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Amikor az én fiam csinálta ezt mondtam neki, hogy jó akkor itt hagylak ha nem jössz. Hagytam, hogy leüljön a földre aztán elkezdtem sétálni persze figyeltem mit csinál, mondtam neki "szia én haza megyek apához" kb 10 métert mentem már szaladt utánnam. 1x 2x ezt megcsináltam azóta jön rendesen. Ha hisztizik akkor mondom hogy jó akkor itt hagylak egyedül, utánna jön egyből.
2021. szept. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem jönne be az amit az 5-ös írt, próbáld meg a válladra venni, úgy hogy hátul lóg le a feje, mintha csak liszteszsákot cipelnél. A gyereknek elég kényelmetlen lesz, és talán leszokik róla. Ha most ráhagyod később csak rosszabb lesz.
2021. szept. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Azért csinálja, mert tudja, hogy ha sír, előbb-utóbb fel fogod venni. Itt nem jó, ha csak egy picit felveszed. Semennyit se kéne. Akkor a sírás feleslegessé válna. Én a helyedben rászánnék 1-2 napot, amikor korábban indultok. Akkor még tuti menne a sírás. De ne törj meg. Jusson el a saját lábán a villamosig. Aztán pár nap múlva, ha úgy látja, nincs más választása, akkor gyalogolni fog. Aztán visszaállhattok az eredeti időre. (a korábbant azért mondom, hogy ne késs el, mert ez türelem játék).
2021. szept. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ma is attól féltem hogy valaki rám hívja a rendőrt, annyira sírt, hogy azt hiszik bántottam.

A kereszteződésbe ahol nincs lámpa mindenképp fel kell vennem igyis alig akarnak át engedni ott bárkit és reggel óriási a forgalom.

2021. szept. 8. 09:22
 9/13 anonim ***** válasza:
21%
Pedig korábban indulsz és ha kell fél órát ott állsz, hogy csak azért se veszed fel vagy kiveszel erre pár szabadnapot(ez van) és akkor végképp lesz idő a türelemjátékra. Sajnos így jártál.
2021. szept. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%
Én nem vagyok az a pátyolgatós fajta, aki ilyentől kétségbeesik. Felőlem ordíthat, húzhatja a kezemet, akkor is fogom a karját, és jössz. Pont. Képes vagyok az utcán erélyesen is rászólni, nem érdekel hányan néznek vagy sem. Ha felülök a hisztinek, sosem tanulja meg, hogy az utca nem drámaszínház, hanem ott közlekedni, haladni kell. Nálunk mondjuk sokat segít, hogy sokat sétáltunk mindig is soron kivül, hogy ne legyen 5 perc sétával hullafáradt. Ez a hisztis dolog egy-két hét alatt kikopott, mert rájött, hogy nem érdekel.
2021. szept. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!