Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nyilvános hisztit, hogy kezeljem?

Nyilvános hisztit, hogy kezeljem?

Figyelt kérdés
Kissebik fiammal, már nem merek elmenni nyilvános helyre. Ha valami nem úgy van amit ö szeretne kiabál hisztizik. 3,5 éves. Pl: játszótéren vagyunk, ha nem kap egyszerre fagyit, vagy nem tud beülni azonnal a hintába akkor hiszti, sírás kiabálás. Rá szólok, ha nem fejezi be indulunk haza.Van,hogy mégjobban hisztizik.. Következetes vagyok, nem csak fenyegetem,amit mondok be is tartom. Itthon nincs probléma. De ha nyílvános helyre megyünk🙄
2021. szept. 10. 23:46
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Úgy, ahogy eddig. Meg fogja tanulni, hogy hiába teszi. Kitartás!
2021. szept. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Sajnos vannak ilyen időszakok és az a lényeg hogy tartsd amit eddig hiszti akkor megyünk haza nem szabad hogy ezzel el érje amit akar mert később rosszabb lesz. Nekem még csak most lett 2 a pici és már kB 1-1.5 éves kora pl ha boltba megyünk 1 dolgot választhat kis nasit amit nyilván még annyira nem ért csak épp az tetszik meg neki de ha el venne még 1 dolgot akkor mutatom hogy oké de akkor ez vissza a polcra stb. és pl ebből sosincs hiszti hogy mindent akar és ha nem kap valamit akkor el kezdene hisztizni eddig szerencsére n volt ilyen. A lényeg hogy mindig legyenek fel állítva szabályok és ha hiszti akkor nem kap semmit /haza megyünk / vagy épp amiért ma hisztiztél holnap se megyünk hasonlók. Kitartást
2021. szept. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt tedd, mint máshol. Ha jól reagálod le, akkor ez egyáltalán nem kínos mások előtt sem, pláne egy játszón. Ők is láttak már gyereket.
2021. szept. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Úgy, ahogy otthon! Engem nem érdekel hol vagyunk, nem hagyom, hogy az legyen amit ő a kis fejébe vesz. Így szerencsére ritkán van hiszti, mert már rájött, hogy nem érdemes. Viszont néha vannak kirohanásai még így is. Tegnap pl. cukrászdában azért csapott hisztit, mert mindkét sütit meg akarta enni (az egyik az apjáé volt). Mivel előtte megbeszéltük, hogy 1 süti, nem érdekelt a hiszti. Páran megnéztek mire abbahagyta, de végül feladata és mosolyogva betolta a sütijét. Ne engedj neki!
2021. szept. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy eddig is! Szerintem jòl csinalod, maradj is következetes.

Azt èrze., attòl fèlsz, mit mondanak màsok, ha igy hisztizik a gyereked, ezèrt te sem tudsz ùgy reagàlni, nyugodt maradni, mintha otthon tennè.


De nem gondolnak semmit àltalàban, akinek gyereke van, tudja milyen :)

2021. szept. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Lányom három éves volt, éppen nyaraltunk. Bementünk egy boltba, de vállalhatatlan volt a viselkedése, pedig tudta már akkor is, hogy nem tűröm a hisztit. Azonnal kimentünk, a bolt mellett volt egy ilyen sövényes, kihaltabb rész, aminek volt egy sarka, szóval ott küldtem sarokba (nálunk sarok a bünti). Senki nem látott minket, ott kihisztizte magát, de sokáig megmaradt benne, hogy ilyenre képes voltam, azóta sohasem volt hiszti a boltban. Mindig segít és szót fogad, nem hisztizik, nem követel.


Nyilván nem kell ezt követni, csak egy példa volt. Olyan is volt, hogy a földre vágta magát. Előtte sose csinált ilyet, más gyerektől láthatta. Csak néztem rá, és nekiálltam rejtvényt fejteni, pár perc múlva abbahagyta.


A kérdéses esetben azonnal hazamennénk a játszóról, és menne is be a sarokba. Ha megnyugodott, akkor pedig megbeszélnénk, hol volt a hiba a viselkedésében. A ‘haragom’ mindig csak addig tart, amíg a sarokban van, utána megbeszéljük, és megy minden tovább, mint előtte.


Soha nem szabad engedned a hisztinek. Nehéz és fárasztó, de te vagy a főnök, te mondod meg, mi legyen. Ha kitartó vagy, egy idő után biztos lesz eredménye.

2021. szept. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%

Ilyenkor rádióba olyan sms-eket küldtek; hogy

Ilyenkor az anyuka is elkezdte magát a földhöz verni, hisztizni, amitől a gyerek annyira meglepődött, hogy kizökkent az ő saját hisztijéből, és így abbahagyta ezáltal.

2021. okt. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám nővéremmel csinálta ezt de még mindig emlékszik rá pedig mar 25 éves

Boltban voltak, nem kapta meg a játékát, földhöz vágta magát és sírt (első és utolsó alkalom)

Anya elsétált a pénztár fele és megbújt a sor végén, figyelte ahogy a nővérem észreveszi hogy a figyelem amit a hisztivel akart megszerezni nincs jelen, felkelt, leporolta magát és elkezdte keresni anyát

Én mondjuk még elég fiatal és tapasztalatlan vagyok, de ha egy gyerek sír azért sír mert figyelmet/valami mást akar

Ha megkapja, a kis okos feje rájön hogy ez működik, és újra és újra hisztizni fog

Jól csinálod ha szabályokat állítasz fel, tartsd is magad hozzájuk, és előbb utóbb abbahagyja

2021. okt. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!