Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire normális, hogy egy...

Mennyire normális, hogy egy közel 9 éves gyerek nyilvános helyen bepisil? Ezt más szülő is így reagálja le?!

Figyelt kérdés

Unokahúgomról mesélték el most, hogy még tavasszal elmentek megnézni a Bosszúállókat, és hogy az nagyon hosszú film volt, a kislány közben szólt, hogy mosdóba kell mennie, az anyja meg összeveszett vele a film közben, hogy ő mondta neki otthon, hogy még a film előtt menjen el, mert hosszú lesz, nem ment, hát akkor tartsa vissza. Nem tudta, tiszta olyan lett a szék, alatta a padló, a nadrágja. A film végén vették észre, és ahelyett, hogy szóltak volna bárkinek, sunyiban eljöttek, és most meg röhögve mesélik, hogy "hát nem lettek volna annak a helyében, aki utánuk ül oda"... És azóta nem viszik moziba a gyereket, ez a büntetés.


Én először elképedtem ezen, utána mondtam, hogy ez szerintem baromi nagy taplóság, mind a gyerekre nézve, mind a többi emberre. Nyilván azért szólt, mert már nagyon kellett neki, anyuka lenne a legjobban felháborodva, ha pl. a munkahelyén nem mehetne ki a mosdóba. Plusz ha valaki kifizet 4-5 ezret egy mozira, akkor nem a hugyos székre akar leülni. 18 éves vagyok, távoli még az anyaság nekem. És erre még a szülőknek állt feljebb, hogy hát mit tudtak volna ott csinálni, meg ilyen baleset bárhol előfordulhat, van olyan gyerek, aki az iskolában is bepisil még. Ez komoly? Nem ismerek sok kisgyereket, a legjobb barátnőm ikertesóit csak. De ők már 4 évesen is tudják, hogy szólni kell, otthon maguktól elmennek, stb.


2019. jún. 29. 10:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

Nyilván ez egyáltalán nem normális.

Nekem is közel 9 éves a kisfiam, de eleve eszembe nem jutott volna elvinni arra a filmre a fiamat, mivel úgysem tudta volna végigülni, másrészt meg az egy dolog, hogy hú, szuperhősök, meg minden, de ez a film nem pont a 8 éveseknek lett készítve.

Amúgy meg voltunk nemrég moziban és mosdóba kellett mennie pont mögöttünk egy kisgyereknek, pedig nem 3 órás filmről volt szó, hanem egy másfél órás meséről. Szülő felállt a gyerekkel, kimentek a mosdóba és kész. Nekik is ennyi lett volna...

2019. jún. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez egy nagy taplosag. Jól látod
2019. jún. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
A kislány kedvenc elfoglaltsága a számítógépezés, szóval 4-5 órát is simán végigülne mozdulatlanul. Igazából kicsit úgy érzem, mintha megleckéztetni akarták volna a gyereket (vagy az anyuka akarta volna, ő a hangadó a családban). Hogyha otthon nem ment el, akkor már ott sem fog...
2019. jún. 29. 10:20
 4/18 anonim ***** válasza:
26%

1. Érzem kattogsz tavasz óta?

2. A 9 évest tuti nem engedték be rá.

2019. jún. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

1. "Unokahúgomról mesélték el MOST, hogy MÉG TAVASSZAL elmentek megnézni ... "


2. De, beengedték.


Köszi a hasznos választ, igazán értelmes volt.

2019. jún. 29. 10:28
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem normális. De a szülő sem, aki így reagál.
2019. jún. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Csak az, hogy még utána mikor mondtam, hogy ezt lehet nem így kéne, akkor nekem estek, hogy "ilyen bárhol előfordulhat még"... És utána még én voltam a hülyének feltüntetve, hogy egy iskolás gyereken meglepődök, hogy bepisil.
2019. jún. 29. 10:49
 8/18 TheSoldier ***** válasza:
100%

Szegény gyerek.


Itt a legnagyobb gond a szülővel van,undorító ez a viselkedés. Honnan tudod,hogy otthon kellett-e pisilnie a gyereknek vagy sem?! Lehet hogy akkor még nem is kellett neki,aztán a moziban itta az üdítőjét,rájött hogy ki kell mennie,de az a nő személy fontosabbnak vélte a filmet mint a saját gyerekét.

Az meg hogy elsunnyog a legundorítóbb dolog amit tehet.


Egyébként meg,igen történnek balesetek,még iskolában is,de a gyerek most jelezte hogy ki kell mennie. Bármilyen hihetetlen egy gyerek még nem bírja olyan sokáig visszatartani..


Azok a 4 évesek meg lehet,hogy maguktól mennek OTTHON, de moziban ők se mennének ki egyedül.

2019. jún. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Én 24 évesen sem vagy alig tudom visszatartani a vizeletet, ha megiszok egy mozis pohárnyi üdítőt. Ezért nem is iszok olyan helyen, ahol nincs mosdó a közelben vagy macerás eljutni odáig. Így nem lepődöm meg, hogy egy 9 éves sem tudja visszatartani.


Szívem szerintem odakötözném anyukát az összevizelt székre egy egész napra és itatnám és itatnám és itatnám... Majd a következő nap megkérdezném tőle, hogy mit tanult ebből az esetből. Rossz válasz esetében újra kezdenénk az egészet.


Ebből amúgy a gyerek nem azt vagy nem csak azt tanulta meg, hogy jó ötlet indulás előtt mosdóba menni, hanem azt, hogy a saját anyjára nem számíthat.

2019. jún. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Jó nagy bunkok a szulok. Minden szempontol. Normalis ember ilyet nem csinal. Ne lepodj meg az itteni idiotakon sem, rengetegen itt elik ki magukat.
2019. jún. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!