Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lesz alvásnál is...

Hogyan lesz alvásnál is szobatiszta?

Figyelt kérdés
Kislányom lassan 3 éves,napközben már hónapok óta szobatiszta... Viszont a déli és esti alvásnál mindig pelust adok rá,mert bepisil(napközben szinte direkt,mert van hogy nem is alszik)Mit csináljak?Várjam meg amíg magától kialakul nála,hogy száraz pelussal ébred,vagy egyszerűen ne adjak rá pelust és akkor csak rájön,hogy az nem lesz jó ha bepisil.
2010. aug. 31. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Lehet hogy hülyeség de a Superdadában ( több tévécsatorna adja) láttam, egy anyukának ilyen gondjai voltak. Azt javasolták neki, hogy mielőtt ő lefeküdne ébressze fel a lányát és vigye ki pisilni.

Nem tudom mennyire jó módszer, de neki ott bevált és száraz éjszakájuk volt.

2010. aug. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk hónapokig tartott mire éjszaka is szobatiszták lettek , éjjelre adtam pelust egy darabig , aztán elfogyott és utánna már figyeltem rájuk , hogy délután 5 körül már ne nagyon igyanak , lefekvés elött elmennjenek pisilni és reggel az volt az első . Éjjelre melléjük tettem a bilit , de így is gyakran kellett ágyat húzni . Nálunk kb fél éve nincs éjjel gond , most lesz 4 éves a legkisebb .
2010. aug. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nővérem 4 gyerekével csinálta azt,hogy mielőtt lefeküdtek,muszáj volt pisilni,és lefekvés előtt x idővel már nem ihattak.
2010. aug. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem se adjál rá pelust, mert elkényelmesedik. Szerezzetek be egy gumilepedőt, a biztonság kedvéért!
2010. aug. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam jan-ban lesz 4 éves, 1 éve teljesen szobatiszta nappalra, de éjszakára még mindig kell neki pelenka, még egyszer sem volt, hogy száraz lett volna. Sőt, többször is előfordul, hogy úgy ébred, hogy kifolyt a pisi a pelusból (Libero bugyipelus), de nem igazán érdekli. Pedig a bili mindig mellette van, csak szerintem nem ébred fel arra, hogy pisilnie kell, szóval még nem érett meg rá.

Én úgy hallottam, hogy az éjszakai felébresztés azért nem jó, mert nem ő ébred fel magától arra, hogy pisilnie kell, hanem csak félálomban pisil egyet, kb. mintha a pelusba tenné.

Állítólag a folyadékmegvonás sem jó, mivel az egész az agyában dől el, nem a veséjében :)

Úgyhogy egyéb ötletek engem is érdekelnének, addig meg várunk türelmesen :)))

2010. aug. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk ez szerintem nem jó módszer, mert egy 3 éves meg egy 4 éves már nem annyira ostoba, pontosan tudja hogy pelus van rajta és így persze hogy belepisil.

Én két évesen mikor nappal nem volt rajtuk pelus, éjjelre sem adtam rájuk. A nagyobb felkel éjszaka pisilni, a kicsi átalussza az éjszakát és nem pisil éjjel.

2010. aug. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk 4 éves a lánykám, nappal stabilan szobatiszta, egy ideig a déli alvásnál volt gond, ő azt csinálta egy időben, hogy felébredt üvöltve, és nem tudja mi baja, persze vagy pisilni kell, vagy szomjas, de volt, hogy addigra már becsurgott, mire odaértem. Szerencsére ezt kinőttünk, nappal már nem csurog be alvás közben sem.

Aztán előadtuk, hogy milyen ügyes, már biztos éjjelre se kell neki pelus. Ő nagyon lelkes volt, de aztán vagy 3 hétig minden nap mostam az ágyneműt most a nyáron, mert lelkesnek lelkes, de lusta felkelni. így visszakapta a pelenkát, aztán most másfél hete már megint pelus nélkül alszik éjjel és lekopogom, de mostanában nem mostam ágyneműt. Van, hogy hallom, hogy nyöszörög, akkor felkeltem, hogy ugorjon a bilire, nomeg lefekvés előtt el kell neki menni pisilni. volt,hogy próbálkoztam felkelteni, 1-2 óra körül amikor én is kimentem, de van, hogy ébreszthetetlen, nomeg azon is agyaltam, hogy van-e értelme ébresztgetni, ha nem magától kel. De most lekopogom felkel általában, így remélem beált erre a rendszerre.

2010. aug. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi nagyon szerencsések voltunk. 3 éves múlt éppen, amikor elfelejtettem pelust venni és nem volt itthon már egy darab sem. Mondtam,hogy sajnos nincs itthon, ne pisiljen már be. És szárazon ébredt!!!! 2 hétig száraz volt, aztán bepisilt. Azóta kb így telt az elmúlt fél év: 1 hónap száraz, 2 nap bepisilt, 2 hét száraz, 1 nap pisi, 2 hónap száraz, 2 nap pisi. Szóval össze-vissza, de ennyi ágyhúzás belefér.
2010. szept. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!