Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kislányom a télen lesz...

A kislányom a télen lesz hároméves, nappal teljesen szobatiszta délutáni alvásnál is de éjszaka még tele van a pelusa a baj az hogy elalvás elött 2,5 deci kakaót követel erről nemtudom egyenlőre leszoktatni akkor így hogyan lesz éjszaka szobatiszta?

Figyelt kérdés
2009. júl. 28. 09:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem a kakaótól függ. Menni fog az! beszéld meg vele, hogy szóljon éjjel, ha pisilni kell. Vegyél helyzetjelző lámpát, talán fél kimenni pisilni éjjel.
2009. júl. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jobban észreveszed, ha ketten vagytok. Foglald el magad!
2009. júl. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A fiam 2 évesen szobatiszta volt, de éjjszaka nem is eröltettem neki. Több éjjel is száraz volt a pelus, de gyakran volt beteg és nem akartam,hogy a pisiben fekügyön éjjel.

4 évesen vedtem le a pelust és ő kérte. 6 éves és minden rendben.

2009. júl. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ne erőltesd, csak rosszat teszel vele!

Hidd el, majd eljön az ideje, amikor már éjszaka sem kell a pelus, csak hagyd, hogy a saját ütemében fejlődjön.

A kakaóját se vond meg, mert kell neki ez a kis szertartás, és úgysem ezen múlik a pelenka elhagyása.

2009. júl. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csatlakozok előttem szólókhoz! Kakaót csak azért nem adni neki, hogy ne pisiljen? Egyrészt valószínűleg akkor is pisilne, másrészt meg kitolás vele. Tuti fél-1 éven belül kakaóivással együtt is szobatiszta lesz, addig meg adj rá pelust. Ha több mint egy hete száraz a pelus vagy ő kér éjszakára bugyit akkor változtass, addig ne. Egyikőtök se lenne kipihent, ha éjszaka pisilni vagy pisis ágyban kelne fel a gyerkőc.

Nekem a lányom 21 hónapos, szobatiszta és éjszaka sem szokott már pisilni, de 3 éves koráig tuti rajta lesz a pelus du is és este is az alváshoz, mivel ő kellni szokott sokszor úgy hogy nagyon kell pisilnie, tuti sokszor nem érnénk el a biliig. Másrészt bármi megzavarja a kis lelkét a legkisebb mértékig még visszaesünk a szobatisztaságban,de mivel ő szerne bugyit ilyenkor nem csinálunk belőle ügyet és nem kap pelust nappalra, majd hetekig megint ügyes a lányzó. Egyszer 3 napra nem skkal a bugyizás bevezetése után voltunk nélküle nyaralni, amikor hazajöttem majd egy hétig be-be pisilt újra. Ezt csak azért írom, mert ha az éjszakai szobatisztaságból csinálsz "nagy ügyet" szerintem pont ártassz vele, hiszen az tuti megviselné a kislányodat, tehát akár tartósabbá is válhatna a helyzet.

2009. júl. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!