Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 4 éves fiam nem eszik meg...

A 4 éves fiam nem eszik meg semmiféle zöldséget. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen már nem tudok vele mit csinálni. Minden alkalommal felkinalom neki, de sosem eszi meg. Ha apróra vágom és úgy teszem rá pl szendvicsre akkor leszedi vagy hozzá sem nyúlt ha nem tudja leszedni. Ha mégis valahogy a szájába kerül akkor öklendezik. Gyümölcsök uez. Alma, banán kivétel, szóval még csak nem is az álaggal van baja, mert ennyi erővel megtehetné a paprikát vagy a retket vagy az avokadot is.

Nem nassol, egy nap egyszer iszik tejet. Amúgy mást megeszik de semmit ami nem krumpli és barátai.

Állandóan beteg mióta ovis de azt hittem ez az első év után már nem így lesz... viszont semmi sem változott, olyan nyúzott az egész gyerek, hiába kap vitamint, vasat.. én már azon gondolkozom, hogy hová vigyem el kivizsgaltatni. Aki volt hasonló helyzetben mit tett?



2021. szept. 19. 11:33
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Hat nehez es fogos kerdes ez. Ugyanilyen voltam kicsinek, de anyam olyat csinált hogy mintha alma szelet lenne a zöldség olyanra vágta es megettem. Amugy levesben lehetne neki adni vagy főzeléket leturmixolva hogy csak egy zoldszeru etel legyen es a kicsinek azt mondani csoda etel amitől szuperhős lesz. Legyen kreatív!! Sok sikert
2021. szept. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

Ha almát meg banánt eszik, akkor nincs vész, azt adj neki.

Gyümölcsjoghurt? Ha a fagyit szereti, akkor mirelit gyümölcsből sörbet, vagy turmix. Zöldség spagetti szószban puresitve, vagy rántva.

2021. szept. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Csinalhatsz rakott krumplit cukkinivel, sült krumplit sült batatàval, krumplipürèt tört rèpàval. Ha ezek sem kellenek neki, akkor adj neki sok banànt ès almàt. Mindkettőből van több fajta is. Ilyen idős korban sok gyerek valogat
2021. szept. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%

A zöldségre olvassz sajtot, de ne is látszódjon ki alóla. Elterelésként meg valami olyanra is olvassz sajtot, amit megeszik.


A gyümölcsből meg csinálj turmixot. Ha az almát s a banánt megeszi, akkor azokat feltűnően tedd bele, a többit meg csempézd.

2021. szept. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
Fogadd el. Nem azért beteg, mert nem eszik meg pár szelet paprikát, vagy retket.
2021. szept. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A rakottakat vagy megeszi vagy nem. A sajtos raolvasztasra annyit tudok mondani, hogy ha eszünk pizzát azt is úgy eszi meg, hogy leszedi a sajtot. Megeszi.. aztán ha van zöldség azt kiteszi, a húst tésztát megeszi, de van amikor a tésztát sem. Főzve-parolva-tesztaval meg csak-csak oke.. ezeket is vagy megeszi vagy nem, de képes a tésztát addig trutyizni a tányéron, amíg leszedi róla a szoszt. Répát eszi meg egyedül a levesbol de mindenki számára szerintem nyilvánvaló, hogy egy főtt répa vitamin és ásványianyag tartalma zéró ahhoz képest, amennyi lenne uez neki nyersen. Nem kérem, hogy a gyerekem megegyen minden nap egy vödör nyers zöldséget de legalább napi 2 szelet uborkát a vajas kenyérről, vagy egy fél paradicsomot nem lehetne heti 2szer? Szerintem ez nem normális. Van kisebb testvére és ő megeszi ezeket, nem öklendezik, nem alkudozik minden evésnél. Ezt az alkudozast is azóta csinálja, amúgy amióta óvodás. Nálunk nem volt ez sosem szokás. Én mindig normális ételt teszek elé, naponta ötször és ha nem tetszik akkor lehet szépen végigülni amíg befejezi a család és utána bemehet akár úgy is, hogy ra se nézett a saját ételére. Másikat sosem kapott, én nem kenyszeritettem arra sem hogy megegye. Ha kéri, kéri, ha nem majd kapja a következő etkezest. Minden modern hozzataplalasi szakkönyv azt ajánlja, hogy ne eroltessuk ne zsaroljuk, ne jatszmazzunk. Nem tettem (eddig) de kezdem azt hinni, hogy ez nem minden gyereknek válik hasznára. Az enyemnek lehet kicsit erelyesebben kellene mondani, vagy O valamilyen modon beteg.


Amúgy nyilván túl vagyok azon egy négy evessel, hogy matyohimzest is tettem már ki neki salatabol a tányérra meg kiskutya, szívecske, biszembäszomra vágom a zoldseget. Egyenlő: Semmi eredmény. Fujjogas és csókolom.

2021. szept. 19. 12:17
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A lányom pont ilyen volt. Ahogy nőtt, kezdett megváltozni az ízlése és már a főzeléken kívül minden formában megeszi a zöldséget.
2021. szept. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Remélem így lesz. És akkor te kitartóan elé tetted és egyszer csak bekövetkezett a csoda? Amúgy a fozelekek egy részét megeszi. Ma pl spenót volt, azt pl megette. A borsót még nem eszi meg. Nem is értem..
2021. szept. 19. 19:36
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Tehát mégiscsak eszik zöldséget az a gyerek
2021. szept. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi is így kezdtük, talán gyümölcsből evett meg többfélét, 4-5 félét, zöldség csak levesben főtt sárgarépa, sütőtök. Nyersen semmi. Meg persze krumpli, rizs, hús, semmi más szinte. Elbeszélgettem vele arról, hogy vannak furcsaevő felnőttek, akiknek kihullik a hajuk, a foguk, csúnya lesz a bőrük és a barátaik sem szívesen hívják meg őket, mert szinte semmi normálisan sem esznek. (Volt akkor egy ilyen sorozat a tv-ben, ami tényleg komolyan megijesztett engem is.) Megkérdezem, hogy ő is akar e ilyen furcsaevő lenni, mert ha így folytatja, nem ad esélyt az új ízeknek, akkor ez lesz. Megbeszéltünk, hogy semmit nem kell megennie amit nem szeret, de egy-egy zöldséget, gyümölcsöt többször is meg kell kóstolnia. Egy picit beleharap, ízlelgeti, ha nem ízlik ki is köpheti. Ha háromszor-négyszer nem ízlik, akkor elfogadom, hogy nem szereti és kihagyjuk. Persze nem egymás utáni napokon, hanem más-más időpontokban jött elő pl az uborka, ami ma a legnagyobb kedvence. Mindig, amikor elfogadott egy új zöldséget vagy gyümölcsöt, felírtuk egy listára, onnantól bevezettük az étrendbe. Ilyenkor mindig örömmel újságolta, hogy megszerette ezt vagy az az ételt. Két év alatt 26 féle gyümölcs és nyolcféle zöldség került a listára, ami szerintem már egy változatos táplálkozáshoz elegendő mennyiség. Sajnos a babot, borsót, paradicsomot soha nem szerette meg, semmilyen formában, ezt elfogadtam, nem erőltetem.
2021. szept. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!