Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek a kisfiammal,aki...

Mit tegyek a kisfiammal,aki nem tud pisilni az óviban?

Figyelt kérdés
3 éves kisfiam most kezdte az óvit és egész nap nem hajlandó szegénykém pisilni.8-4-ig ott van nem tudom,hogy bírja ki addig.Mikor jövünk haza,meg kell állunk az első fánál és pisil 2 percig...Nem tudom,hogyan segítheték neki.

2021. okt. 4. 17:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi zavarja?
2021. okt. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem tudjuk,ovit,ovónéniket szereti,gyerekekkel is jól kijön,örömmel megy oviba reggel.Ezért nem értjük,hogy miért csinálja ezt?
2021. okt. 4. 17:54
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Furcsa lehet szégyenlős
2021. okt. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A fiad sem mondott semmit, hogy mi zavarja az oviban? Nem tetszik neki a wc vagy az a baj, hogy mások is vannak ott?
2021. okt. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem mondott semmit,de itthon nincs semmi gond,illetve oviban sincs más baj "csak" ez.
2021. okt. 4. 18:46
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szólj az óvónőnek, hogy kérdezgessék, kell e pisilni, bátorítsák benne.
2021. okt. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szorong.

Biztos, hogy érzi, hogy kell neki, de visszatartja.

Ha most kezdte az ovit, remélhetőleg javulni fog a helyzet, ha biztonságban érzi magát, tudja, hogy minden nap érte jön Anya, nem hagyják az oviban.

Ha veled van, már biztonságban érzi magát, ezért tud pisilni az első fánál.

Játék közben esetleg oldódhatna a szorongása, ha eljátszanátok pl bábokkal, hogy oviba megy a kisállatka, eljátszátok, hogy pisil is. Vagy babákka, plüssökkel, bármivel.

2021. okt. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pont ugyan ez a helyzet. Most épp beteg a fiam mentünk az orvoshoz rá kérdeztem elmondtam mi a probléma. Azt mondta ne szekáljuk fog pisilni de új környezetben van nincs ott anya stb... az érzelmek miatt van ez. Azt mondta ne aggódjak ez csak egy állapot és nem lesz tőle baja
2021. okt. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak saját tapasztalatból tippelek: van függöny a mosdóknál? Elhúzhatják? (Amikor én voltam ovis, a kiscsoportosoknak nem engedték, hogy elhúzzák a függönyt. Úgyhogy amikor csak tehettem, akkor mentem ki mosdóba, amikor evés volt és nem kellett aggódnom, hogy jön egy kíváncsiskodó csoporttársam.)
2021. okt. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is így volt. Itthon úgy ment wc-re, hogy becsukja az ajtót, és az oviban nagyon zavarta, hogy ott a nyílt mosdóban mindenki mindenki előtt csinálta. Ajtók sincsenek. Én nem szenvedtettem, eleinte délben elhoztuk, és itthon pisilt, egy fél napot kibírt. Azt mondtuk, hogy majd akkor marad egész nap, ha megszokta. Az egyik óvónőnek volt annyi esze, hogy elvitte a roki wc-be, aminek volt ajtaja, és utána már pisilt bent is. Amúgy undorító az a benti wc, össze-vissza van pisilve, büdös van, neki ez sok volt. Szóval szerintem kell neki pár hét, és menni fog.
2021. okt. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!