Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi ideig sírt gyermeked...

Mennyi ideig sírt gyermeked reggelente az oviban? Kinek mi a tanácsa?

Figyelt kérdés

Első három nap brutális volt ,mert szó szerint őrjöngött és olyan önkívületi állapotba került ,amit itthon soha nem produkált, hogy fél órán keresztül ( óvónő szerint ) nem lehetett sehogyan sem megnyugtatni. Aztán az utolsó 2 nap már jobb volt , sírt akkor is de mára nem őrjöngött és kb 5 percig. Aztán egy hétig nem tudott menni ..ezután féltem is hogy na majd mi lesz... szerencsére "simán" ment, sírni sírt,de ekkor is csak pár percig...aztán megint nem tudott menni egy hétig,mert beteg lett🙄🤦🏻‍♀️ Azóta jár ,de még mindig ugyan úgy sír reggel, igaz pár percig aztán már játszik is tovább. Óvónő azt mondja szofogado, ügyes Kisfiú már eszik is, mert élőtte első pár napban mèg le ülni sem akart az asztalhoz ...Azt mondta az óvónő nincs vele gond, nagyon szereti ha festenek vagy ragasztanak valamit, azt itthon is..és a táncos, zenés foglalkozásokat vagyis mindenben részt vesz . Tehát nincs vele gond és ő is nap végén mindig mondja ,hogy anya jó volt az oviban meg mesél is miket csináltak. Azt mondta az óvónőt is szereti.Minden reggel ő kelt, hogy anya ébresztő,megyünk oviba. Mikor meg érkezünk egyedül veszi le a kabátot , cipőjét..minden odáig jól megy,amíg be nem lépünk a terembe. Akkor elkezd sírni ,hogy anya, anya🥺 én még szoktam egy darabig hallgatozni és tényleg csak 1-2 percig sír ,aztán már nem szoktam hallani,de az óvónő is azt mondta ,hogy hamar megnyugszik.

Szóval látszólag szereti az ovit, de akkor miért sír mèg mindig mi lehet a baj, jó nyilván tudom ,hogy hiányzom neki stb. Hiszen 3,5 évig csak velem volt... Tény, hogy nem volt beszoktatás, a covidra hivatkozva😤 annyit engedtek ,mikor volt ez az első pár nap őrjöngése,hogy az ajtóban állhattam addig amíg el nem kezd játszani, oldódni..ez kb 15-20 perc ( egyébként én határozottan kértem ,hogy legalább ennyit engedjnek meg,különben át viszem oda ,ahol van rendes beszoktatás ) Aztán elmentem és azt mondták keresni keresett,de nem sírt.

Arra gondolok lehet az is volt baj,hogy nem volt normális beszoktatás és hogy elsőre 2 hetet kihagyott.

Valakinek valami tanács, hasonló szituáció?



#óvoda #beszoktatás #Sír az óvodában
2021. okt. 11. 08:58
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Az első pár nap jól ment, aztán iskoláig ordított szinte minden reggel (4 év ovi)... Most meg az iskola miatt megy a problémázás még így 2.osként is...
2021. okt. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
A gondja az, hogy 3,5 évig CSAK VELED volt! Ezért is kell idöben elkezdeni szocializálni, sokkal korábban másokkal - nagyszpülö, ismerös - is hagyni egy ideig, hogy ne legyen ennyire összenöve az anyjával.
2021. okt. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

A sírás neked szól. Te is hallod, hogy amint azt hiszi, hogy már nem vagy ott, hüppög még egy kicsit a tisztesség kedvéért, aztán megy is játszani.

Van apja a gyereknek? Mert akkor kipróbálhatjátok, hogy egyszer ő viszi oviba, szerintem akkor nem sírna.

2021. okt. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak nekem csinálta ezt a fiam,az apjával vagy a nagyival nem.Mondták is az óviban,hogy ez a hiszti anyának szól.Párszor én is hallgatóztam mint te,és valóban amint az ajtó becsukódott,és az óvónéni mondta neki, hogy anya elment dolgozni, majd később jön érted , ment is játszani.Ezva 3év alatt nem változott,minden reggel nyűglődtünk.
2021. okt. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom,hogy csak nekem szól, 2-es külföldön éltünk és nem volt körülöttünk a család ,senki . Márciusban költöztünk haza, de szerintem amit írtál nem csak azokra jellemzők akik állandóan csak a szülővel vannak,mert az unokatesoja ugyan így volt tavaly meg barátnőm kisfia , őket körül vette nagyszülő , gyerekek.. Apuka természetesen van, de az most egyenlőre nem opció ,hogy ő vigye ,mert a munkája most olyan ,hogy külföldön van és havonta jár haza 2-3 hétre ,ez kb jövő márciusig lesz így . Nagyszülő 30 és 200 km-re.
2021. okt. 11. 11:27
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk 1 hónapja jár óvodába, de minden reggelt végigsírja itthon cipőhúzástól egészen bent a csoportszoba ajtóig. Első pár napban ébredéstől sírt már. Pedig bent ő is jól elvan, 1 hete bent is alszik már minden gond nélkül és első naptól kezdve vigyorogva jön ki. Ha változás van azért sír (Nem akarok óvodába menni, nem akarok bent ebédelni, nem akarok ott aludni, nem akarok uzsonnázni), ha nincs változás, akkor az apja után sír mikor találkoznak már (apa a minden). Nem tudom ez meddig tart, én a kistesót is cipelem magunkkal, aki mindenben utánozza a nővérét és néha ő is rázendít a nyafogásra. Fárasztó nagyon, de majdcsak elmúlik ez a korszak is.
2021. okt. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
4 évig csak velem volt és a nagyanyjával utána ment oviba és 1 másodpercet sem bőgött soha az oviban, személyiség kérdése nem attól függ, hogy vonszoltad-e mindenhova kétévesen. Majd megszokja az ovit! Kell neki még egy kis idő.
2021. okt. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, mindenkinek ment a zöld kezecske. Igen, én is át gondolom ,hogy személyiség kérdése az egészet. Kisfiam például mindent sokkal intenzívebben él még.. egyébként délig van csak
2021. okt. 11. 13:13
 9/10 anonim ***** válasza:
Szomszédomékat is megkérték, pár napig apuka vigye a gyereket. Egy pillanatnyi sírás sem volt vele, és utána már anyukával sem.
2021. okt. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9-es. írtam feljebb,hogy ezek nem opciók,de Köszönöm!
2021. okt. 11. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!