Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy viseltek ha bántó, sértő...

Hogy viseltek ha bántó, sértő megjegyzést tesz valaki a gyereketekre?

Figyelt kérdés
2021. okt. 11. 18:24
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
98%
Nálunk is volt ilyen, hogy probléma volt a nagymozgásokkal. Dévényes maradék nélkül eltüntette a dolgot, csak feszes volt a gyerek. Na, de egy gyerekkori barátnőm elég bántó stílusban nyilatkozott a mozgásáról, én lendületből számon kértem, hogy hogy mondhat ilyet, és belegondolt-e egyáltalán, és amúgy ő mit érezne. Nyilván bocsanatot kért. Egyéb okok miatt is, de már nem vagyunk barátokm
2021. okt. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
24%
Na, megjöttek a vérmamik lepontozni, merj kritizálni bármilyen gyereket, még ha az jogos is. Kérdező, talán, ha az elején leírod világosan a szituációt, nem ilyen válaszok érkeznek.
2021. okt. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
95%

Nekem is nagyon fáj, ha valami olyasmi miatt szólnak be neki, amiről nem tehet.

Az, hogy szaladgál a boltban, vagy valahol nem tud kellően viselkedni, a szülő hibája, az ő feladata féken tartani a gyerekét. Ott nem a gyereket kritizálják, hanem burkoltan a szülőt, de olyanért kritizálni, amikről nem tehetnek...

A lányom vékonyka, születésétől kezdve (a férjemmel mi sem vagyunk valami ducik). Baba korától hallgatom, hogy " úristen, milyen sovány/gebe/vékony ez a gyerek, zörögnek a csontja, pálcika a lába".

Elállnak a fülecskéi. 1 éves volt, amikor a DM-ben odajött hozzám egy ismeretlen nő, hogy milyen furcsa fülei vannak a lányomnak. Köpni nyelni nem tudtam. Honnan jön egy idegennek, hogy odaböfögje ezt nekem. Igen, tudom, látjuk mi is, de attól hogy ő megszólta még nem fog változni a helyzet.

2021. okt. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
79%

Van egy kislányunk, de a férjemnek az előző házasságából vannak lányai.

Olyan megjegyzést tettek a kicsire, hogy csúnya mert nem sok haja van( kihullott 5 hónapos korában de utána szépen vissza is nőtt)

Meg hogy nagyon kerek arcú és az nem olyan szép.

És az bántotta őket hogy nem rájuk hasonlít. Na akkor mondtam áldom az eget hogy nem rátok hasonlít, Ő ilyen, és nekünk a legszebb. Azóta kuss van, nyilvan nagyon rosszul estek, mondtam ha egyszer lesz sajátjuk akkor kritizálják azt.

2021. okt. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
75%

14


Kétlem hogy az a bajuk hogy nem rájuk hasonlít.

Nektek ő a legszebb? A nagyoknak is a legszebbeknek kellene lenniük az apjuknak, nem? Vagy az már nem számít mert nem te vagy az anyjuk...

Van ám olyan szülő aki a sajátjában is látja a hibát

2021. okt. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
73%

Ok mondtak hogy az a bajuk ezért kritizálták.. nem én vagy mi találtuk ki!

#14

2021. okt. 12. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
62%
Hát, 14-es, ha kislány lennék, és az én apám új nője mondana ilyeneket nekem ("Nekünk ő a legszebb" - neked talán igen, de az apjuknak is???), én se lennék utána feltétlenül olyan kedves. Még egy-két ilyen kis kedves megjegyzés, és te leszel a legjobban felháborodva, hogy a férjed régi gyerekei miért nem szeretik az újat. És tudod ki fog a legnagyobbat szívni? A gyereked. Mert őt fosztod meg attól, hogy igazi testvéri kapcsolata legyen a nővéreivel (mert bármennyire is kellemetlen, ők azok).
2021. okt. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
90%
Az egy barom, aki ilyeneket benyög, hogy csúnya a baba. A szülőnek nyilván rosszul esik, mellesleg felnőttnek se szoktunk ilyet beszólni, hogy csúnya vagy, udvariatlan dolog nagyon.
2021. okt. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
10%

15 te egy barom vagy :D mit kell bántani a masikat?

Szerintem te is egy elvált asszonyka vagy aki nem tudja máshol kiélni magat és itt mutatod a minta szülőt. Na nem mindegy neked... hagyjad már ha nekik tényleg ő a legszebb akkor igen is ő! Láttam és hallottam nem egy olyan esetet hogy az apuka második házasságából sokkal szebb gyermek született és ennyi.

2021. okt. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
11%

Én nem fosztom meg ettől, elfogadtam őket ezzel sose volt baj. De nem tudom te milyen kedves mosollyal tűrnéd azt, hogy pl vigyáznak rá és szó szerint ledobjak a gyereket mert pittyegett a telojuk( irt nekik valaki) a gyerek meg lehetett 5 hónapos, és ordított. Na?

Egyébként nem jönnek már ide rég mert az apjuk közölte velük, hogy ha flegmaskodni fognak és mindenre a csúnya beszed megy ne is jöjjenek. De szeretem hogy ennyire belelátsz ebbe( ja semennyire) csak az eszed bírod osztani. Sokszor képzeld el a második házasságban született gyerek nem tehet semmiről és teljesen oktalanul van ő bántva.

#14

2021. okt. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!