Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy viseltek ha bántó, sértő...

Hogy viseltek ha bántó, sértő megjegyzést tesz valaki a gyereketekre?

Figyelt kérdés
2021. okt. 11. 18:24
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
89%

"Egyébként nem jönnek már ide rég mert az apjuk közölte velük, hogy ha flegmaskodni fognak és mindenre a csúnya beszed megy ne is jöjjenek."

És ha a ti közös tündérvirágszálatok fog flegmáskodni és csúnyán beszélni (ami bármilyen hihetetlen, előfordulhat), akkor őt is kirakjátok a családból? Vagy ha a kedves férjed harmadszor is megnősül, oda is csinál egy gyereket, és a közös lányotok nem fog megfelelően viselkedni, akkor jogosnak fogod tartani, ha őt is ellöki magától?

"Sokszor képzeld el a második házasságban született gyerek nem tehet semmiről és teljesen oktalanul van ő bántva."

Senki nem mondta, hogy a csecsemő tehet bármiről. Itt te meg a kedves "apuka" vagytok nagyon eltévedve.

És mielőtt elkezdesz találgatni, nem nem vagyok elvált anya vagyok, aki látja, mennyire jó egy gyereknek, ha szereti az apja, és a szívem megszakad azokért a gyerekekért, akiket az apjuk inkább lecserél egy új nőre és új gyerekre.

2021. okt. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

20

Mert az első házasságból született tehet bármiről?

Buta vagy mint a tök

2021. okt. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
70%

Én igyekszem úgy kezelni, hogy ez az ő szegénységük nem az én szégyenem. Az, hogy egy pici babát bántunk a kinézete miatt, szerintem minden csak nem empatikus emberi viselkedés.

Ismerek olyan kislányt, aki babaként csodaszép kislány volt néhány éves koráig. Most 8 éves, elhízott és a régi báj eltűnni látszik. És van ilyen fordítva is. Egy elálló fülű, nem magazinbabából csodaszép kislány lett. Miért kellene ilyen dolgokra megjegyzéseket tenni? Tehet arról bárki is, hogy elállnak a fülei, vagy szét a fogai? Vagy bármi egyéb?

Valószínű jól láthatóan kikerekednének a szemeim, esetleg megköszönném a megjegyzést, hogy érezzék, hogy ez azért nem oké és ennyi.

Mindenkinek lehet véleménye, de egy. Tudjuk már, hogy annak hol a helye. Kettő. Milyen barát az, aki a hátam mögött koboldozza a gyerekemet?

2021. okt. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
38%
Nyilván a kinézetre, ha valaki nem tehet róla, nem illik megjegyzést tenni, a nem megfelelő, zavaró viselkedés más tészta.
2021. okt. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
84%

20-as: "De nem tudom te milyen kedves mosollyal tűrnéd azt, hogy pl vigyáznak rá és szó szerint ledobjak a gyereket mert pittyegett a telojuk( irt nekik valaki) a gyerek meg lehetett 5 hónapos, és ordított. "


ÖSzintén szólva nem látom be, miért kellene a nagyobb gyereknek "vigyázni" a kisebbre! Ez nem a nagyobb (fél)testvérek dolga, hanem a szülöké!

2021. okt. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
84%
Mindent nem tudok, de azt igen, hogy aki az új nője és az új gyereke miatt eldobja a régi gyerekeit, az embernek sem nevezhető véglény. Az meg külön égő, hogy az új nő ebben annyira semmi kivetnivalót nem lát, hogy még hirdeti is. Aztán ő lesz a legjobban megsértődve, ha a kedves férje majd ugyanezt eljátsza a közös gyerekkel.
2021. okt. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
49%

Még annyit, hogy ebben semmi különös nincs. Ősrégi szokásuk a feleségeknek, hogy biztosítani akarják, hogy a férjük az ő gyereküket részesítse előnyben a másik nőtől születettel szemben. Ez volt már több ezer évvel ezelőtt is, csak akkor egy időben volt a férfiaknak több feleségük, most meg egymás után. Aki nem hiszi, olvassa el a Bibliában Izmael történetét.

Félelmetes, hogy az elmúlt kb. 5000 évben csak annyit fejlődtünk, hogy illetlennek tartanánk kiküldeni a régi asszonyt a gyerekével a pusztába meghalni, de azért a háztól elmaratjuk őket lehetőleg minél messzebb.

2021. okt. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
93%
Nekem az esett rosszul mikor azt mondták a kislányomra hogy nem olyan szép. És ezt olyan mondta aki család barát. Tény és való mindenkinek a sajátja a legszebb!
2021. okt. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
56%

29

Nem, nem mindenkinek a sajátja a legszebb. Van aki képes racionálisan látni a dolgokat. Vannak ronda felnőttek és ronda gyerekek is.

Egyik ismerősöm szerint a szobában az ő gyere volt a legrondább.

2021. okt. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Mondjuk elengedhetnénk már ezeket a sztereotípiákat, hogy a kislányokat a szépségükért, a kisfiúkat meg az ügyességükért dicsérjük meg. :-)
2021. okt. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!