Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért mondhatja a nagyobb...

Miért mondhatja a nagyobb fiam a kisebb testvérére hogy egy szörny és nem mindig szereti?

Figyelt kérdés

Nem akartam elhinni hogy így vélekedik... Másfél évvel idősebb a nagyobb


Másnál is volt hasonló ? Leírjátok ha volt?


2021. okt. 19. 23:06
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Ugye, te egyke vagy?
2021. okt. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem
2021. okt. 19. 23:29
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Féltékenység? Lehet a kisebb könnyebben elér nálatok dolgokat, ami a nagynak soha nem sikerül? Ha valamit csinálnak, kit büntettek meg? Csak a nagyot? A kicsi bármit elvehet a nagytól? Mennyire bántok velük egyenlően?

Nálunk is másfél év a korkülönbség. Nekem mint nővérnek, minden tilos volt és mindenért én kaptam ki. Öcsém azt tehetett amit akart.

2021. okt. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért mondhatja?

Talán, mert elkényeztetitek a kicsit, büntetlenül hozzányúlhat a nagy holmijaihoz, verekedés esetén mindig csak a nagyot büntetitek meg. Ettől a kicsi valóban kiállhatatlan lesz, te meg nézel nagy bociszemekkel, hogy a nagyobbik fiad miért utálta meg, miért nevezi szörnynek.

Ha két testvér között rossz a viszony, akkor a szülők magukban keressék a hibát!

2021. okt. 20. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
És az eszedbe jutott, hogy a gyereket kérdezd meg, hogy mi az oka?
2021. okt. 20. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Te mindig mindenkit szeretsz? Attol mert testverek, meg nem kotelezo szeretnie. Lehet nem is akart volna testvert maganak. Ha valoban az tortenik, amit itt irnak, akkor nem is kell csodalkozni. Attol,hogy az egyik kissebb meg nem kellene vele kivetelezni es a nagyobbat mindenert leszidni. Rokonok kozott van egy ilyen testverpar. Mar 30 felett vannak es ugy utaljak egymast,mintha torvenyszeru lenne. Folyton le lett szidva a nagyobb, semmit nem lehetett neki. A kesobbiekben is a baratai nem mehettek at, ha megis, akkor 8 utan mindenki haza,de a fiatalabb baratai meg hajnalban is ott dekkoltak stb. Nem mindenkinek valo testver, es nem is kotelezo szeretni. Magadnak szultel ket gyereket, innentol kezdve a te felelosseged,hogy hogyan allnak egymashoz. Mondjuk en ettol meg nem esnek ketsegbe es nem is lepodnek meg,hogy ezt mondja a nagyobb. Szive joga igy erezni. Csak probald oket egyenloen kezelni mindig es hagyd,hogy a nagyobb is rosszalkodjon es feszegethesse a hatarait. Engem pl az is fusztralt mindig,hogy azt ereztem mintha azt varnak tolem,hogy ugy viselkedjek,mint egy felnott es nem hagytak a sajat eletkorom szerint ervenyesulni. Vagy a "te mar nagy vagy, tudod hogy nem szabad igy viselkedni" es hasonlo mondatok. Na, jo sokat beszeltem megint feleslegesen, lenyeg a lenyeg,hogy probalj egyensulyt teremteni kozottuk es vedd figyelembe,hogy a nagyobbnak is vannak igenyei, sajat jatekai, nem kell mindig mindenen kozoskodnie, sok dicseret, kozos jatek a tesoval, esetleg kis par perces rutin, amit mindig kettesben csinaltok es nincs ott a kicsi,de ugyanezt a kicsivel is tedd meg. Aztan nem lesz semmi gond, neha kifogjak egymast boritani, epp kevesbe szeretni vagy epp megjobban,de ha megmarad az egyensuly akkor jo kapcsolatuk lesz, de semmikepp se eroltess olyat a nagyra,ami neki nem kenyelmes. Nyugodtan beszelgethettek a kicsirol is,hogy o mit erez iranta es van-e valami,ami zavarja ot vele kapcsolatban. De ne aggodj, ne sokkolodj le aprosagokon, szepen megoldod, menni fog es minden rendben lesz!
2021. okt. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem o akarta a tesot. Hanem ti akartatok gyereket megint. Esetleg kerdezd meg a gyereked miert gondol igy a kicsire. Es nem...nem kell hogy szeresse. Lehet neki trauma hogy van a teso. Stb.
2021. okt. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%
Mondjuk neki miért kéne szeretnie a TI gyereketeket. Nem ő akarta. Én pl teljes szívemből utáltam az öcsémet, mert egy követelőző, akaratos kis görcs volt.
2021. okt. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!