Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két év körüli kisgyereknek...

Két év körüli kisgyereknek érdemes venni többféle hangszert? Húros kisgitárja van, azt szereti pengetni.

Figyelt kérdés

Kalimbára gondoltam, azt könnyű kezelni.

Hozzáteszem, én nem tudok semmilyen hangszeren játszani, így segíteni nem tudok neki. Az apja is csak pötyög a gitáron, nem vagyunk zenészcsalád, de örülnék, ha a gyerekem zenélne.


2021. okt. 24. 07:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Zongora dob melodika. Kalimba az kicsit korai a kis ujjaival nehéz használni.
2021. okt. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a gyerekek szeretik a hangszereket, érdekesnek találják, és fejleszti őket, így mindenképp jó ötlet. Persze nem ettől lesz zenész a gyerkőc, meg amúgy ha most nem találkozik a hangszerrel, attól is megtanulhat később..


Szerintem ilyen piciknek a xilofon nagyszerű játék. Később esetleg kisebb szintetizátor, furulya (szerintem most meg leginkább dobalkozna vele).

2021. okt. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
20 hónapos lányomnak kis zongorája van, még nagyon ritkán nyomkodja a billentyűket, azt a gombot szokta nyomni, ami zenéket játszik le. Xilofonja is van, azon is az apja játszik többet, de azért azt szokta ütögetni. Szereti pengetni az én ukulelémet is (teljes tenyérrel XD). Én is dobot akarok neki venni, engem nem zavar a hang, de szeret ütni vágni dolgokat, ha hangos 😂
2021. okt. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Nem ezen múlik, hogy később fog-e játszani valamilyen hangszeren. Nálunk zenészekből áll a család. A rendes hangszerek mindig érdekesebbek, mint a műanyag változataik.

Nálunk baba korától menő a xilofon, szinti (nagyiéknál pianínó), minden ami pengetős hangszer (gitár, citera), dob, csörgődob. Most a harmadik szülinapjára fog kapni egy kicsi trombitál, mert már nagy előszeretettel próbálgatja az apjáét.

2021. okt. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A lányom kétévesen xilofont, kis zongorát, csörgődobot kapott. De a dob is jó.
2021. okt. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk xilofon van (hangolt), csörgődob, 2 salsatojás (hangszerboltból), furulya (hangolt), triangulum (hangszerboltból).

Nagyon szereti a lányom.

2021. okt. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha érdekli, és szereti, nem baj ha sokféle van neki, es ismerkedik, próbálja a különböző hangokat vele. Ha 2 hetente fél percet játszik velük akkor viszont nem érdemes felhalmozni. Nalunk pl a dob nem annyira jött be, mert minden mason is tud dobolni, ezert nem olyan érdekes. Xilofont szereti, meg rumbatokkel, csörgős tojással szereti "kísérni" a dalokat ha hallgatunk.
2021. okt. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

20 hónapos, van neki xilofon, maracas, dob, kasztanyetta,meg valami csörgős cucc. Szerintem jók ezek. :)

Én igazi hnagszereket veszek, rendes hangszerboltban.

2021. okt. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!