Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minden játszótéren van egy...

Minden játszótéren van egy beképzelt anyuka klikk?

Figyelt kérdés

A ti játszótokon is vannak klikkesedő anyák? Akik mindent jobban tudnak, össze súgnak a hátad mögött? Akiknek a gyerekei csodagyerekek és mindent előbb kezdtek mint az átlag?

És még egymást is kibeszélik ha valaki nincs ott :s


2021. okt. 24. 16:37
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán barátkozom a játszón, így nem tudom. Több játszótér is van és mindig kevesen vagyunk, így nem tűnt még fel ki milyen. Azt tudom, hogy sokan ismerősökként járnak főleg a nagyobb, menőbb játszókra, de ez engem nem zavar.

Valaki tényleg azzal foglalkozik, hogy anyukán vagy a gyereken milyen ruha van? :D Én nagyon el vagyok varázsolva. :D

2021. okt. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
79%
Bezzeganyákba a bölcsiben futok bele, meg gondolom majd minden közösségben meglesznek ezek. Babaúszáson is jelen volt. Gézuka a tökély, Gézuka ma felállt, Gézuka ma répát evett, Gézuka ma rózsaszín csillámport pukizott, bezzeg Gézuka ilyen idős korában már 15 hosszt úszott... Az egyetlen érdemük és sikerük az életben a tökéletes gyerekük, semmi másról nem lehet velük beszélni. Én ettől kivagyok... Amennyire lehet kerülöm ezeket ez embereket. De azért hébe-hóba találni normálisakat is. :)
2021. okt. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Hmm ebben igazad van utolsó.

Csak azért merült ma bennem fel ez a kérdés, mert a délelőtti játszózás alatt elbeszélgettem 2 ilyen anyával. Általában a gyerekkel törődöm, de most odajöttek a gyerekeik az enyémekhez így jött a beszélgetés magától.

Megemlítettem nekik, hogy az enyém csak 2 éves kora után szólalt meg, majd hüledeztrk, hogy az övéik 16 hósan már mondatokban beszéltek. Meg van egy anyuka aki minden alkalommal előadja, hogy neki milyen könnyű szülése volt, bezzeg a többiek akik vele szültek....🤣

Meg mikor megmondtam, hogy nem viszem még sportra az 5 éves fiam, mert otthon is egész nap pörög, a játszón is. Bringázik, görkorizik, fut, mászik..tehát mozog.

Na ettől is elhűltek, mert az övéik több helyre is járnak. És ezt olyan lekezelően tudják az ember szemébe mondani.

Nem az a baj, hogy járnak a gyerekeik, hanem az, ha lenézik a másikat amiért az övé nem.

2021. okt. 24. 19:14
 14/23 Derjaderja ***** válasza:
53%
Mondjuk attól én nem tartok bezzeganyának vkit, hogy a gyerekéről mesél. Engem az érdekel, ha nincs benne kioktatás. Másról meg miről beszélgessünk? Ok, meg kb van az időjárás is.
2021. okt. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Budapest kertváros, én itt ilyet nem vettem észre, mondjuk alapból nem is foglalkozom az emberekkel, én magam 3 év alatt mióta játszótérre járunk összesen 2 anyukával elegyedtem beszélgetésbe és akkor is csak többnyire amiatt mert a gyerekeink megtalálták egymást. Rosszindulattal, intrikálással egyébként nem találkoztam és azt sem gondolom, hogy sok mindent ki lehetne beszélni rajtunk, de tény, hogy alapjáraton nem vagyok egy barátságos alkat, nem szeretem a neveletlen majom módjára tomboló gyerekeket és ezt sokszor kiül az arcomra illetve mindig rendezetten megyünk a lányaimmal, ezért előfordulhat, hogy valaki engem néz a beképzelt anyukának de eskü nem vagyok az :D
2021. okt. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
83%

Nem a gyerekéről meséléssel van baj, hanem ha csak arról mesél/beszél és azt is olyan stílusban, amit a kérdező is pedzegetett feljebb.

Egyébként nekem ezer más téma is eszembe jut, mint a gyerekünk, de nyilván ez egyén kérdése, nem vagyunk egyformák.

2021. okt. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
79%
Sok ilyenről hallottam már, de én még nem találkoztam ilyenekkel. Lehet azért is, mert eléggé introvertált vagyok, nem túl csevegős fajta, és nem érdekelnek más anyukák, illetve még csak 2 éves a fiam, így javarészt vele foglalkozom. Ahány anyukával eddig valamilyen csoda folytán szóba elegyedtem, mind aranyosak voltak, beszélgettek a kisfiammal is, vagy figyelmeztették a nagyobb gyerekeiket, hogy ügyeljenek rá, fel ne lökjék, rúgják (labdával) a kicsit 😅 Engem "bezzegnagyik" támadnak mindig. De komolyan, bármerre megyek, kioktatnak, hogy tuti nem jó cipő van a gyereken, mert úr isten anyuka, lábujjhegyezik a gyerek.. Mintha nem tudnám!! (ortopédián voltunk, a cipő olyan, amilyen kell, a helyzet orvoslás alatt áll-magyarázom). Aztán mindig megtalálnak abban a pillanatban, amint a kicsi lekapja magáról a sapkát. Télen- nyáron? Mindegy! Egyből: na de hol a sapkája, miért nincs rajta, megfázik, hőgutát kap stbstb. Nyáron a strandon már beszóltak, hogy meg fog fázni a vízben, hogy túl sokáig vagyunk a vízben.. Ezeknek sosincs nyugtuk! Nem is tudom mit gondolnak, vajon hogy maradt még életben a kioktatásuk nélkül is a gyerekem?! 😂 A ti sztoriaitok is elképesztő egyébként, fogalmam sincs, melyik lehet a rosszabb, az tuti, hogy mind idegesítőek..
2021. okt. 25. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
37%
Erre felé van egy nő aki nem beszélget meg nem köszön.. mondjuk beszélgetni én sem akarok vele, de hogy köszönni sem tud az elég fura. Egy pasival szokott a játszótéren találkozni. A pasinak is van egy gyereke, olyan mintha rokonok vagy régi barátok lennének.. mindenesetre ez az anyuka nőkkel nem áll szóba
2021. okt. 25. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Nálunk, Bp. belváros, nem találkoztam ilyennel. Itt is van vagy 5 játszótér, amit váltogatva használunk. Persze van, akik régebben ismerik egymást, mert már a nagyobbik gyerekük is együtt járt bölcsibe, oviba... stb. Mellettük érezheted magadat kívülállónak. De inkább jellemző a panaszkodás, hogy "már megint" vagy "még mindig nem", csinál valamit az a gyerek mint a bezzegelés. Nagyon sokan inkább különböző elveket vallanak, amikből vannak konfliktusok, mint a játszótéren evés (és mit, a gondosan szeletelt bioalmától a gumicukorig), vagy a szoptatás, na meg hogy mit szabad kölcsönkérni és azt hogyan. Társadalmi "kasztok" szerint is nagyon sokféle család megfordul erre, sőt külföldi csoportosulások is vannak szép számmal. Szóval igazi multikulti :)
2021. okt. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Derjaderja ***** válasza:
70%

16. Nekem is nagyon sok téma eszembe jut, de nagyon gyenge shorttalker vagyok, és egy vadidegennél egyiket se igazán tudom felvetni.

De nem is találkoztam még azzal, hogy valakivel ne a gyerekekről beszélgettünk volna, eddig mindenki a gyerekéről mesélt és nem pl arról, hogy ki a kedvence a Trónok harcában vagy mit gondol az Előválasztásról vagy a klímaváltozásról.

A gyerekről amúgy sem tudsz kivel beszélni szerintem olyan szinten mint a másik anyukával. Pl az Apja is meghallgatja hogy jól evett-e ma meg ilyesmi, de nyilván a blw és a pürés hozzátáplálás összevetéseben nem tud segíteni.

Én őszintén semmit nem látok a gyerekekről beszélgetésben semmi rosszat, de mondjuk ahogy fent irtam, errefelé nem is igen szokás a játszótéri dumcsizás a kisgyerekesek között.

Ha kioktar vki vagy felvág, akkor az zavaró tényleg.

2021. okt. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!