Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem örülnek, ha a...

Miért nem örülnek, ha a gyerekükkel lehetnek?

Figyelt kérdés

Mindenki (persze nem mindenki, de sokan) azzal jön, hogy kötelező-e elhozni a "nagyot" az óvodából ebéd után, ha otthon van egy kisebb gyerekkel.


Miért jó, ha 4-ig, fél 5-ig bent van a gyerek?

A gyerekeknek a családban van a helyük, nem idegenek között, mégha ez kényelmesebb is.


Örülniük kellene az édesanyáknak, hiszen ők még megtehetik, hogy elhozzák haza ebéd után a SAJÁT gyereküket, és kihasználni ezt az időszakot!


2010. szept. 2. 22:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Hát szerintem egyrészt azért, mert az oviban egy idő után már nem idegenek között van, hiszer megismer mindenkit.


Másrészt meg, akiket én ismerek, anyukákat, azért csak 4 körül hozzák el a nagyot, mert a kicsi akkor még épp alszik... felébred, megeteti a kicsit és utána indulnak a nagyobbért.

2010. szept. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A legjobb közösségben is "idegenek" között van, itt most nem arról van szó, hogy megismerkedik mindenkivel egy idő után, sőt jól is érzi magát, attól még véletlenül sem pótolja a családot egy 3-6 éves gyerek számára az óvoda!


A lényeg: hogy nem sajnálják azt az időt, amit a gyerekükkel tölthetnének, hiszen a még mindig kisgyerek így legalább 8 órát távol van, tehát az ébren töltött idejének nagyobb részét tölti másokkal, mint a saját anyukájával, testvérével.

2010. szept. 2. 22:31
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nekem még csak egy 2 évesem van, de nem adnám be délutánra, ha otthon lennék a kicsivel. Biztosan meg lehet valahogy oldani a házimunkát stb. belátom, hogy nem könnyű, de én úgy érezném, hogy elárulom a nagyot....
2010. szept. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Könnyű okosnak és bölcsnek lenni addig, amíg az ember nem kerül bele egy-egy helyzetbe. Én már magamon is számtalanszor megtapasztaltam, hogy bizonyos dolgokban bizony nagyon sokat változtam, mióta megvannak a gyerekeim.

Óvodában dolgozó gyógypedagógus vagyok, most itthon vagyok két kicsi gyerekkel. (A nagyobb 2 éves, a kicsi 4 hónapos).

Amíg dolgoztam, én sem értettem, miért nem képes a gyes-en lévő anyuka nagy ráértében! bejönni a nagyobb gyerekért, és miért altatja ott délután.

Egy kicsit megértőbb lettem, mióta két gyerekes anyuka vagyok. Teljesen egyetértek abban, hogy a gyereknek jobb otthon, amennyit csak lehet, legyen az anyukájával.

DE, mi van, ha délben mégis el kell hoznia... A kicsi éppen ebédelne, aludna. Közben már a nagy is nyűglődik, mert slattyognak hazafelé, mialatt már ő is inkább pihenne. Otthon aztán vagy elalszik vagy nem.

Ha a nagyobbnak nem jelent problémát, hogy az óvodában van délutánig, akkor semmi baja nem lesz, hiszen azok a gyerekek is ott vannak egész nap, akiknek dolgozik a szülője.


Nem kell ezen annyira kiakadni, mindenki maga ismeri a gyerekét és a körülményeit is.

2010. szept. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Első vagyok. Teljesen egyetértek a harmadik válaszolóval. :) "látatlanban" ne ítélkezzünk senki fölött.
2010. szept. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Ó persze meglehet!

Reggel felkelünk reggeli a nagynak etetem a kicsit öltözés rohanás az oviba ,persze mindig késünk, nagy 4 a kicsi 6 hónapos! Hazafele bevásárlás ,majd ebédfőzés közben a kicsivel is foglalkozni kell,leteszem aludni abban az 1 vagy éppen 2 órában megcsinálom a takarítást vasalást és hipp -hopp fél 3 amikor indulunk a nagyért az oviba! és miénk a délután se házimunka semmi csak a gyerekek! Úgy gondolom nem éri trauma ha ott alszik az oviban ,kell neki a közösség ,szereti a gyerekeket.

Neked még nincs gyereked,vagy épp nincs kettő. Csak az képes ilyen kérdést feltenni. De ez is olyan aki nincs benne ne ítélkezzen!

2010. szept. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
Kedves kérdező hány gyereked van neked tulajdonképpen?Szerintem 1 se mert különben nem tennél fel ilyen kérdést.Nekem van 3 és 1 évesek és 3 éve mióta megszületett a lányom nem voltam a wc-n egyedül .Az ovit eddig szerintem mindenki túlélte én is ott aludtam az oviba annak idején és semmi bajom nem lett.Nekem nincsenek negatív élményeim az ovival kapcsolatban.
2010. szept. 3. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én speciel azért szerettem ha délutánig van oviba,mert mire bevásároltunk, hazaértünk,pláne télen kicsomagoltam a bundazsákból a kicsit,bezártam a babakocsit a tárolóba,ettem,megszoptattam a kicsit,és csodák csodájára már indulhattunk is vissza.....

Persze amikor már nem volt ilyen "kalandos",az hogy oviba hordjam az egyiket,akkor délben hordtam haza.A középső felétől végig amíg kijárta az ovit.Ennek ellenére szerettem vele lenni,csak józan paraszti ésszel átgondolva ésszerűtlen lett volna délben hazahordani.

2010. szept. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

Ha-ha, a kérdezőnek tuti nincs két gyereke...

Majd rájössz, ha végigélted, amit itt a többiek leirtak.

Ha neked sincs nagyszülői segitséged, ha csak akkor tudsz otthon főzni-mosni-takaritani, amikor a kicsi alszik.

Úgyhogy én itt nem is koptatnám a billenzyűket...


Megjegyzem, ha otthon vagy a kicsivel, az égegyadta világon SENKI nem kötelezhet arra, hogy hazahozd a nagyot ebéd után az oviból.

Ha felvették, akkor egész nap ott lehet. Sokszor bepróbálkoznak az óvónők, de ha tisztában vagy a jogszabályokkal, akkor hiába próbálkoznak.

2010. szept. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%

Örülök,hogy a gyerekemmel lehetek, de a picire sokkal több idő jut, ha a nagy végig oviban van. A naggyal non-stop együtt voltam (vagyok) lassan 3 éve, a pici sokkal kevesebbet kap belőlem :(.

Tehát mire kezdődik majd az ovi többet tudok vele is foglalkozni.

23 hónap van köztük.

A többi hozzászólóval én is egyetértek.

2010. szept. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!