Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassuk le a párom...

Hogyan szoktassuk le a párom lányát a csúnya beszédről?

Figyelt kérdés

Egy kocsis is elpirulna a beszédétől, az anyukája is így beszél mostanság. Sajnos (ilyen beszéd mellett szerencsére) nem túl sok időt tölt nálunk, mert unalmasak vagyunk neki. Nem szoktunk eljárni itthonról és hozzánk is kevesen jönnek.

Nálunk nem szokás így beszélni, ő viszont a féltesókat is "elrontja". Heti néhány órát van nálunk, de alig győzöm csökkenteni a károkat.


2021. okt. 27. 07:13
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Nem dühében beszél így, csak simán kedvességből is...
2021. okt. 27. 07:14
 2/19 A kérdező kommentje:
5 éves. Az oviban nagyon csöndes, alig akar beszélni, ezért ott ez kevésbé tűnik fel.
2021. okt. 27. 07:19
 3/19 anonim ***** válasza:
95%
Ezzel a hozzáállással "Sajnos (ilyen beszéd mellett szerencsére) nem túl sok időt tölt nálunk..." sehogy. Mivel az anyjával van a az ideje nagy részében, egyértelmű, hogy az ő stílusát veszi fel. Ha több időt töltené veletek, akkor javulna a helyzet.
2021. okt. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%

Az a helyzet, hogy mindenkitől jön valami negatív. Inkább a csúnya szavak jöjjenek, mint ez" unalmasak vagyunk neki. Nem szoktunk eljárni itthonról és hozzánk is kevesen jönnek."


Az anyjánál még lehet jó érzésű ember, nálatok nem. A párod foglalkozzon a saját gyerekével, figyeljen oda mi a jó neki, és máris szívesen fog oda menni! Meg mi az, hogy a beszéde alapján ítélitek meg szerencsétlen 5 éves kisgyereket?? Az elején azt hittem tizenévesről van szó egyébként, annyira szenvtelen vagy az irányába.


Leszoktatni helyettesítő viselkedéssel kell, szépen kitaláltok nem csúnya káromkodásokat, mint mondjuk "a csudába" "azt a hét meg a nyolcát", rá fog ragadni, ha sokat használjátok. Ebbe persze energiát kell ölni, szóval biztos nem fogjátok megcsinálni, mint ahogy arról sem gondoskodtok, hogy jól érezze magát nálatok.

2021. okt. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%
Szegény kislány. 5 éves, de már féltesói vannak, ezekszerint több is és púp az új kiscsalád nyakán. Ebben a történetben nem a csúnya beszéd a durva vagy szomorú, hanem, hogy 5 évesen nincs egy őt 100%-ig szerető, elfogadó családja, akik nevelnék is valamire.
2021. okt. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem figyelmet akar.

Érzi, hogy nem szereted és emiatt frusztrált. Még a felnőtteket is megviselné, nemhogy egy 5 évest.

Ráadásul csak otthon vagytok, tuti unatkozik is.

2021. okt. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet szórakoztatni egy 5 évest, csak közös programok kellenek, hogy megszeresse az embert! Festeni, gyurmázni, sütni, társasozni, kincset keresni a házban EGYÜTT és KEDVESEN!


Nem az a baj, hogy féltesói vannak, hanem hogy ki van rekesztve szerencsétlen(ő csak "féltesó"), és le van tojva mert nem foglalkoznak vele.


Lehet jól is csinálni a mozaikcsaládosdit, ha legalább az apja szeretné, de neeem, megint az új nő pattog és nem zavarja, hogy a férje tesz a problémára, gyerekére.. Egyébként milyen érzés olyan embernek szülni még gyerekeket, aki az előzőekkel sem törődik érdemben? Biztos nem rendíti meg a szíved, hiszen a kislány iránt is ellenszenvvel viseltetsz.

2021. okt. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Nem értem, miért kell egy kérdésbe azonnal rosszindulatot belelátni. Nem vagyok új nő és nem pattogok, ráadásul, ha nem fogadtam volna el a lányt, akkor be sem engedtem volna az életünkbe. Tudom, hogy nem ő tehet a helyzetről. A kislány apja jogilag az anyuka volt férje, az hogy van egy dns teszt önmagában egyik hivatalt sem érdekli.

"Egyébként milyen érzés olyan embernek szülni még gyerekeket, aki az előzőekkel sem törődik érdemben?" Nem tudom, majd megkérdezem a lány anyját.


A kislány az utóbbi néhány hónapban kezdett el így beszélni az anyukájával együtt, valószínűleg annak új élettársa miatt. Eddig tudott viselkedni. Csak annyit szeretnék, hogy ne nálunk mutassa be az új tudományát. A fiaink tanárai már jelezték, hogy új szavakkal bővült a fiúk szókincse, csak nem a megfelelő szavakkal. A nagyobb pénteken az echolálás miatt egész nap azt mondogatta, hogy "fa***pó g**i". Így köszönt neki a kislány csütörtökön... Ez így nagyon nem jó.

A párom a legtöbbször nincs itthon, mikor nálunk van a lánya, mert dolgozik. Így csak én maradok, én viszont nem érek rá csak vele foglalkozni, mert a fiaink 24 órás felügyeletet igényelnek. Akkor hozza át az anyja, mikor más nem tud rá vigyázni, ez pedig leginkább hétköznap kora délután van.

Tudom, hogy unatkozik, de csodát tenni én sem tudok. Számára már unalmas amit a fiúkkal csinálunk, ők viszont rosszul bírják a változásokat és a napirend felborulását.


Az anyjával már beszéltem erről, de ő nem érzi ezt olyan nagy tragédiának, szerinte majd kinövi.

2021. okt. 27. 15:40
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Fiaitok tanárai? Most már nem értem. Vagy valami fejlesztésre jártok, mert gondjai vannak?


"Tudom, hogy unatkozik, de csodát tenni én sem tudok. Számára már unalmas amit a fiúkkal csinálunk, ők viszont rosszul bírják a változásokat és a napirend felborulását."


Vagyis lekakkantod az 5 éves gyereket, mert a sajátod nem bírna ki 1 órát a játszótéren?



"...ha nem fogadtam volna el a lányt, akkor be sem engedtem volna az életünkbe. "


Ezt ugye nem gondolod komolyan. Te döntöd el, hogy a férjed a gyerekével (és a gyerekeid a féltesójával) tarthatja-e a kapcsolatot?


Vagy arra utaltál a dns teszttel, hogy nem ő az apa? Akkor meg miért szívatjátok szegény gyereket?


Van egy érzésem, hogy nagy mesemondó vagy. Vagyis kamu.😄

2021. okt. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nekünk 2 fiunk van 9 és 11 évesek, igen, sérültek. A kislány apja biológiailag a párom, de mivel az anya házas volt, a férje nevére került. Ők végül elváltak, de a volt férj nem kérte, hogy a kislány lekerüljön a nevéről, gyerektartást is fizet utána is és a vér szerinti gyerekeik után is, a kapcsolatot nem tartják. A párom próbálta elismertetni, hogy ő az apa, de hiába van meg az ezt alátámasztó papír, elutasították, mert sem az anya sem az apa nem kért a módosításból.

Nem, nem én döntöm el, hogy tarthatja-e vele a kapcsolatot, de azért nem olyan könnyen nyeltem le a békát, hogy nem csak megcsalt, de gyerek is lett. Kevésen múlott, hogy nem mentünk mi is külön.

2021. okt. 27. 18:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!