Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elkönyvelhetjük, hogy csúnya...

Elkönyvelhetjük, hogy csúnya fogai lesznek?

Figyelt kérdés
7 éves a lányom, a tejfogai is elég sárgák, eddig 2 esett ki, azok helyén a maradandók még ki sem nőttek teljesen, de több árnyalattal sötétebbek a tejfogaknál. Már biztosak lehetünk benne, hogy világosbarna fogsora lesz?
2021. febr. 17. 00:57
 1/7 anonim válasza:
92%

Nekem a tejfogaim eleg csunyak voltak, pedig rendesen apoltam.

A csontfogaim pedig nagyon szepek,mind feher es egyik sem lukas.

2021. febr. 17. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Az en lányom is így van valahogy. 7 éves ,kettő csontfoga jött ki. Utána olvastam,a tejfogak kékes fehérek ,a csontfogak sargasabb arnyalatuak. Ha mind kijön már nem lesz ilyen feltűnő a különbség. Ha gyerekkorában sok antibiotikumot kapott ,az is elszinezheti. Nincs teendő,kezelés vele. Ha 18 lesz,lehet menni fogfehérítésre. Ennyi 🤷
2021. febr. 17. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azért elég nehéz a sárgát a kékes-fehérrel összekeverni...

A fogfehérítés sem ilyen egyszerű, akinek alapból sárgább a foga azon a fehérítés nem segít!

2021. febr. 17. 08:32
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nem a világ vége. Lehet egészséges lesz cserébe. Az én fogaim enyhén sárgás árnyalatúak, viszont a fogorvos mindig megdicsér, hogy ilyen jó állapotú fogakhoz ritkán van szerencséje. Én is kérdeztem, fehéríteni persze lehet, de az marja a zománcot, annyit meg nekem nem ért, hogy a teljesen ép és probléma mentes fogamat beáldozzam. Azt is mondták, hogy ez nem az én hibám, szimplán genetika (nem cigizek, nem iszok sok kávét, stb).


Remélhetőleg ha a gyereked foga sárgás is, akkor legalább szép egészséges lesz és nem lesz vele gondja.

2021. febr. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én fogaim fehérek, az uncsitesómé sárgák. Szegény volt fogfehérítésen, de azt mondták ilyen színűek a csontjai, sosem lesznek fehérek a fogai. Amit lehetne, hogy ilyen "héjakat" tesznek rájuk, apámnak olyan fogsora van, persze csak később csináltatta meg, mikor már sok foga tönkrement, gyönyörű fehérek a fogai. Elég strapabíró és szép, csak drága. Ha szeretne fehérebb fogat, spóroljatok össze rá. Egyébként nem az antibiotikumok színezik el, a szülei gyógyszerellenesek, egyszerűen ilyen, mint a haj és bőrszín árnyalat. A bőre is szép sárgás aranybarna, ahogy a haja is, a szeme zöldessárga, egyszerűen ilyen típus, furcsa is lenne vakító fehér fogakkal. Az én fogaim simán fehérek, de van ismerősöm, akinek fekete haja és hófehér bőre van, na az ő fogai alapból vakítóak, pedig nincs pénze fehérítésre..


Szerintem színtípusfüggő.

2021. febr. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nekem is sárgásak kb mióta csak vannak fogaim, ez ilyen :/

valami kölyköknek való antibiotikum a ludas, ezzel már együtt kell élni.

gyerekként is viheted amúgy fehérítésre, és kb gimi eleje óta járok. (és de, segít, pedig az enyém is sárgás eredetiben)

2021. febr. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is segít. Olyan nincs hogy egy árnyalatot sem fog a fehérítő.
2021. febr. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!