Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogy reagaltok, ha a...

Ti hogy reagaltok, ha a kisgyereketek csunya szot mond?

Figyelt kérdés

3 eves a fiam es sajnos, mond csunyat (hulye, francba, barom allat, fszmt).

A jelentesekkel nincs tisztaba, de nem tudom, hogy reagaljak, vagy reagaljak e ilyenkor?!


Ma pl megkerdezte tolem, h kva vagyok-e?!


(Tudom, hogy nekem is kiszalad a szamon csunya szo elotte, nem kene.

Meg hozza haza a jatszorol/ovibol is)


2019. szept. 10. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Nem beszélünk csúnyán, a gyerkőc csak egyszer próbálkozott be, de közültük, hogy most most nagyon szomorúak vagyunk mert olyan csúnyát mondott. Többet nem mondta.
2019. szept. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, a madarak meg pudingot kakálnak.


Annyi a lényeg, hogy ne nevess rajta. Néha nagyon nehéz megállni, de az a pozitív visszacsatolás, azt nem szabad a szülőnek adni.

2019. szept. 11. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Ha ilyen kollekciója van úgy, hogy nem is hallott kegyetlen nagy családi balhét, akkor te is közönséges vagy, ha változol, ő is fog.


Az én gyerekem nem érti az ilyen szavak jelentését, de én minden negatív kifejezést csúnya szónak bélyegzek, káromkodást viszont eltűröl, de csak rendes formában.


Pl francba- a csudába! Én is igyekszem ezt mondani!



Hülyét, butát, ostobát nem mondunk, de ismeri őket, nagyon ritkán használja, olyankor tudja is, hogy nem szabad, vagy rám rám szól, hogy ne mondjam.


Egy undorító kifejezést egyszer hallott, (iszonyat rokoni veszekedés este) egyből ráragadt, az oviban használta is másnap reggel, délutánra hiába kértem, nem tudta felidézni sem, pedig jutalmat is ajánlottam. Azóta nem használta, nem tudja mit mondott.


Ha nem érti is egyszer hallja, kikopik

2019. szept. 11. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Utolso, te nem vagy normalis, te jutalmat adsz, ha felidizi a csunya szot?! Gratulalok!

Ismered a Petson es Findus neset, na abban van az a cirkuszos resz,, ahol findusz joparszor kimondja, h hulye...

De nyugodj meg, ahogy irtam, en is alpari vagyok.

2019. szept. 11. 07:44
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Pàrom kistesojànàö hatékony hogy nem értik ha csunyàt mond. Értetlenül neznek ea megkerdezik töle ez mit jelent es közlik nincs ilyen szo es helyettesitik es otthon is olyanokat használnsk pl "a csudàba", "hoppà", "ajaj"o neee"

De rengeteget hoz mesékböl is a kisgyerek. Ha mérges az apjàt totàl dühvel gazfickonak hivja, meg olyanokat mond hogy te ebadta, meg a gyorsan helyett "de izibe":)


Szoval helyettesiteni kell màssal es szokincset böviteni ami a töltelékszavakat illeti. Pl ha leesik valami hoppà, ha nem sikerül vmi o nee, jaj


Anyuksja szava jàràsa pl hogy az isten àldjon màr meg mit csinalsz. Ezt is visszahallani a kicsitöl töle valahogy vicces

2019. szept. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel kuzdunk ovi kezdes ota, itthon nem beszelunk csunyan. Nagyon figyelek ra hogy beszelunk, miket nezhet. Erre ugy jott haza hogy a fszmb mar, hly gc vagy, ilyesmiket.

Szornyen erzem magam emiattt

2019. szept. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5ös ez nagyon jó!! 🥰
2019. szept. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!