Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megnéznétek ezt a videót? Az...

Megnéznétek ezt a videót? Az én fiam, ugyan ilyen, akkor lehetséges hogy autista?

Figyelt kérdés
[link]
2010. szept. 3. 14:01
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
0%
Jézusom,ilyen dokit.Inkább küldje el hallásvizsgálatra.Sok gyerek nem beszél még ebben a korban.Főleg a fiuk.Szerintem egyébként a videon levő gyerek sem autista,csak vele szemléltették a dolgokat...
2010. szept. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
65%
Nem látom súlyos autistának a videoban szereplő kisfiút. Ahogy nem néz az apja szemébe, az jel. A fejrázás szemfelakadással, szintén, meg hogy annyi a homokozás, hogy ül és folyatja a homokot. Túlzott precizitás, ez is jel lehet. A fiam ilyen: utálja és nem engedi ha nem családtagok nyulnak hozzá. Visit. Ez is lehet jel. Ugyanigy lábujjhegyezik, mint ez a kisfiú, de a videos fiú nem tűr meg cipőt magán. A fiam utál minden uj dolgot. Uj cumit, uj cipőt, uj gatyát. De ez hiszti, nem jel:) 23 hós és pár szót mond még. Mondjuk ő max percekig játszik elmélázva egyedül, aztán azonnal hív engem. Állandóan igényli a fizikai kontaktust, puszit, simogatást, az autisták nem. Ha rossz érzésed van, vidd szakemberhez, bizom benne, nincs semmi baja a gyermekednek. Én tudom, hogy a fiam nem egyszerű kis különc, de csak ennyi. Semmi több.
2010. szept. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
73%
Na most rám hoztad a frászt. 2 éves nem beszél, és autizmusra gyanakszik a doki?? Csak mert az én 2 évesem sem beszél, és szeret sorba rakodni dolgokat, stb...
2010. szept. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
49%

Off.

Unokatesóm 3 évesen sem beszélt!!! Nagyon aggódtunk miatta. 12 éves gyönyörű nagylány, be sem áll a szája:)

Mellesleg van a családomban autista, és a videót elnézve

szerintem sincs miért aggódni!:)

2010. szept. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
65%
Na most miután a videót is megnéztem még jobban rámjött a frász. Az én fiam mindent csinál amit a videón szereplő kisfiú. Dehát én eddig azt hittem, hogy ez normális. Most akkor mivan? :(
2010. szept. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
65%
Nyugi utolsó,szerintem az összes gyerek 80% a csinálja a videoban szereplő dolgokat,és kutya bajuk....
2010. szept. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
65%
rázza a fejét, igaz. hatalmas loknijai vannak, amik ide-oda ugrándoznak, ahogy rázza a kis fejét. nekem elsőre az jutott eszembe, hogy a loknik miatt rázza......
2010. szept. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
64%

Az én fiam meg épp a teljesen ellenkezője. Az is betegségre utal?

-mindent lerombol,

-sosem rázta a fejét,

-sosem fekszik, mindig mozog, fut egyfolytában,

-sosem lábujjhegyezett,

-mindig a szemünkbe néz és ha nem kapja meg amit akar, akkor dühösen morog,

-tornyot nem épít,

-wc papír gurigát egybe tekeri le, elgurítja, amikor üres lesz, kidobja a csutkáját a kukába,

-rendberakott játékait szétdobája, de szanaszét,

-ha kap új ruhát, akkor a régit nem hajlandó felvenni,

-visít, ha nem figyelünk rá.

Szerintetek a fiammal rendben van így minden? Mert én sokszor ezeket furcsának találom.

Ő sem beszél.

20 hónapos

2010. szept. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
46%

A szemkontaktus (vagy hiánya) semmi esetre sem perdöntő. A sorbarakást állandóan az autistákkal hozzák összefüggésbe, de könyörgöm!!!


Nem mi tanítjuk a gyereket játszani úgy, hogy "tedd sorba" "építs tornyot" "válogasd ki a kékeket". A gyerekek ezt a játékot tanulják meg.


A késői beszéd sem egyértelmű (eleve, mi a késő), lehet hallásprobléma (néhány egyszerű próbát otthon is meg lehet próbálni, suttogást, halk zajkeltést egy-egy oldalon stb).


Persze lehet autizmus is - az én fiamat is egy évig atípusos autistának tartották, holott "csak" a beszéde marad el a kortársaktól, ez viszont önmagában elég, hogy ne keressen kapcsolatot a többi gyerekkel (annyit), hisz nem fejezi ki magát olyan jól. Ezáltal viszont könnyen elmerül a saját játékában, az óvónőkkel most kell megértetni, hogy a gyerek nem autista. Ráadásul ahogy javul a beszéde, úgy fogadják be a gyerekek is egyre jobban.


És ahogy a linkelt autizmus blog is mutatta, kellő családi háttérrel, támogatással bizony teljes élnek és boldogok, miközben kinyílt egy egészen csodálatos világ számukra!


Amíg függőben volt, hogy autista-e a fiam, vagy nem, Cseho blogja (amit a kérdésben is linkeltek) nagyon sokat segített.

2010. szept. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
65%
Nem hinném, hogy az a gyerek aki 2 évesen még nem beszél, rögtön autistának kell lennie, ne fárasszon már az a doki téged....a fiúk később szoktak elkezdeni beszélni, ennyi. Nem tudom, mit riogat. Megnéztem a felvételt, és nekem még ez a kisfiú sem tűnik meredeknek, max annyi, hogy jobban elmélyül egyedül játszás közben. A végén a fejrázás sztem már nála show-elem, mert a gyönyörű frizuráját figyelte, hogyan mozog. Nekem tetszett az a kisfiú is...
2010. szept. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!