Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan derült ki hogy autista...

Hogyan derült ki hogy autista a gyermeked? Mik voltak a jelek?

Figyelt kérdés

Nekem 2 éves elmúlt a kisfiam. Bölcsibe jár, ahol szóltak, hogy inkább magában játszik, és nem a többiekkel. Még nem beszél, pár szó az amit mondd, viszont mindent megért. Itthon is szeret egyedül játszani, bár azért én sokat leülök mellé,é hív is hogy menjek hozzá, és együtt építőkockázunk stb...

Nagyon csendes egy természet, bár az apukája is ilyen. Nem rosszalkodik, néha azt kívánom, ne lenne ennyire túl jó.

Nem mindíg fejezi ki magát. Ha megkérdezem pl. kérsz egy rudit, akkor odamegy a hűtőhöz, ezzel jelzi hogy kér. De most nagyon aggódom!!!!!!!!


2011. szept. 30. 07:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

Bp-en a Delej utcában működik az Autisa Kutató csoport. Ők pontos diagnózist tudnak felállítani. Autistákra jellemző a szemkontaktus hiánya.Szociális kapcsolatok beszűkülése azt eredményezi hogy nem igényli azt , hogy ott légy mellette mikor játszik, van úgy hogy elutasít, ha valami nem teszik neki. Dühroham is felléphet amit nehéz megfékezni.

Szerintem előre ne aggodalmaskodj! bízd szakemberre a diagnózis felállítását.

2011. szept. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy ismerősöm akinek a gyereke valószínűleg az, mert kifejezéstelen az arca állandóan sír, és a szókincse is gyér, de a szülei még nem vitték el kivizsgálásra.
2011. szept. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ettől még nem autista....! Szemkontaktust tartja velef vagy mással? Kétévesen mindent megért? Az egy dolog, hogy nem beszél, majd fog. Vannak kényszermozgásai? Csitithatatlan örjöngésbe kezd, ha változtatsz a megszokott napirenden vagy esetleg a boltba vezető úton? Tökéletes sorba rendezi a kisautóit? Egymás végébe érve? Szereti nézni, ahogy pörög a játékautó kereke? Na, kb ez az autista gyermek. Vannak autisztikus tünetek, de amit te leirtál, max egy visszahuzodo kisgyerek "tünetei".
2011. szept. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem vagyok gyógypedagógus, de mellettük dolgozom, így icipicit rálátok. Egy fia autisztikus tünetet nem írtál le, nem is értem mi az ami alapján ez felmerült benned!


2 évesen a gyerekek nem szoktak együtt játszani, max kakasoskodnak egymással, enyém, neked adom, elveszem stb, de nem játszanak együtt. Beszélni pedig még ráér. Esküszöm nem értem mi bajod van ezzel a gyerekkel.

2011. szept. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan nem tudom pontosan mik az autistákra jellemző tünetek, de úgy gondolom, az, hogy visszahúzódó és egyedül játszik, valamint 2 évesen még nem beszél az nem az! Egyszerűen visszahúzódó. Az én kislányom is 2 éves kora utána kezdett el beszélni, azóta le sem lehet lőni. 2 évesen került be bölcsibe, sosem játszott a társaival, mert visszahúzódó. Amikor kérdeztem a gondozónőt, azt mondta, ez ilyenkor teljesen természetes, majd év végére (amikor már 3 éves lesz) jellemző, hogy kialakulhatnak "klikkek", de még az sem tragédia, ha nem csatlakozik senkihez. Most kezdte az ovit szeptemberben, szintén nem barátkozik, hanem egyedül játszik. Bízom benne, hogy kialakul majd egy-egy barátság. Visszahúzódó, de nekem eszembe sem jutott sosem, hogy autizmusra gyanakodjak, szerintem neked sem kell.
2011. szept. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

csak ezek alapján, amiket leírtál, a kisfiad nem autista.

ha CSAK ezek a tünetek.

2011. szept. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi is most kezdtük az ovit, elmúlt 3 éves és mondták az óvónők, hogy ne várjam, hogy együtt fog játszani más gyerekekkel, mert ez még csak most kezd kialakulni.


Egyébként azon röhögtem, hogy minden 10. kérdés vagy az, hogy "nem hajlandó a gyerekem egyedül játszani, mit csináljak vele?" vagy az , hogy "egyedül játszik a gyerekem, nem autista?"

2011. szept. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!

Tegnap beszéltem a doktornővel, és ő ébresztette fel bennem ezt a gyanakvást. Majd elküld neurológiai vizsgálatra, mert aggasztja, hogy nem játszik a többiekkel a bölcsiben, inkább csak magában.

Viszont az én kisfiam sokat mosolyog, nem őrjöng, nincsenek mozgások amiket állandóan csinálna.

2011. szept. 30. 09:49
 9/12 A kérdező kommentje:
Én nem örjöng ha a szokásain változtatunk. Már 2x volt átalakítás a szobájában, máshol az ágy, a szoba színe, de akkor sem volt semmi, nem viselte meg.
2011. szept. 30. 09:51
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egy marhaság. Az én lányom is 26 hónapos múlt, csak pár szót mond illetve szótagokat, legtöbbször nagába játszik, úgy mint a többi 9 gyerek még a csoportban a bölcsiben, és még nem gondoltam soha erre, hogy emiatt autista lenne. Én 2,5 éves koráig várok a beszédével, utána elviszem beszédfejlesztő központba Budapestre a Deák térhez egy vizsgálatra, majd ott szakemberek felállítanak egy diagnózist, aztán meglátjuk az alapján mit mondanak.
2011. szept. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!