Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hova lehet fordulni ilyen...

Hova lehet fordulni ilyen esetben? Ez szerintem bőven gyermekbántalmazás.

Figyelt kérdés

Él a szomszédunkban egy 5 gyerekes család ahol egész nap megy az ordítozás a gyerekekre. Nem ám ilyen "nem szabad" mondatok, ilyen "mi van viszket a P*Cs*D" "megöllek""takarodj" és egyéb 18+-os káromkodás, szidás. A gyerekek 1-10 évesek. Már többször volt kint náluk a gyámhatóság amiről szólnak nekik előre. Akkor jön a nagymama takarítani, anyuka eldugja a piát stb. Múltkor voltam náluk, a 2éves gyerek oda vezetett a pálinkához, hogy anyáé.Mindig nagyon pia szaga van a csajnak, így viszi a gyereket oviba, suliba de mivel a gyerekek nem retkesen szakadtan mennek iskolába a tanár azt mondja nem tud mit tenni.

Ennek így mi értelme van ha a gyámhatóság vagy a védőnő szól nekik,hogy ellenőrzik őket?



2021. okt. 30. 09:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Hogy ittasan viszi őket, az 1000%,hogy kiskorú veszélyeztetése. Ezt kell jelenteni. Hol van ez kb. helyileg?
2021. okt. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%

Mégis, mit kellene csinálni bármilyen hatóságnak? Étel van, lakás is van. Nem verik halálra őket.

Elvállalnád őket nevelni?

?

Mert a családból kiemelés vége az intézet, ahol nem az ideális gyereknevelés folyik.

2021. okt. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

Hülyeség, hogy az óvoda nem tehet semmit. Mikor óvodás lett a lányom, az első szülőin elmondták, hogyha valaki láthatóan ittas, illetve drogos állapotban hozza-viszi a gyereket, azt nekik jelenteni kell, sőt ki sem adhatják a gyereket, ha a hozzátartozó úgy érkezik a gyerekért, hogy élvezeti szerek hatása alatt áll.

Itt inkább arról lehet szó, hogy nem akarnak konfrontálódni, így úgy tesznek, mintha semmit nem látnának.

2021. okt. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

Sziasztok. Remélem nem pontoztok le, mert nem rosszindulatból írom a soraimat, hanem mint egy példaértékű gyermekotthonban dolgozó, de túl sok rosszat hallott (más otthonból) és tapasztalt gyermekvédelmi szakember.

Előbb utóbb a gyámhivatal el fogja venni a gyerekeiket. Igyekszenek majd a testvéreket egy helyen tartani, de sok esetben ez nem lehetséges. Akkor mindjárt 2 trauma is éri őket, először kiszakítják őket a családjukból, majd még pár testvérüktől is.

Hónapokig, évekig reménykednek, és a szüleik is hitegetik őket, hogy haza fognak kerülni. Legkésőbb 18 évesen igazuk is lesz, és akkor már hazamehetnek a vér szerinti családjukhoz. Mert oda fognak vágyni, vissza ebbe a sz@r életbe, akkor is ha a legjobb otthonba kerülnek.


Sajnos az ő sorsuk már akkor megpecsételődött, mikor ebbe a családba születtek :(

2021. okt. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Utolso,en dolgoztam oviban,volt egy anyuka aki a szolohegyen lakott ,komfort nelkul,gyanitom. Begyogyszerezve jott a gyerekert,en is azonnal szoltam,hogy nem kene e jelezni. Azt mondtak nem,az anyanal meg minslsig jobb helye van. Pedig hetvegen a gyerek ehezett is,mert hetfon annyira zabalt,csorikam,hogy mindig mindent kihanyt,nem birta a gyomra a hirtelen megterhelest. :( Szoval nem mindig szolnak.
2021. okt. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%
Ez a baj utolsó, hogy nem szólnak, mikor kötelességük.
2021. okt. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
32%

Engem már ért olyan, hogy egy anyuka megkérdezte, hogy ittas vagyok e, mert furcsa a lehelletem és püffedt vörös az arcom(épp sírtam előtte). A lehelletet beképzelte vagy fél éve közelében sem voltam fél korty alkoholnak. De volt, hogy nem voltam jól, és dülöngéltem, illetve nálunk is van minden alkohol kirakva a konyhában polcra, szinte soha nem iszunk belőle, dísznek és kínálásra van, vagy esetleg sör/bor ételbe minimális fogy, párhavonta egy két deci. Most pl a takarítónőt is kínáltuk, hátha kell, kért is, fogy is.


Szóval ezzel az ittas szöveggel én vigyáznék, már ért ilyen "vád", és nagyon kellemetlen.


Az ordítozás viszont durva nagyon, ilyen piciket nem otthonba, hanem nevelőszülőkhöz tesznek. Meg lehet próbálni, hátha észbekapnak.

2021. okt. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%

Kedves 5-ös, 4-es vagyok, oviban is dolgoztam, hátrányos helyzetű környéken. Ott szerencsére nagyon együttműködő szülők vannak magukhoz képest, és az óvoda is támogatta őket, ahogy csak tudta :)

Segélyszervezetnél is voltam, szóval láttam már nagyon sok dolgot.

Én személy szerint (és nagyon sok kollégám is, akikre büszke vagyok) igyekszünk mindent megadni ezeknek a gyerekeknek, ahogy az erőnkből telik, de tudom, hogy vannak rosszabb otthonok és nem eléggé elkötelezett dolgozók. És tényleg szinte bármi rosszat tehet a szülő, de a gyermekének akkor is ő lesz a minta, a példa, a legfontosabb személy!

Én azt is elhiszem, hogy rossz hallgatni állandóan ezt, hogy így beszélnek a gyerekekkel, az én új szomszédaim is, ugyan csak 2 gyerekkel de néha hasonlóakat kiabálnak és felfordul a gyomrom.

2021. okt. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%

Kedves 7-es, 4-es vagyok.

Nem teszik nevelőszülőhöz, mert nincs olyan (legalábbis nagyon kevés), aki bevállal 5 gyereket. És az elsődleges általában az, hogy a testvéreket ne válasszák szét.

2021. okt. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
#2-es, te egy idióta vagy. Persze, van ház, meg kaja, voilá, minden csodálatosan adott egy szuper gyerekkorhoz! Idióta...
2021. okt. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!