Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha az utcán...

Mit tennétek, ha az utcán gyermekbántalmazást látnátok?

Figyelt kérdés

Tegnapi történet: a parkban sétált apuka, anyuka és a kb 1,5 éves kislányuk mellettük motorozott. Előre gurult, egyszer csak apuka odarohant és akkora pofont adott neki, hogy a gyerek leesett a motorról. Aztán felkapta és kb 1,5-1 méterről bedodba a babakocsiba, de olyan erővel, hogy szegény kicsi teste olyan volt, mint egy rongybaba. Anyuka kivette a gyereket, próbálta vígasztalni meg próbálta apukát nyugtatni. KB 10 perc múlva már bandáztak más szülőkkel.

Tudom, hogy nem az én dolgom, ismeretlenek, ne szóljak bele, stb. Nem vagyok ultraliberális,a gyereket nevelni kell, de ez a jelenet nagyon megviselt. Mit kellett volna tenni? Nyilván nem hívom rá a rendőrséget, de oda kellett volna menni? Tele volt a park emberekkel, senki nem szólt nekik, ott voltak a barátaik, ők se háborodtak fel. Mi a helyes ilyen esetben? Fordítsuk el a fejünket vagy tegyük szóvá tudván, hogy a helyzeten úgysem változtat?


2021. jún. 9. 09:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%
Szajba ba sznam ott esne ossze
2021. jún. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Erre most mindenki ide fog írni tömegével, hogy ő odament volna, leüvölti az anyukát, az apukát, rendőrt hív, családsegítőt meg minden.

Én vállalom a nulla százalékot, és leírom: nem csináltam volna semmit. Menjek oda egy vadidegen, nyilvánvalóan agresszív állathoz, és kezdjem el neki az 50 kilómmal magyarázni, hogy ez nem volt helyes viselkedés? És ő erre magába száll, és többé nem nyúl a gyerekhez? Vagy telefonáljak be a rendőrségre, hogy "Jó napot kívánok, az előbb láttam, hogy valaki pofon vágta a gyerekét.", és erre kivonulnak majd? És ha így is történik, az kinek lesz jó?

Ha ismerős lenne a család, akkor nyilván jelezném, hogy mi a véleményem, de így nem.

Várom a lepontozást.

2021. jún. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem ezzel nem tudsz mit csinálni sajnos. Az ilyen emberekkel én is ezt csinálnám legszivesebben amit ők csinálnak a gyerekkel.

Nem ismered őket. Reméljük otthon nem ezt csinálja vagy durvábbakat. Itt a feleségének kellene tennie ezellen vagy a barátainak szerintem.

Ha otthon is ilyen lehet mert gondolom ilyen ha idegenem előtt ezt csinálja, akkor a feleségnek kellene lépnie.

Nekem a szomszédomban van egy ilyen idióta család. Autista gyereket nevelnek de 10 éve itt laknak és azóta nem tellik egy kerítésre nekik. Kiszaladt a gyerek az utcára 4 éves és egy idős bácsi nekiment a biciklivel. Hát volt ott minden. A kisgyereket úgy megverték, hogy a 9 éves lányom elkezdett sírni úgy megijedt.

Sajnos ebbe sem lehet beleszólni. Itt mindkét szülő hibás mert bántják. De mi nem szólunk bele mert ez nem a mi dolgunk. Szegényke ha megkérdeznék, hogy bántják-e akkor sem tudna válaszolni mert nem beszél csak nyögdécsel vagy kiabál. Az, hogy rángatják vagy a fenekére csapkodnak annak a helye elmúlik egy idő után.

Az ilyen emberek nem emberek a szememben.

2021. jún. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Én nem avatkoztam volna be, nem vagyok ilyen bátor bevallom, de az biztos, hogy nélyen megdöbbentem volna ezen és ez az arcomra is kiült volna. Ha a baráti társaságban lenne ilyen viselkedésű szülő akkor viszont biztosan megjegyzem, hogy ez a magatartás több, mint elfogadhatatlan és igyekezném kerülni a családot.
2021. jún. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
35%

Én láttam ilyet lazábban, meg másfajtát is.


Anyuka gyereke előreszaladt a parkban(közel az autókhoz, de azért nem túl közel(1-1,5 méter), több hatalmasat csapott a fenekére, a gyerek csak azért nem esett el, mert egyik kezével tartotta, a másikkal ütötte. Pelenkás, max 2 éves lehetett. Nem csináltam semmit, de látod, 5 évvel később is frusztrál.


Másik, ahogy az alig egy éves babára kiabálja az anyja, hogy "mi a qurva anyád van már megint" a buszmegállóban és több ilyet. Mondjuk ők kisebbség voltak, de akkor is(És az így nevelt gyerekekből nyugis, játékba bevonható normálisan fejlődő, hamar beszélő gyerek lesz)


Na szóval szerintem a világban(sajnos), meg itt ezen a fórumon is teljesen normális az atyai pofon, a rángatás, szidás, apukának is meg lehetett az "indoka". Azóta több ilyet láttam, csak nagyobb gyerekeknél kéz, fenék, pofon, tarkócsapást..


Max kihívod a rendőröket és/vagy sajnálod a gyereket magadban.


Sokkal gyakoribb, mint bárki gondolná, csak a négy fal között szoktak kapni a kicsik, aztán felnőnek, és azt hiszik megérdemelték, vagy nem is volt olyan vészes..


Nagyon sajnálom, annyit tehetsz, hogy a te gyerekedet sosem ütöd meg..

2021. jún. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha ràszòlsz nem vàltozok semmi, főleg nem otthon sajnos.

Rendőrök ùgysem foglalkoznak vele.

2021. jún. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én sem mernék szólni. Leginkább azért nem, mert félő, hogy otthon még nagyobbat fog kapni a kicsi, amiért "szégyent hozott rájuk" vagy, mert "ez is az ő hibája"...
2021. jún. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
35%

én biztos, hogy nagyon nagy hangon, kiabálva, hogy más is hallja, lássa, rákiabáltam volna, hogy mégis mi a francot művel. És simán rendőrt hívok. Oké, én gyerekjóléti szakember vagyok, de egy tömött parkban, ahol többen is látják, mi történik, nagyon gyakran csak az kell, hogy egy valaki kiálljon, és utána az esetek nagy részében lesz, aki mellém áll, és ha más nem, legalább elszégyelli magát, ha másért nem, a társaság előtt, akivel van. De mondom, én tutira feljelentem és jelzem a kollegáknak, hogy tettem feljelentést ilyen ügyben. Egyrészt a szülők is tanulják már meg, hogy nem tehetnek meg bármit a gyerekükkel, másrészt, lehet, itt még kicsi volt a gyerek, de egy 3-4 éves már felfogja, ha azt látja, hogy ezt mindenki elnézi, senki nem tesz semmit, akkor ezt fogja a természetesnek venni.

Hozzáteszem, van az a szituáció, amikor még azt is mondom, hogy "jogos", pl. ha a kocsik közé futna ki a gyerek, és anyuka a kezét elkapva rávág a fenekére 1x, az nálam nem a jelentendő kategória, vagy ha szájonvágja a 15 éves kamaszt ha az felesel esetleg, persze nem rendszeresen, de 1-2 alkalom belefér, és van, akinek kell is. Ezt csak azért írtam le, hogy lássátok, nem vagyok a mindenért rendőrthívok és jelentgetek ember, de a fent leírt szitu még így is felbosszantott, pláne, hogy ott lett hagyva tulajdonképp a gyerek ebben a helyzetben, és mindenki félrenézett...

2021. jún. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
57%
6, ez nem így van. Jelzést kell tegyenek az illetékes gyermekjóléti központban, és ha már amúgy is mondjuk védelembe van véve a család, akár ki is emelhetik egy ilyenért a gyereket. Szóval igenis, szólni kell, akár névtelenül, ha a szomszéd veri a gyerekét, de kötelességünk!!!!
2021. jún. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Oké, de egy randnom pár volt. Nem ismerem őket, nem mehetek oda, hogy bocsi, hogy hívnak, mert láttam, hogy pofonvágtad a gyereked és fel szeretnélek jelenteni.

Igen, szerintem is vannak olyan esetek, amik megbocsájtahtóak, pl ha a totyogó századjára próbál a konektroba nyúlni, de egy akkora pofon, hogy a gyerek leessen a motorról, már nem a jogos kategória.

2021. jún. 9. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!