Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány évesen jobb már tudni az...

Hány évesen jobb már tudni az igazságot a Mikulással/Jézuskával stbvel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Mi az a kor, amikor már gáz ha ezekben még hisz a gyerek?
2021. nov. 6. 17:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem magától rájön, ha már itt az ideje. De ha kissé fafejű és nem jön rá, akkor nyugodtan hihet benne 18 évesen is, minél tovább él boldog tudatlanságban a gyerek, annál tovább lesz boldog és tudatlan.
2021. nov. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Én is a napokban gondolkodtam ezen, 5 éves a fiam, és szerintem már sejti, hogy valami nem klappol, pláne hogy több családtag is rendszeresen megfeledkezik magáról, és simán mond olyanokat, hogy ezt és azt "vett" valakinek karácsonyra, vagy hogy "nektek mit vegyünk", meg hasonlók. Mindezt a fiam jelenlétében persze. 😒
2021. nov. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%
Mi eleve úgy fogjuk elmondani az ünnepeket, ahogy mi tartjuk: karácsony a szeretet ünnepe.
2021. nov. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%

3. osztályig minimum.

Mert nagyon szar lesz az osztálytársaktól megtudni...

2021. nov. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

8 éves, már 2 éve is mondta, hogy szerinte mi tesszük a fa alá az ajándékot - szépen levezette, hogy mikből gondolja, tavaly a Mikulás is foglalkoztatta, de múltkor meg úgy jött haza az iskolából, hogy xy azt mondta, hogy nincs Mikulás és hogy milyen hlye, hiszen ő saját szemével látta anno az oviban...

Nem akarom, hogy ő legyen a többiek által hlyének nézve, viszont van egy kistestvére is akiben ezek még nem merültek fel, a nagy meg simán hozzá vágná az igazságot :/

2021. nov. 6. 22:36
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
A mi családunkban az volt a megoldás, hogy a gyanakvó gyereknek azt mondtuk, hogy ez egy nagy, közös játék: mindannyian úgy teszünk, mintha a nyuszi stb. hozná. Persze neki is titokban mondjuk ezt. Azért ne mondja el a kistesónak, mert akkor ő nem tud játszani. Nagycsoportos ovis korban időszerű szerintem. Mikuláskor lehet Miklós püspököt is említeni, hogy őt így ünnepeljük.
2021. nov. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez annyira gyerekfüggő. Nálunk a nagynak 9 évesen állt össze teljesen, már előtte egy-két évvel is kételkedett, de akkor mondta ki, hogy most már biztos benne, hogy ezek nincsenek. Nem rázta meg, sőt, örült, hogy ilyen nagy fiú.

A kislány most 9, és annak ellenére erősen hisz benne, hogy tavaly konkrétan lebuktunk. Akkor sírt egy kicsit, utána pedig azt mondta, hogy nem érdekli, neki akkor is a Jézuska jön és pont. Tudatosan hinni AKAR még benne, és ezt el is mondja mostanában, hogy közelegnek az ünnepek.

2021. nov. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező az enyém is ez, ilyen korú. Én tavaly el is mondtam neki, mikor rákérdezett, erre idén megint várja. Totál kiesett neki, hinni akar benne.

Had higgyen!

2021. nov. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
25%
Mi alapból nem tömtük ilyen hülyeségekkel a fejét.
2021. nov. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom rengeteg helyen ez miért ekkora megfejteni való rejtély és trauma... én nem tudom megmondani, mióta tudom hogy nincs mikulás, soha nem volt "nagy felvilágosító beszélgetés" meg afféle "a csoporttársam azt mondta hogy nem is igazi" jelenet se...

btw két egyetemista vagyunk, anyámék hatvan körül, de a mai napig végigjátszuk a történetet, egyrészt cipőt pucolni latyakos időben néha muszáj, másrészt mi öcsémmel későn fekvők vagyunk, anyámék inkább reggel kelnek korán, tehát mindenkinek van ideje egy kis meglepetést csempészni a másik cipőjébe :) talán azt mondanám, hogy azért nem lett nagy törés az "igazi mikulás" elvesztése, mert a hagyomány, az apró "varázslat" velünk maradt. nem kell agreszíven nyomatni a rénszarvasos piros kabátos öreget, és nem kell kétségbeesni se, ha egy ponton a család átveszi a helyét.

2021. nov. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!