Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tudok tenni, hogy jobb...

Mit tudok tenni, hogy jobb legyen a kapcsolatuk?

Figyelt kérdés
Nagylányom 3 éves és sajnos elég elutasító az apukájával, aki mindezt a szívére veszi. Bármit szeretne csak én vagyok a jó neki, hiába próbál felé közeledni az apja. Sokszor csapkod, megrúgja és közli, hogy: Menj innen apa, nem szeretlek! Én is naponta jópárszor megkapom ezt, eléggé erőszakos a kisasszony, de én tudom, hogy nem kell komolyan venni egy 3 éves gyereket, ha ilyet mond. Az apja viszont teljesen magára veszi, hiába mondom neki, hogy ne tegye, mert ennyi idősen a világgal szembeni minden baját egy nem szeretlekkel közli. Nagyon jókat is tudnak egymással játszani, mégis naponta van besértődés ebből, ami már nekem is az agyamra megy. Mit tehetek ebben a helyzetben, hogy ne csak én legyek az aki bármilyen igényét kielégíti. Van egy 3 hónapos csöppségem is és ha épp vele vagyok elfoglalva és a nagy az apjával fasírtban van, akkor sokszor inkább leteszem a picit, hogy elkerüljem a veszekedést. Nem szeretném, ha ő ezt megsínylené.
2012. nov. 19. 09:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Csinálj nekik kettős programot. Menjenek együtt bevásárolni, foglalják le a kisbabát. De mindenek előtt a férjeddel kellene megértetned, hogy egy három éves az egy három éves és nem sértődünk meg rá. Nem is értem.
2012. nov. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet pont azért ilyen ragaszkodó és akaratos veled szemben/is,mert ott van a kis tesó.Féltékeny rá,elképzelhető hogy nála így jelentkezik.LÁtja,hogy osztoznia kell a kicsivel rajtad és ez nem tetszik neki.Apára meg úgymond "nincs szüksége",azért lóg rajtad folyton.

Szerintem majd idővel fog alakulni a helyzet; én addig is próbálnék minél több közös programot szervezni,ahol mindenki jelen van és talán így látná ő is,hogy így kerek a család és nincs szükség testvérféltékenységre.

2012. nov. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ha tudnád hányszor próbáltam meg megértetni vele én is, az anyja is, egyszerűen úgy gondolja, hogy nem szereti a lánya és kész. Nekem meg már rohadtul elegem van a villámhárító szerepéből. A kettesben töltött programok nem rossz ötlet, remélem kicsit összébb hozzák őket.

Amúgy a kicsit imádja a nagylány és szerencsére egy mintababa, aki elvan azzal is, ha csak nézelődik, sok vizet nem zavar. De sajnos így nem tudok vele annyit törődni, mint amennyit ennyi idősen a nagy megkapott. Valszeg vele túlzásba is vittem, mivel első gyerek volt és az ember akkor hajlamos minden szösszenésre ugrani, lehet ezért is lett ennyire anyás.

2012. nov. 19. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!