Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meghívnátok a szülinapi bulira?

Meghívnátok a szülinapi bulira?

Figyelt kérdés
Elsős lányom szülinapi bulit szeretne. Meghívná az iskolás barátait, 3 kislány, de az egyiket én nagyon nem szeretném. Ő állítja, hogy a barátja, az iskolában is négyen vannak egy "bandában". De nekem "viszket a tenyerem" attól a lánytól. Folyton beszól a lányomnak, aki bevallja, hogy ez neki rosszul esik, de attól még ragaszkodik hozzá, hogy a barátja. Olyanokat mond neki, hogy "te nagyon hülye vagy", "te teljesen óvodába való vagy"... stb. A csúnya beszédet is mind tőle hallja. Kiközösíti, ha úgy van kedve. Amikor a kis testvérét vártam, olyat mondott a lányomnak, hogy "neked úgyis undorító lesz a testvéred". Meg szavazást csinált, miután megszületett, hogy a lányom vagy egy másik kislány kis testvére az aranyosabb és nem mondhatta senki, hogy ugyanolyan aranyosak, mert választani kell. Minden egyes megnyilvánulásától kész vagyok. Amúgy egy ovis csoportba jártak, ott is ugyanezt csinálta, de lányom már ott a barátnőjének tekintette, hiába mondtam, hogy kerülje el nagy ívben. Más szülő is kivolt rajta, de kivétel nélkül minden gyerek állítja, hogy a barátja. Biztos megvan ennek a pszichológiája, de én tényleg nem értem mitől ilyen népszerű, hogy minden gyerek odavan érte. Oké, szép, meg okos is, hiszen minden versenyre őt viszik, ügyesen rajzol, szaval... de akkor is. az oviban volt akit bántott is fizikailag, úgy tudom, a lányomat legalább nem üti. Visszatérve a kérdésre. Nem akarom ott látni. Nem akarok utána fizetni a játszóháznak. Nem akarom, hogy a szülinapján is jöjjenek a "kedves" megjegyzései. De a lányom meg akarja hívni. Meg mivel osztálytársak, félek, hogy a többieket bosszúból a lányom ellen fordítja, őt ismerve simán megteszi. De a többieket szívesen meghívom, velük nincs gond.
2021. nov. 10. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Én teljesen megértelek, egy kis szemét a csaj, de nem a te bulid. A lányodnak magától kell összeszednie magát és lerázni, és akkor élete teljesítménye lesz, tudni fogod, hogy stabil ember belül. Az ilyen romboló emberek arra jók, hogy fejlődjön általuk a másik. Nyilván a gyerek jó gyenge empatikus képességekkel született, ő sem teljesen tehet az egészről, ha egyszerűen nem éri fel "ésszel", hogy bántani másokat rossz. Talán, ha erre gondolsz, kevésbé leszel rá mérges. Nyugodtan megnyilvánulhatsz te is, hogy "ilyen dolgot mondani a másiknak nagyon bántó", akkor is, ha csak hallod. Én szoktam ilyeneket, bevédeni néha a gyereket és ráébreszteni a másikat, hogy nem ketten vannak, nem tehet meg akármit, néha meg hagyni kell, hogy a gyereked ki merjen állni magáért.. én mondanám előre, hogy bármi nem tetszik, én kiállok melletted.


Attól, hogy megütnéd, a kislány nem változna meg, de értem az indulatot.


Én is sok mindent eltűrtem, hogy bandában lehessek, kell a szoc.háló a gyereknek, hogy tartozhasson valahova. Ha csak a lelki társaival lenne jóban, nagyon kevés ember venné őt körül.


Szóval meghívnám, és remélem találkozok az anyjával is, had lássa, milyen a gyereke:)

2021. nov. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Mivel te tartod/fizeted a bulit, a következőt tenném: a kiscsaj nem jöhet, ő nem a barátod, ha tovább akadékoskodik akkor nincs buli, lehet szigorú, de én nem fizetnék egy hülye kis pitsának semmit, aki úgyis csak szétbarmolná a bulit.
2021. nov. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Egy vezéregyéniség a kislány, akit a többiek respektálnak. Van aki félelemből/ hát ez probléma/, van akinek tetszik. Nem találom normálisnak a megnyilvánulásait, de ezt biztos, hogy a családjából hozta.

De mivel a gyerek szülinapjáról van szó, ő hív vendégeket.

2021. nov. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem a családjából hozza, a gyerek nem mini tükör, gondolkozik önállóan!
2021. nov. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
4. ! Magától nem talál ki egy gyerek ilyen dolgokat és ilyen szöveget. A családból hozza, mivel elsősorban az szocializálja a gyereket.
2021. nov. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%

Az általános iskolás gyerek töltött 8 órát intézményben, az elmúlt néhány évben. Az az elsődleges szocializációs helye. De, simán kitalál egy 7 éves olyat, hogy csúnya tesód lesz. Az enyém egyszer hallotta, hogy minecraft oviban, aztán hetekig rágta a fülem, mindent megjegyzett róla, arról bezzeg nem tanult semmit 8 év alatt, hogy tegye a lábát a földre, mikor felhúzza a bakancson a cipzárt, mert csak úgy fog menni.. Évek óta mondogatom és semmi. A hülyeség meg ragad rá. Osztálytársa is, hogy "ómájgád", egyszer hallotta youtube reklámban(írásjeloktató videót néztek), de azt, hogy szívesen, és köszönöm, hiába használja az anyja, ő nem képes rá, elfelejti, nem fontos.


Nálunk is ez van, egyedül nevelem a gyerekem, de teljesen az ellentétem.. én csendes, szorongó, extrém udvarias vagyok, ő meg olyan inkább, mint a kiscsaj a kérdésben.. Nagyon ritka, ha felfedezek hasonlóságot, akár szókészletben, akár viselkedésben. Egyszerűen nem a másom, egy másik személy. Az én szokásaim nem az ő szokásai. Nem szereti, eszi azt, amit én, nem hord olyan ruhákat, mint én, van ízlése, értékrendszere.. nem teljesen ellentétes az enyémmel, de azért jelentősen eltér.

2021. nov. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk ugyanez van.

Meghívta amúgy a bulijára.

Inkább érdekembernek tartom a kislányt mert mindig oda megy ahol kap valamit.

Ezenkívül csúnyán beszél,árulkodik,csúfolkodik és rosszindulatú.

Sajnálom valamennyire mert nem nagyon foglalkoznak vele.

Hát nem csípem. Volt itt egy párszor és mindig leállítottam.

Nem vagyok kíváncsi arra, hogy a szülei kivel hemperegnek és milyen erotikus tartalmú üzenezeteket váltanak másokkal.

Ez a téma meg a hülyeség.

Annyit mondtam neki, hogy többet ne hozza ide ha lehet. Az iskolában meg tartsa tőle valamennyire a távolságot.

2021. nov. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Na végül hogy döntöttél kérdező?

Tarts minket a fejleményekkel

2021. nov. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!