Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy csinàljàtok anyakènt,...

Hogy csinàljàtok anyakènt, hogy ne bolonduljatok meg az aggodalomtól?

Figyelt kérdés
Nem tudom élvezni az anyaságot teljesen, mivel úgy érzem nem áll már másból az életem mint a folytonos aggódás, hogy mi van ha történik valami a fiammal. Egész nap a nyomában vagyok (másfél éves) de még így is történnek kisebb balesetek, amik után extràn agyalok, mi van ha később jön elő valami probléma amit akkor nem veszek észre. Lehet túlzás, de nem tudom ezt magamban kikapcsolni, csak azt érzem hogy a régi laza önmagából már semmi nincs.
2021. nov. 10. 13:54
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
87%

Bízom a gyerekemben, és arra gondolok, hogy ha az utolsó putris néprétegnek 6 általánossal sikerül 15 gyereket életben tartania legalább kamaszkoráig, akkor annyira nehéz csak nem lehet.


Amúgy persze figyelek, hogy nagy balesetek ne történjenek, de most ha néha elesik, megüti magát, az előfordul, sőt, kell is, hogy megtanuljon jól esni, megtanuljon vigyázni magára, tudja, hogy vannak következményei az eszetlen rohangálásnak. Megvigasztalom és megyünk a dolgunkra tovább. Azért szerintem aminek komolyabb következményei lehetnének, az egyből látszik (pl agyrázkódás meg ilyenek, ha ennyire nagyot esett valahonnan, azt egyből észreveszed).


A kicsik még gumiból vannak, nyilván nem jó látni, ha fáj valamije vagy beverte magát, de pillanatok alatt elfelejti ő is, ha történt valami. Bízz magadban, hogy elég jó anyja vagy és pont annyira tudsz rá vigyázni, amennyire kell.

2021. nov. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 Derjaderja ***** válasza:
26%

Nincs valami oka? Gyerekbaleset akár generációkkal ezelőtt a családban? Az megmyarázhatná. Orvos-Tóth Noémi Örökölt sors c könyve nagyon jó.

Én a lányomat attól féltem, hogy elnevelem, a fiamat balesetektől, de csak átlagos mértékben, vagy inkább lazàbb vagyok, mint az átlag. A lányomon viszont állandóan agyalok, mondjuk vannak is furcsa dolgai, de szerintem ez nálam valami hozott aggodalom inkább.

2021. nov. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Pedig érdemes lesz lazulni, mert mi lesz akkor ha nem látod, másra bízod, nem lesz ráhatásod arra, hogy valami történni fog? :)
2021. nov. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

*önmagamból (elírás)


Igazából azt a könyvet már régóta tervezem elolvasni 2-es, lehet ràszànom magam. Lehet egy ok ez is


Amúgy másik problémám, hogy néha nehezen is hagyom másra, zavar ha nem látok rá

2021. nov. 10. 15:15
 5/27 A kérdező kommentje:
1-es, mintha a férjem írta volna:D ő szokott ezekkel nyugtatni:))
2021. nov. 10. 15:22
 6/27 anonim ***** válasza:
84%
Picit betegesen hangzik. Van oka esetleg? Tèged is fèltettek ennyire? Èrdemes elgondolkodni rajta.
2021. nov. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Apukám féltett nagyon(sajnos már nem él)
2021. nov. 10. 16:09
 8/27 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy, megkérdezhetem?
2021. nov. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
79%

Ugyanez vagyok én is, 15 hónapos a fiam. Egy nátha miatt 4 kg-mot fogytam. Én már szakemberen gondolkozom és tuti nem lesz még egy gyerek. Én sem tudom élvezni ezt a szép időszakot,mindenben potenciális veszélyt látok. Na,engem pedig nem féltettek túl,sőt..

8, ha az én korom is érdekel ilyen fososként, 33 vagyok. :)

2021. nov. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem korfuggo,nekem is masfel a kisebb,37 vagyok,allandoan szorongunk a betegségeken,a férjem is az a baj. O konrketan korhazba vinne oket minden lazas takonnyal is. Engem nem feltettek,megis igy alakult. Szerintem alaptermeszet fuggo. Iszonyu nehez realisan latni,nekem a neurologus szinten az orokolt sors c.konyvet ajanlotta,hogy ne vigye ezt a gyerek tovabb. Ne ez legyen a minta.
2021. nov. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!