Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy csinàljàtok anyakènt,...

Hogy csinàljàtok anyakènt, hogy ne bolonduljatok meg az aggodalomtól?

Figyelt kérdés
Nem tudom élvezni az anyaságot teljesen, mivel úgy érzem nem áll már másból az életem mint a folytonos aggódás, hogy mi van ha történik valami a fiammal. Egész nap a nyomában vagyok (másfél éves) de még így is történnek kisebb balesetek, amik után extràn agyalok, mi van ha később jön elő valami probléma amit akkor nem veszek észre. Lehet túlzás, de nem tudom ezt magamban kikapcsolni, csak azt érzem hogy a régi laza önmagából már semmi nincs.
2021. nov. 10. 13:54
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
51%

Engem az érdekelne inkább, hogy mivel foglalkoztok?

Nem akarok sztereotípiákat gyártani, csak a közvetlen környezetünkből tudok kiindulni. Általánosságban, aki vezetőként, vagy valamilyen "egyéb nyomás" alatt dolgozott/dolgozik, esetleg alapbóp gyerekekkel foglalkozik, azt valahogy én kevésbé látom paramaminak, mintha jobban kezelnék a felelősséget, a stresszt és a hirtelen döntéshelyzeteket. Valahogy mintha beléjük lenne kódolva, hogy oké, elesett, fel kell állni, leporolni és menni tovább. Vannak "bukták" az életben, de sebaj, menni kell tovább. És a gyerek is hihetetlen gyorsan alkalmazkodik, felpattan, anyára néz, aki a lehető legtermészetesebben közli, hogy semmi baj, futás tovább és ő fut.

Kíváncsi lennék, hogy máshol is van-e párhuzam esetleg. :)

2021. nov. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
27 vagyok, tanár :) de ez szerintem sem annyira mérvadó :)
2021. nov. 10. 18:33
 13/27 Derjaderja ***** válasza:
35%

11. Szerintem van párhuzam, én a munkahelyemen megszoktam a felelősséget és a váratlan, súlyos helyzeteket, masrészt ebből is fakadó szerepkonfliktussal (is) magyarázom a lányomnál ezt a nevelesi parát.

Ez is szar. Ha kiabál (most lesz 3): jajj mi lesz ha ilyen hangos lány lesz. Ha túl csöndnen van - nem fog érvényesülni. Ha dacol -ugye nem lesz tiszteletlen. Ha engedelmeskedik - jaj nem nyomtam túl el?

Kicsit túlozva írom le, de ez a női karakter - női sors vonal nálunk abszolút többgenerációs, azért javasoltam a könyvet.

Mozgások, baleset, betegségek terén mi lazák vagyunk.

2021. nov. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
74%
10-es vagyok,jo nektek,nekunk allando stressz az esés,kelés. A baleseti ugyeleten legutóbb a portán nem tudtam elmondani mi van a gyerekkel,mert bogtem a paniktol,hogy betort a feje. Pedig nem,csak nagy duzzanat volt,de en ugy lattam h benyomodott a koponyaja,amitol ajulas szelere kerultem. Az a baj pánik helyzetben ha latom h mindjart tortenik vele vmi,lefagyok,megallok,es fel se tudom kapni,pedig alaphelyzetben jo a reakcioidom ,mindent levegoben elkapok,amit leejtek,de a gyerekkel egyszeruen mas. Annyira feltem. :(
2021. nov. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

11

Nővér vagyok. Abban lehet valami,hogy tanultam mindent, tehát sokszor bennem van,hogy mi baj LEHET egy adott szitu miatt ( agyvérzés eséskor,fulladás pl.kajadarab miatt etc) a másik probléma meg az,hogy folyton bújom a fórumokat,híreket és ott mindig olvasok ritka eseteket,borzalmakat,hogy mik történtek már gyerekekkel. És lehet ezek olyan esetek,hogy millióból 1 de az van bennem,hogy mivan ha mi leszünk az az egy? Ez szörnyen káros de nem tudok erről leszokni. Ráadásul a fiam igazi kamikaze. Mindent,de tényleg mindent megeszik.. amit talál. Múltkor porszívóztam,felmostam de a fürdőben mégis talált valamit amit betömött azonnal így azt se tudom mi lehetett. De utána elkezdett fuldokolni,úgy kellett hátbaverni míg végül lement. Én már akkor sírógörcsöt kaptam majdnem. Valszeg pók lehetett mert egyébre nem tudol gondolni. A férjemet kikészítem ezzel,szerinte mindent túlreagálok.

2021. nov. 11. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
15-os, ez nálunk is nagy probléma hogy mindent a szájába akar venni :( mostanában javul a helyzet de azért előfordul még. És ha azt csípem már csak el, hogy látom, nyel éppen le valamit, rögtön a legrosszabbra gondolok :(
2021. nov. 11. 08:33
 17/27 Derjaderja ***** válasza:
66%
Hát jó, de az nem túlparázás, ha fuldoklik meg lenyel valamit, azt se tudni mit, azon jogos aggódni azért.
2021. nov. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Azert örülök,hogy más gyereke is ilyen..a környezetemben lévők állítják,hogy az ő gyerekeik sose szedtek fel semmit és ettek meg.. nekem ez fura. A fiam meg mindent betöm. Elem,gyógyszer,vegyszer tuti nem lehet,ezekre extrém módon figyelek. De tényleg ki tudja mit talál, főleg állandó sepregetés/porszívózas mellett..
2021. nov. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
49%

Mi történne vele? Elesik, megüti magát, nagy ügy.


Biztonságossá kell tenni a lakást, aztán menjen. Lesz pár púpja, vagy akár a kezét is törheti, de ez az élet velejárója, bármennyire kellemetlen is kórházba menni a gyerekeddel.


Ezzel csak azt éred el, hogy vagy nyámnyila lesz, vagy amint tud, lázadni fog a túlféltésed ellen.

2021. nov. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Ha túlfélted és mindig beugrasz megmenteni, segíteni, elrendezni stb. stb. azzal azt éred el, hogy folyton valami fogja érni, mert nem tanul semmit és semmiből. Nyilván nem azt hagyom, hogy leguruljon a lépcsőn, vagy kitörje a fogát stb. de van amiből tanulni kell neki. Én már egész kicsiként így álltam hozzá, hogy később rosszabb lesz, magasabbra gyorsabban stb. tud majd menni, nagyobb dolgokat tud majd vonszolni, amiket elejthet stb. és nagyobbat esik, gurul és így tovább szóval csak rosszabb lesz és az nem jó megoldás, hogy megóvod mindentől és őrülten reméled, hogy egyszer csak elég nagy lesz ahhoz, hogy megnyugodhass, mert így pont, hogy sose nyugodhatsz meg, mivel a te gyereked majd három évesen még mindig nem fogja tudni, hogy valamit hogy csináljon meg anélkül, hogy az anyja lesbenáll, hogy elkapja és megfogja, hogy ne érje baj, holott már egy másfél éves is rájött, hogy hogy ne essen le, vagy oda ne menjen, mert nem jó ötlet.
2021. nov. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!