Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennétek? Vinnétek oviba...

Mit tennétek? Vinnétek oviba ebben a helyzetben a nagytesót?

Figyelt kérdés

Újszülött kisfiam nagyon betegen született, tüdőgyulladással. Jelenleg is NIC-en van.

A nagytesó 3 éves, szeptemberben kezdte az ovit, amit nagyon szeret.

A kistesó születésekor már nem vittük oviba. Gondoltuk, várja a jóhírt, és pár nap múlva a nagy találkozást, aztán 1 hét ismerkedés, vagy ameddig nem kezdi el hiányolni az ovit, és visszük újra... Sajnos nem így alakult.

Most viszont már nem merem vinni oviba, nehogy most szedjen össze valamit, mert rengeteg ott a köhögő, beteges gyerek, nagyon sokan hiányoznak is.

Félek, hogy ha elviszem Őt oviba, akkor pont akkorra betegszik meg, mire hazahozhatjuk a kistesót, aki épphogy túlélt egy tüdőgyulladást...

Ugyanakkor a kislányomnak hiányzik az ovi. Sokszor emlegeti, szívesen menne.

Nem tudom, hogy legyen, mi lenne jó mindkettőjüknek...


2021. nov. 11. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem vinném oviba ha megoldható. Ez most egy ilyen helyzet. Helyette kárpótolnám állatkertel,apa elviheti játszóházba,cukrászda stb.
2021. nov. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Egészségesen született kisfiam mellett az ovis nővérét nem vittem 2 hónapig, ami a nyári szünetig volt vissza. Aztán újabb 2 hónap voot a szünet, így a lányom 4 hónapig nem volt közösségben. Inkább vigyáztunk rájuk és nagyon sokat szórakoztattam őket.
2021. nov. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Most fog csak igazán be robbanni a sok téli betegség… Nálunk is vegyesen covidos és influenzás az óvoda.

Ha a pici miatt tartani kell a betegségektől, akkor én sem vinném most. :(

2021. nov. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a koraszülött hármas ikreink még a korona mizéria előtt 2 évvel születtek, de sajnos mind hárman még bent a kórházban tüdőgyulladást kaptak. Nekünk azt javasolta a doktornő, hogy amikor tudjuk nagyjából, hogy mikor mehetünk haza onnantól ne vigyük a nagytesót oviba és miután hazamentünk, utána még egy hónapig ne (április volt). Nem voltak extrém korababák és lekopogom a tüdőgyulladás is náluk nyom nélkül gyógyult, nem volt semmilyen gyógyszerük, amikor hazajöhettünk. Szobatarsunk kisfiánál sajnos szövődményesen gyógyult, többféle gyógyszerrel mehettek haza, náluk az volt a javaslat, hogy abban a tanévben már ne menjenek oviba a nagytesók.

Én a helyetekben, amikor már látjátok, hogy nagyjából mehettek haza, onnantól nem vinném a nagyot és kikérném a gyerekorvosok véleményét, főleg a kicsi pulmonológusáét, hogy meddig javasolja a nagytesót otthon tartani. Én amúgy nem a korona miatt felténém, hanem az rsv miatt. Idén nagyon tombol ez a rohadék, több ismerős babát juttatott kórházba.

Jó egészséget kívánok!

2021. nov. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kislányom szerintem az rsv-n már túlvan. Legalábbis 2 hétig nagyon hurutos volt.

Nem kizárt, hogy a kisfiamhoz is az ment át rajtam keresztül -nálam csak náthaszerű tünet volt-, mert ez a terhességem utolsó hetében zajlott...

2021. nov. 12. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!