Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vannak e itt hasonló helyzetbe...

Vannak e itt hasonló helyzetben lévő gyerekek/szülők? Többi lent

Figyelt kérdés

2,5 éves a gyerekem, születése után költöztünk teljes új helyre távol barátoktól, rokonoktól. Emiatt, majd később a covid miatt nem nagyon volt alkalmunk gyerektársaságba menni, sajnos itt baba-mama clubbok, játszótér sincs. Kevés erre a gyerek is és ahogy séta közben látom, kb mindenhol kerti játékok, ott játszanak a gyerekek. Ha ritkán talákozik másik gyerekkel, nem játszik vele, hozzánk is ritkán jön valaki, akkor is nehezen oldódik. Később meg fogja szokni? Mit lehet ebben a helyzetben tenni, hogy tudnék segíteni neki? Vagy várjam az óvodát, aztán az lesz a mélyvíz?

Egyébként mi is elég introvertáltak vagyunk, gondolom ez is közrejátszik, hogy van egy ilyen alaptermészete.

Amúgy nagyon vidám kisgyerek, sokat játszunk, foglalkozunk vele, csak jó lenne ha a gyerektársaságot is megszeretné, megismerné


2021. nov. 6. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is nehéz volt eleinte.

Mi voltunk az újak és nem nagyon foglalkoztak velünk. Mindenki ismer mindenkit és inkább az ismerősökkel beszélgetnek.

Tök rossz volt elmenni egy ovis programra mert tudtam, hogy egyedül fogok állni a többi szülő meg tök jól el lesz egymással.

Igazából a kislányom összebarátkozott az oviban pár lánnyal. Velük egész jól kijött. Ő sem nagyon szereti az idegeneket és magában jobban elvan.

Aztán egyre több barátja lett. Sétáltunk egy párszor az utcánkban és megismerkedett két kislánnyal az utcából. Azóta is barátnők.

Az oviban majd beindul a dolog ne aggódj.

Vagy ha van játszótér biztos szoktak kinn lenni vele egyidős gyerekek. Egy próbát megér.

2021. nov. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :) bízom benne, hogy fog oldódni a helyzet, remélem ha több alkalom lesz találkozni más gyerekekkel, akkor jobban fog barátkozni
2021. nov. 7. 08:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Igy nottem fel.. a kozelbe nem volt gyermek . Meg is itt vagyok. Az otthon toltott 3 ev alatt az anyukanak az a dolga hogy a gyermekkel legyen.
2021. dec. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen személyiségű gyerekek is. Én pl. a hátam közepére se kívántam soha más gyerekek társaságát.
2021. dec. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!