Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak engem idegesít az örök...

Csak engem idegesít az örök beszólás: "Miért kell 2 évesnek tápszer? Igyon tejet, nem csecsemő. "

Figyelt kérdés

Miért fáj sokaknak, hogy tápszert adunk 1,5-2 éves gyermeknek és nem tejet?

1. Lehet,hogy tejérzékeny és azért kap tápszert/tejitalt

2. gyermekorvos, védőnő javasolta

3. tele van vitaminokkal, vassal a tejital, mi vele a gond?

A tejben mi van? Abban is vann immunofortis például?

Jönnek az örök kötözködős kérdéssel: nem csecsemő, miért iszik tápszert?


Miért fáj ezeknek az anyukáknak? Vagy csak irigyek, hogy mi megvesszük a drága tápszert?

Nem értem ezt a folytonos beszólást. Most sokalltam be!!


2010. szept. 4. 14:37
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért fáj nekik,szerintem lassan én is megkapom ezt az egyik barátnőmtől akinek a lánya 8 hónapos koráig kapott tápszert,mert hogy utána már "nagylány"
2010. szept. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Az én fiam anyatejes volt 13 hónapos koráig és utána eszembe sem jutott, hogy tejet adjak neki.

Egyből tápszert/tejitalt kap.

Szerintem sokkal -sokkal minőségibb, mint a tej.

A tejtől még nekem is hasmenésem van.

Csak nem értem, hogy miért kell beszólni folyamatosan.

2010. szept. 4. 14:41
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Peregjen le rolad. A tapszerben tudod mi van. A tejben barmi lehet. En imadom a tejet, de a fiamnak egyelore nem adom, max kukoricapehellyel, es annyit, amennyit az felsziv. Mar tolem is kerdeztek, hogy miert nem tejet adok neki. Mert egyelore nem akarok es kesz. Ez volt a valaszom.
2010. szept. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
44%

én pl tápszert nem adok azért, mert az egy porrá alakított valami, ami átesett egy csomó kezelésen, ráadásul tele van módosított fehérjével, amiről senki sem tudja milyen hatásai lehetnek később. mellesleg ha tejérzékeny ezt sem ihatná(ez is tejfehérje alapú és a szénhidráttartalma laktóz, épp most olvastam az oldalán, hogy tejérzékenyeknek kifejezetten ellenjavalt, szóval ezt az indokot ki is húzhatod a listáról). az immunofortis meg egy rostkeverék, ami benne van minden gyümöcsben, zöldéségben.

én nem vagyok irigy a drága tápszerre, mert ha fizetnének sem eteném ilyen műanyag vackokkal a gyerekem. inkább a házi tej.

2010. szept. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
engem is idegesíít. én is tápszert adok neki, 2 éves. ill.most akarok áttérni a junior italokra, csak nincs a gyógyszertárban.
2010. szept. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Akármilyen tejet próbáltam adni, hígfosást kapott a fiam.

A tápszertől/tejitaltól egyetlenegyszer sem ment eddig a hasa.

Hogy van ez akkor?

2010. szept. 4. 15:17
 7/33 A kérdező kommentje:

Egyébként mindenki azt ad, amit akar a gyermekének, csak ez a kiakadás, hogy "jézus, még tápszert/tejitalt iszik"?

Nem értem ezt a hozzáállást.

2010. szept. 4. 15:19
 8/33 anonim ***** válasza:
66%

" A tápszerben tudod mi van. A tejben bármi lehet. "

hát ezen jót röhögtem

2010. szept. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Én is tápszerre voksolok, én gyerekosztályon vagyok ápolónő és rengeteg tejallergiás és laktózintoleranciás kisgyerekkel találkozom, szóval én is megvettem a gyerekem- nek a tápszert.
2010. szept. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Én is sokmindentől ki vagyok akadva, mégsem sértegetem sem a válaszaimban az anyukákat, sem nem szólók be.


Szerintem ez a tejital/tápszer vs. tej téma olyan felesleges.

Főleg egy 2 éves gyermeknél.

Én azért adok tápszert, mert váltig hiszem, hogy jobb a tejnél. Pont.

Tarsa mindenki tiszteletbe ezt.

2010. szept. 4. 15:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!