Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek jó későn kezdett el...

Akinek jó későn kezdett el beszélni a gyermeke (2,5-3 évesen), volt amiben kifejezetten ügyesebb volt a társainál csecsemő/ babakorban illetve lett a későbbiekben kiemelkedőbb?

Figyelt kérdés
2011. jún. 15. 16:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
2 év 3 hónaposan kezdett beszélni a lányom, kapásból összetett mondatokkal indított, 1 héttel később már 8-10 mondatos történeteket mesélt és olyan dolgokat is szóba hozott, amiről legutóbb 1,5 éves korában meséltem neki. 2 év 8 hónaposan pedig imádja a számokat, összead, kivon 10-ig bármit. Nem autista, egyszerűen csak ilyen.
2011. jún. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
2 éves a kisfiam, mond szavakat, de 10-15 szón kívül a többit csak mi értjük (anya és apa). Viszont másfél éves kora óta szobatiszta, kereken a 2. szülinapjára ágytiszta is lett. De nyilván mindent megért és megértet attól még, hogy nem beszél.
2011. jún. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Kedves első! Nemrég pont azt hallottam, hogy azok a gyerekek akik későn kezdik a beszédet "jó matekosok" lesznek, mert nekik ez az agyterületük előbb és máshogy fejlődik, mint az átlagnak és csak később jön a beszédközpont fejlesztése. Ezek szerint igaz lehet :-)


Második: a szobatisztaság sem semmi, a fiam 22 hós de egyelőre elhajítja a bilit vagy rá sem hederít :-( nem is erőltetem inkább. Te hogy csináltad?

2011. jún. 15. 16:45
 4/20 anonim ***** válasza:

Sógornőm fia hamar lett szobatiszta,de ennyi.

2 évesen már az volt.

De ezen kívül semmi előny,sőt.

Most már 4 éves a gyerek,én még mindig nem értem amit magyaráz,csak ők értik,és ezt a beszédet is kb fél éve kezdte csak el.

Voltak mindeféle orvosnál,semmi baja a gyereknek,egyszerűen ilyen.

2011. jún. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

14 hónaposan kiraktuk a nappaliba a bilit, este fürdés előtt ráültettem mindig, de nem volt erőszak, egyszer véletlenül belement, nagy taps, öröm, minden, aztán két hét múlva újra, úgy hogy mutattam neki, hogy pocakból nyomja, bement a bilibe, és akkor rájött, hogy működik. Ismét nagy öröm, még a szomszéd lakásban lakó keresztmaminak is megmutattuk, és a fiam iszonyat büszke volt magára, imádja az elismerést, a dicséretet, hatalmas egója van... :) Aztán hogy ez ment, peluscserénél mindig ráült, de soha nem szólt, hogy kell. Majd másfél évesen egyik este nem volt hajlandó felvenni a pelenkát, cirka fél órát kergettem a pelussal, majd meguntam, közöltem vele, hogy ott a bili, intézze oda... :) Csodák csodájára fél óra múlva odament, ráült, belekakilt (először) és onnantól nem volt hajlandó pelenkát megtűrni magán. Két hétig előfordult, hogy az eleje bement (de csak a pisi), azóta semmi...

De ne erőltesd, meglátod egyik napról a másikra megérik rá. Legyen elöl, játszani ne hagyd vele, és előbb-utóbb menni fog.

Ezt a matekos dolgot amúgy én is hallottam már. :)

2011. jún. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Az enyém 2 évesen kezdett beszélni, most 28 hós, de rendszerint csak mi értjük. Mondókát, éneket még nem ad elő. Baba korában a mozgása mindig előrébb volt másoknál, de ez talán annak is köszönhető, hogy egész nap szabadon volt a padlón, pléden, nem pedig kiságyban vagy járókában. Csúszdán, rugós játékon is egyedül közlekedett másfél évesen. Szobatiszta 22 hónaposan lett, de éjszakára még kell a peló. És amiért irigyelni szoktak, hogy jól eljátszik egyedül, elfoglalja magát. Igényli a kontktust, de nem kell egész nap vele játszani, okszor órákig elvan, így minden házimunkát simán megcsinálok mellette.
2011. jún. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Hasonló az én fiam is, mozgásfejlődésben jócskán mindig előrébb járt a korosztályánál. 5 hónaposan fekvőtámaszba kinyomta magát, 5,5 hónaposan kúszott, hernyózott, aztán szépen mászott, 10 hósan meg szaladtunk utána.

És engem is sokan irigyelnek milyen szépen eljátszik egyedül is sokáig, persze csak ha jó passzaban van, többnyire azért igényli a társaságunk, de alapvetően nyugodt, szelid gyerek, idegenek között túlzottan is.

Szobatisztaságtól még messze vagyunk, lehet többet kellene próbálkoznunk...

2011. jún. 17. 22:51
 8/20 anonim ***** válasza:

Nyugalom, leírásod alapján minden rendben van még a szobatisztává válás terén is. :) Elegendő legkésőbb a 4. szülinapig szobatisztának lenni.

Egyénileg változó, ki MILYEN SORRENDBEN érik a különféle készségek, képességek terén ,ezért abszolút nem utal önmagában fejlődési rendellenességre, ha valaki egy adott képességet épp csak időben ér el.


A legfontosabbak:


- szobatisztaság (nagyon ritkán kakil be, és nappal nem pisil be, alapjában már bilizik) : legkésőbb a 4. szülinap felé; (éjjeli bepisilés még ha 7-8 évesen is néha előfordul, nem utal problémára) ;


- beszédfejlődés (értelmezhető, teljes, néhány szavas tőmondatokban beszél, esetleg némileg helytelen kiejtéssel 6 éves korig nem jelent problémát): legkésőbb a 3. szülinap felé; ehhez tudni kell: már a csecsemő is sok mindent ÉRT a felnőtt ,a szülő beszédéből, de ehhez képest fáziskésésben van a gyermek beszédfejlődése, és van, aki különösen későn szólal meg, de a BESZÉDÉRTÉSE NEKI IS UGYANOLYAN ÜTEMBEN alakult addig (és nagy eséllyel folytatódik megfelelően), mint azoknál, akik hamarabb fejezik ki magukat mondatokban, ezért a kései első megszólalásakor AZ AKTUÁLIS, NORMÁLISAN FEJLETT BESZÉDÉRTÉSE SEGÍTSÉGÉVEL már tud kommunikálni, azaz az ilyen gyermek bár későn fejezi ki magát beszéddel, de ekkortól rögtön összetettebb módon (ennek számos oka lehet, olyan okok többnyire, melyek természetes fejlődési tényezők, semmi probléma nincs mögötte általában).


- járás (többnyire egyedül totyog) : legkésőbb a 2. szülinap felé.

2011. jún. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Az én fiam 3 évesen kezdett beszélni, most 4 éves és nagyon gazdag a szókincse. Legjobban a számok érdeklik és a betűk, mindent el kell neki olvasni, nagyon jó a logikája és a memóriája.Egyébként a mozgása nagyon fejlett, de a beszédben is behozza a kortársait.
2011. jún. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

kislányom 2 éves és 3 hósan kezdett beszélni, most 2,5 éves. egyből komplett mondatokban, és nagyon gazdag szókinccsel, helyesen ragozva, helyesen használja az igekötőket, elváló igekötőket, és olyanokat mond, h esetleg, talán, vajon, -e...szóval nagyon árnyaltan fogalmaz minden tekintetben. amúgy sokkal mozgékyonabb volt kicsinek mint ms babák, már 4 hósan sem lehetett letenni pl az orvosnál a pelenkázóra, mert ő "körbe akart menni". másfél évesen felmészott a kötélmászókára, focizott. a játékokat miután hamar kitanulja, hogyan lehet hasznélni , elkezdi a saját módján, kreatívan használni, az itthoniakat is meg a játszótérieket is, nagyon nagy fantáziája van. mindig midnen érdekelte, ez rém fárasztó :). tud vagy 100 mondókát fejből. 10-ig elszámol, nem mantra szinten, hanem meg tud számolni dolgokat 10ig, ha ki vannak pakolva. a 4-es számfogalma már tutira kialakult, elvileg a 3 nak kell kialakulnia 3 éves korra, ha jól tudom. hiehetelenül jól meglátja az összefüggéseket, logikai dolgokat, emiatt nagyon tud alkudozni is... néha már kínomban csak nevetek, viszont cserébe nem is hisztis, talán mert érti azt hogy előbb aztán, meg különféle kicsit bonoylultabb magyarázatokat is, és el is tudja kicsit odázni a vágyait. és tisztában van pontosan azzal hogy holnap ma tegnap, este reggel stb. lehet h a környezetemben léávő hasonló korúak visszamaradottak, de ők ezt nem tudják.

ja, a múltkor a betűket sorolta a zengő abc-ből.....

2011. jún. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!