Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez általános jelenség gyerekek...

Ez általános jelenség gyerekeknél? Ha igen, akkor mit kéne ilyen helyzetben tennem? Ha nem, akkor mitől lehet?

Figyelt kérdés

Nem az enyém, páromé, de szokott nálunk lenni. 3 éves kisfiú.

A helyzet az, hogy nagyon izgága gyerek. Néha túlpörög. Ezt úgy kell elképzelni, hogy nem ül meg 1 helyben, hangoskodik és ha szólok neki, akkor méginkább csinálja. Ma addig ugrált, visítozott és már hisztérikusan sírt a semmin, hogy hányt. A semmi az volt, hogy közöltem vele, hogy odatettem az asztalra az ételt, leülhet enni. Még rá se szóltam, hogy egyen. Elkezdett sipítanu, futni fel-alá. Majd mikor szóltam neki, hogy nyugi, ha nem akar,’nem eszik, azon méginkább kiakadt.

És ez a szintű hisztéria nagyon gyakori. Olyanokért, hogy nem kapcsolom be a tv-t, hogy szólok neki, hogy van kaja, hogy bejövünk az udvarról...


2021. nov. 22. 21:45
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

A helyzeti feszültség jöhet ki, a fiam is ilyen mikor nem vagyunk együtt semmi baja, de másnap bepörög ugrál, hisztis, semmi sem jó, majd egyszer csak kiböki, hogy mi okozza a feszültséget, mondjuk, hogy most ugye nem megyek el.

Nálatok is ez lehet, hogy nincs ott anya, nem a megszokott környezet, ebben a korban minden apró változás feszültséget okoz ami így tör utat.

2021. nov. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%
Oké, hogy most megy az az új trend a gyereknevelés terén, hogy a gyerek irányít és minden normális, amit csinál, de azt ne nevezzük már normálisnak, hogy egy gyerek hányásig hisztizik, pörög a semmiért, csak azért, mert a Jucikának a gyereke is ezt csinálja.
2021. nov. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%
Nem lehet ebből a pár sorból eldönteni, mi a baja. Azt viszont tudom, hogy az én 2.5 éves kislányom akkor ilyen, ha álmos, de még nem tud aludni valamiert (pl. úton vagyunk, és kocsiban nem alszik), vagy kimaradt a délutáni alvás és estére kikészül minden apróságon. Szóval simán lehet, hogy ilyesmin csusznak el a dolgok.
2021. nov. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Ja és a teve/tablet/telefon se javít a helyzeten.
2021. nov. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19%
Ezért nem jönnék össze olyan pasival, akinek gyereke van.
2021. nov. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
98%
Stresszhelyzetre adott reakció. Ő még csak így tudja kezelni
2021. nov. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
98%

Nekem akkor csinálja ezt a fiam (azt hiszem 😅), ha egyszerre több mindent szeretne. Vívódik belül, mert már előre sejti, hogy nem fog minden megvalósulni; nem tudja, hogyan kommunikálja le (pl. szeretne enni, mert éhes, de még szeretné befejezni a játékot, ráadásul még pisilnie is kell, plusz eszébe jutott, hogy ma még nem olvastunk mesét); milyen sorrendet kérjen a teendőiben (pl. ebéd előtt olvassak neki még egy mesét). Ha sikerül elébe mennem a hisztijének ("nyugodj meg, mondd el picsogás nélkül, hogy mit szeretnél és megbeszéljük"), akkor általában sikerül kompromisszumot kötni.

De mit ne mondjak, már 2.5 éves kora óta ezzel próbálkozunk és még csak most lett több siker, mint kudarc (nemsokára 4 éves lesz).

2021. nov. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
98%
A legtöbb 3 éves kisgyereknél nem általános jelenség, hogy az anyukájával él az otthonában, majd időnként el kell mennie egy másik otthonba, ahol az apja van, meg egy számára szinte idegen nő, és neki kell megfelelnie.
2021. nov. 23. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
98%
Utolsóval érték egyet. Ebben a szituációban teljesen normális, ennél sokkal rosszabb is lehetne.
2021. nov. 23. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
97%

Az ilyen magatartási problémákban jön ki sokszor mennyire megviseli a gyereket a bizonytalan érzelmi környezet amit a családjának felbomlása okozott. Akármilyen profin áll hozzá mindenki, a gyerek nem érti meg. (Arról nem is beszélve, hogy tudat alatt mindenki elszolja magát mert igazából a felnőtteknek se ideális).

Apja ilyenkor nem segít? Talán ha ő megszeretgetne az segítene. Meg mindig beszeljetek meg előre hogy mi fog történni aznap, mikor megy majd vissza az anyjához hogy kiszámítható legyen neki a helyzet. Simán lehet hogy még azt érzi belül, hogy egyszer csak az anyja nem jön érte.

2021. nov. 23. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!