Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez általános jelenség?

Ez általános jelenség?

Figyelt kérdés
Kisgyerekesekhez lenne a kérdésem, hogy nálatok is minden reggel úgy indul, hogy a gyerek sír, és ti üvöltöztök vele? A felső szomszédunknál minden reggel úgy indul, hogy Anyuka torkaszakadtából énekel a gyerekeknek, akik erre felébrednek, sírnak..gondolom nem akarnak felkelni, majd folyamatosan kb. 30 percig ordítozást és sírást lehet hallani, aztán elmennek otthonról. Most, hogy szünet volt csend volt, de ma újra kezdődött ez, és gondolom, hogy jön a suli/ovi ez megint így fog menni. Én most babát várok, és én annyira nem szeretném, ha ez nálunk is így lenne majd, nem így képzelem az életünket. Nagyon csúnyán kiabálnak egyébként a gyerekekkel reggelente, gondolom lassan készülődnek, nyávognak stb. Nálatok nyugodtak a reggelek? Van idő megreggelizni, normálisan elkészülni stb?
2016. aug. 26. 08:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére NEM!


Első lépésként időben lefekszenek a gyerekek, így reggel nem kínszenvedés, hogy fel kell kelni. És nem érdekel, hogy Janika meg a Mancika tízig fent maradhat!


Én úgy oldom meg a legkönnyebben, hogy előbb kelek, mint a gyerekek. Szépen megiszom a kávém, esetleg megreggelizek, felöltözök, fogat mosok, stb. Megcsinálom a gyerekek reggelijét, becsomagolom a tízórait.

Aztán keltem fel őket, előbb az egyiket, aztán a másikat. Reggel még kómásak, lassúak, nem megy minden úgy, ahogy kéne. Ez van. Attól, hogy ordítok, nem lesz jobb, csak én leszek ideges. (Azért egy-két lemondó sóhaj, meg az "igyekezz már" mindennapos.) Reggeliznek, rövid küzdelem, hogy húzzanak fogat mosni, és felveszik azt, amit este kikészítettem (illetve a nagyobb, amit éppen akar.) Indulás előtt ellenőrzöm, hogy minden rendben, (se kakaó folt, se más gikszer), és indulunk. Időben, hogy kapkodás nélkül beérjünk a suliba, oviba.


Vannak, voltak időszakok, mikor áll a bál. Mondjuk mikor a lányom kizárólag szoknyában akart menni oviba, még -20fokban is, vagy csak a cicás harisnyában, és egy idő után elszakadt a cérna nálam is. De az egyáltalán nem normális jelenség, ha minden reggel kiabálás és sírás van, sőt nekem már az is ellenszenves, hogy úgy énekel nekik korareggel, hogy te is hallod.

2016. aug. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Sok a türelmetlen szülő. Az, hogy te milyen leszel, csak rajtad múlik.

Nekem 5 gyerekem van, nagy korkülönbséggel. Amikor a kicsik születtek (mindkettő nyári), a nagyok már bőven sulisok voltak, így 6-8 hetes koruktól 6-kor keltenem kellett őket. Megszokták, most 5 és 7 évesen is első szóra kelnek.

Fontos a szoktatás, de nem lehet figyelmen kívül hagyni a gyerekek habitusát sem, és bizony bele kell kalkulálni a reggeli menetrendbe.

18 éves fiam lassan készülődik, így őt 15 perccel hamarabb keltem, mint a tesóit.

A legkisebbem igényli az ébredés utáni 5 perces összebújást, én időben kelek, mindent lerendezek, így belefér az időbe ez is.

Szoktatás, egyéni igények figyelembevétele, szervezés, és máris elkerülhető az ordítozás.

2016. aug. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
21%
Hamar kelnek ma a "szapuljuk a másikat ismeretlenül" emberkék.
2016. aug. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk sem így van. Mondjuk csak egy ovisom van (5 éves), de mivel tudja, hogyha menni kell akkor menni kell, nincs hiszti. De ehhez úgy is kell kezelni a gyereket,.
2016. aug. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

3,5 éves a fiam, bölcsis.

Teljesen nyugodtak a reggelek.

Ha nem magától ébred, puszival keltem, és már vigyorog is. Pikkpakk felöltözünk, aztán indulunk is. Reggelit a bölcsiben kap. A készülődés nyugodt, van idő mindenre.


Szoktam mondani a "kell a testvér" embereknek, hogy azért nem, hogy ideggyenge családban éljenek a gyerekek. Inkább marad egyedül, de boldog, kiegyensúlyozott család maradunk...

2016. aug. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés mitől szapulás? Vagy szerinted normális a reggekenkénti üvöltözés?

Szerintem nagyon zavaró lehet ilyen család közelében lakni, és a Kérdező aggodalmát is megértem a jelenség általános voltát illetően.

2016. aug. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kedves harmadik válaszoló. Igen valóban korán keltem, mert engem is felébresztette az Anyuka éneklése..:) Egyébként nem hinném, hogy szapultam volna bárkit is, szóval nem értelek, de mindegy. Többieknek köszi a választ. Egyébként nem sok fogalmam van a gyereknevelésről, mivel még csak a pocakban van a miénk, szóval általánosságban érdekel ez a téma.
2016. aug. 26. 08:54
 8/12 anonim ***** válasza:

Nqlam ket sulis van es egy 5 hos.

Ugye mikor megszuletett meg javaban tartott az iskola es akkor meg ovoda.

En kelek fel 6 kor.nekem kell fel ora mire magamhoz terek.6kor kelt a pici,Ot elrendeztem es fel 7kor keltettem a nagyokat,ha addig nem keltek fel.ettek valami gyors reggelit,szo nelkul mentek fogat mosni,mosakodni.mikor elkezdtek oltozni Addigra En is feloltoztem es utana gyors meg raadtam a picire ami epp kellett.

7:15-7:30 kozott indultunk minden reggel.

Volt,hogy voltak pici hisztik,de a normal tartomanyban.

Viszont En ovis koruk ota torekedten ra,hogy minden reggel meglegyen a napirend.mikor meg mindketto ovis volt is leertunk 7:45 re az oviba.sosem voltunk azok a 9kor beesunk tipusok.igy az iskolakezdesnel sem volt gond.

A lenyeg,hogy amit lehet este kell elintezni.ruhat kirakni,taskat atnezni,bepakolni,ceruzat hegyezni.igy reggel csak fel kell kapni.mostmar maguk szedik elo este a ruhajukat.

Nem normalis ha ordibalas van minden reggel.az,hogy nalad ne ez legyen azert neked kell tenni majd ha akkora lesz a pici.

2016. aug. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

egyszer egyszer megesik ...

na de nem minden nap ...


ez már hallgatni is rossz lehet

2016. aug. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem. A lányom egyszerűbb eset, ő felkel a második szóra, a fiam kicsit macerásabb. Neki be szoktam kapcsolni a mesét a nappaliban, azzal csalogatom ki az ébresztés után. Wc, reggeli, fogmosás, öltözés, indulás. Nem szoktam se énekelni reggel, se kiabálni.
2016. aug. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!