Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen nép hiedelmek léteztek...

Milyen nép hiedelmek léteztek régen a gyermekneveléssel kapcsolatosan?

Figyelt kérdés
Prezentációt kell készítenem a gyermeknevelés változásáról. De nem igazán találok hozzá anyagot. Igazából érdekességekre lennék kíváncsi, nem a pedagógiai irányzatokra, hanem tényleg a hiedelmekre. Esetleg tudnátok ilyeneket mondani, vagy ha valaki tud valami gyűjtésről és megosztaná velem, azt megköszönném. :)

2021. dec. 4. 20:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem az egyik legborzasztóbb, de több helyről hallottam, hogy hagyni kell sírni az újszülötteket, mert ettől erősödik a tüdejük.
2021. dec. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Nekem is ez jutott eszembe.


Meg hagyd sírni az újszülöttet, mert eljapatod, ha mindig felveszed.



3 hónaposan nyugodtan lehet neki kenyeret meg miegymást adni

2021. dec. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőmmel sétáltunk az akkor 9 hónapos fogzó gyerekeinkkel.

mikor oda somfordált egy öreg nyanya és megállapította, hogy azért van mindkét gyerek szájában az ujjuk mert épp most tanulják lerágni.. Jött is a csuda tanács egyből.. Kössük a gyerekeink kezét hátra, így majd nem fogják rágni a körmüket.. 🤦‍♀️

2021. dec. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a balkezessegrol jobbkezességre való kényszeres átnevelés jutott eszembe. Szörnyű. Bűntudatot keltettek a gyerekben, mert a "rossz" kezét használta.
2021. dec. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Citromlé jó csuklás ellen. Kiprobaltam és tényleg beválik.
2021. dec. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%
Az egeszen pici gyerekert nem a halàl, hanem az ,,àrtò"- gonosz szellemecske- jön. Nagymamàmra mondta a szomszèd, mert koraszülött volt.
2021. dec. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A földön játszó gyereket nem szabad átlépni, mert nem nő meg.

Piros cérna a csuklójára szemmelverés ellen.

Nem volt mindegy, hogy hová öntötték ki a gyerek fürdővizét, mert ha átmegy valaki rajta, az balszerencsét hoz a gyerekre.

Aki este ment kisbabás házhoz, az otthagyott valamit, hogy ne vigye el a gyerek álmát.

2021. dec. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen gyerekneveles de szerintem ezis ide sorolható :

- ne nézz majomra mert csúnya lesz a gyereked

-ne feküdjön allat a hasadra mert szőrös lesz a gyerek

-ne hordj normál nadrágot mert elszoritod a gyereket.

- ha beutod magad, a gyereken ott lesz a helye

-köss a kezére piros szalagot amig nincs megkeresztelve mert elviszik a gonoszok.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2021. dec. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
20%

6

Ez szimpla ostobaság.


Amit az 1 és a 2 írt az nem népi hiedelem. Akkor így csinálták és kész. Nem volt idő ott ücsörögni a gyerekkel.

Egyébként én sem kapkodom fel 1-1 nyüszögésre, ha épp olyat csinálok, akkor sír amíg be nem fejezi vagy én nem végzek azzal amit csinálok.


A régi időkben, 40-50 éve adtak kenyeret zsírral, nokedlit... mégis élnek azok az emberek is.

Sőt bele ástàk a gyereket derékig a földbe amíg ők kint kapáltak, vetettek. De ez sem hiedelem hanem szokás volt

2021. dec. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Aki koran elmegy lefeküdni, az magasabbra nő.
2021. dec. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!