Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más is szokott leskelődni az...

Más is szokott leskelődni az óvoda udvarán a gyereke után?

Figyelt kérdés

Ma megtettem és meglátott. És sírva jött oda a kerítéshez, hogy haza akar jönni. Persze rögtön jött az óvónő megvígasztalni, én meg mondtam, hogy majd ebéd után értemegyek és gyorsan elhúztam onnan.

Szerda óta jár, eddig szívesen ment, még haza se nagyon akart jönni. De ma reggel egy kicsit nyűgösebb volt. Én meg pont arra jártam és meghallottam, hogy kint vannak az udvaron és azt hittem nem lát meg mert sűrű bokor van a kerítés mellett. Olyan barom vagyok, miért nem bírtam megállni. Remélem azért nem sírt sokáig.

Most csak azért izgulok, hogy nehogy félreértse, mert nem ebéd után közvetlen megyek érte, hanem alvás után. Csak akkor hirtelen ez csúszott ki a számon.


2010. szept. 6. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne bosszankodj magadon, sok anyuka csinálja :))) Az első napok tényleg nehezek, még akkor is, ha rögtön úgy látszott, hogy könnyen viseli az elválást, sok kisgyerek néhány nap múlva "kijárja" az óvodást :D Az óvónő biztosan hamar megnyugtatta és elmagyarázta a kicsidnek, hogy mikor mégy majd érte. Csak arra legközelebb nagyon figyelj, hogy azt ígérd neki, amit be is tudsz tartani! Ha megígérted, hogy ebéd után, hát... jobb lenne akkor... persze, ha meg tudod oldani. Nagy csalódás lenne neki, ha várna ebéd után, aztán nem lennél ott... Nagyon nehéz megnyugtatni egy olyan kisgyereket, akinek az anyuka megígért valamit, aztán mégsem megy érte... ez sajnos tapasztalat. Egy óvónő anyuka
2010. szept. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi! Pont egy ilyen "szakember" válaszára vártam.

Ezek szerint nem csak én vagyok ilyen kíváncsi. Az a baj, hogy semmit nem mesél az oviról, legalábbis nagyon keveset. De eddig abban a hitben voltam, hogy jól érzi magát. De most ott az udvaron még mielőtt észrevett volna csak ácsorgott bambán, míg a többiek futkároztak. Az a baj, hogy ő az udvaron csak homokozni tud, mert a legtöbb játékra fél felmászni, még a hintára sem tud egyedül felülni. Szóval ő inkább bent szeret játszani. De mostmár ebben sem vagyok olyan biztos.

Eddig mindennap ott aludt, úgyhogy ő tudja, hogy majd alvás után megyek érte. Inkább attól félek, hogy az a dadus aki vígasztalta nehogy azt mondja neki ebéd után, hogy mindjárt jön anya...

2010. szept. 6. 12:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nem mondtad reggel az óvónőknek, hogy ebéd után mész a gyerekért, nem fogják neki mondani! Amiatt meg ne izgulj, hogy csupán ácsorgott, hiszen még "be kell szoknia", azaz fel kell bátorodnia, hogy a többiekkel együtt merjen játszani... ehhez némelyik gyereknek elég néhány óra, a másiknak meg bizony napok, hetek. Amiatt se aggódj, hogy nem mesél... mikor hazafelé mentek, te meséld el neki mi történt veled aznap, kérdezd meg mit játszott az oviban, mi volt az ennivaló, mit csináltak az óvónénik... ha túl sok élmény éri, nehezen tudja elmesélni, de így segíthetsz. Ha mégsem mesél, akkor se aggódj, majd idővel fog :))) Az óvónőknek elmondhatod, hogy ő még nem tud felülni a hintára, így tudni fogják, hogy neki még segítség kell. Ha tudják, hogy ő kicsit félénkebb, igyekszenek támogatni :)
2010. szept. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem,hogy más is szokott,de szerintem olyan anyuka nincs is aki nem leskelődik!!! :)
2010. szept. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hazajöttünk az oviból, semmi gond nem volt. Leszámítva azt, hogy nem fektették le a gyereket, hanem kiültették, hogy mindjárt megyek érte. Pont ettől féltem. Aztán végülis csak lefektették és aludt is. Csak aztán kérdezte az óvónő, hogy miért nem mentem, ha megígértem a gyereknek meg mondtam a dadusnak. Csaképpen én nem a dadusnak mondtam, hogy ebéd után megyek, hanem a gyereknek, a dadus csak meghallotta. A lányomnál meg az ebéd után = a délutánnal, szóval ő is úgy használja azt a kifejezést, hogy pl az ebéd előtt az nála azt jelenti, hogy délelőtt valamikor. És ugyanígy érti a délutánra az ebéd utánt.

Szóval egy kicsit félre értettük egymást, de azt nem gondoltam, hogy amit félfüllel meghall a dadus azt szentírásnak veszi.

2010. szept. 6. 16:22
 6/8 anonim ***** válasza:
Ebből is tanul az ember!! :) Kétszer-háromszor is meggondolva,hogy mikor mit mond,meg,hogy mond. (ezt most az óvónőkre,dadusokra értem)
2010. szept. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tanultál belőle... Gondolom, a dadus úgy gondolta, ha a gyerekednek megígérsz valamit, az úgy lesz. Egyébként az, hogy ebéd után, az a közvetlen utánt jelenti az ovis "szlengben"... ha alvás után mész, azt is mondd... ! Egyébként így az első napokban még természetes, hogy nem csiszolódtatok össze az óvodai személyzettel. Szólj az óvónőnek, hogy csak akkor számítsanak korai hazavitelre, ha te velük közlöd reggel! Sok gyerek pl. váltig állítja, hogy érte ebéd után mennek... aztán persze kiderül, hogy ez csak a gyerek vágya vagy egy olyan szülői ígéret, amit a gyerek "megnyugtatására" mondanak... Erre nagyon figyelj oda! még mindig az óvónő :)))
2010. szept. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is meglestem már! Tavaly még ugyanazt láttam, mint te. Állt egyem meg egymagában... aztán idén már jóízűen játszott amikor meglestem. Ez volt a második alkalom.

Egyébként legközelebb ha nem jól csúszik ki a szádon, szerintem telefonálj oda, hogy "nem úgy gondoltam".

2010. szept. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!