Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha egy 3 - 4 éves gyerek...

Ha egy 3 - 4 éves gyerek egész nap hisztizik sikit és önmagára is veszélyes annak mi az oka???(

Figyelt kérdés
Pl, ha becsukom egyedül képes neki menni a falnak is, tépi a, saját haját és nyomja befelé a szemeit mikor hisztizik

2021. dec. 11. 20:17
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
97%

Talán a megfefelő szakember meg tudja mondani..

Ezeregy oka lehet


De az biztos, hogy rég fejlesztésen lenne a helye.

2021. dec. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem a lehetséges az, hogy autista.

Tipikus tünet a sikítás, hisztizés, sírás, önbántalmazás.

Lányunk autista, van tapasztalat....

Tud beszélni, kifejezi önmagát?

2021. dec. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
14%
hülye nevelést kapott
2021. dec. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
92%

2 #

Vagy csak fejletlen az idegrendszere..

Nem kell mindenre autit kiálltani.

Az én gyermekem is önbántalmazó, pici korban, főleg dackorszakban hányásig ellilult fejjel verte magát a parkettába,a falba, nem lehetett kizökkenteni.. Nem auti de SNI-s.


Amellett valami szinten életkori sajátosság is. + 3 éves korig minden gyereknek van autisztikus tünete.

2021. dec. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 3-as


A nevelésnek semmi köze ahhoz, hogy ha a gyerek frusztrált akkor bántja magát. Más gyerek esetleg csapkod, szét dobálja a játékait ha ideges, de nem saját magát bántja. Egy idő után pedig megtanulja kifejezni az érzelmeit, és eltudja mondani, hogy mi a baja. Ettől még néha lesz hiszti és toporzékolás. De te sem kezded el magadat ütni ha valami nem tetszik, mert az fáj. Ez nem nevelés kérdése.


Kérdező, azt nem tudom még csak megtippelni sem, hogy miért viselkedik így a gyereked. Én azonnal felkeresnék egy pszichológust. Ő sokkal többet tud segíteni, és tovább is tud irányítani, ha nem ő a megfelelő szakember. De én ezt semmiképp sem hagynám annyiban.

2021. dec. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Hova csukod be egyedül? Haladéktalanul fordulj először a gyerekorvoshoz, majd a negatív leletű neurológiai kivizsgálás után gyermekpszichológushoz, mert egy gyereket így folyamatosan szenvedni hagyni gondatlan egészségkárosítás, gyerekbántalmazás. Mi a helyzet az óvodában? Mi a helyzet, ha más (nagyszülő) felügyelete alatt van?
2021. dec. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Voltam vele, 2 óránál többet nem alszik mióta megszületett, sikit éjjel is nappal is nem lehet vele bírni, kivok merulve
2021. dec. 11. 20:51
 8/33 A kérdező kommentje:
Tud beszélni persze
2021. dec. 11. 20:52
 9/33 A kérdező kommentje:
Altatót adott neki az orvos de attól se alszik
2021. dec. 11. 20:53
 10/33 anonim ***** válasza:
90%
Vidd akkor tovább. Gyermekpszichiáterhez.
2021. dec. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!