Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire gyakori, ha egy 2...

Mennyire gyakori, ha egy 2 éves meg egy szót sem mond?

Figyelt kérdés
Szó szerint egyet sem. Védőnő meg fel évet adott neki, utána fejlesztésre megy.

2021. dec. 15. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Az én lányom 3 éves koráig csak gagyogott (bababa, tututu, ilyesmiket).

Mi 20 hónapos korától vittük fejlesztésekre.


Azt jó, ha tudod, hogy a gyerek agya 3 éves koráig elég jól stimulálható. Én a helyedben már holnap vinném!

Először hallásvizsgálatra. Ha az jó, akkor a Szakszolgálathoz felméretni, hogy mi a baj.

És kapna beszédindítást, mozgásfejlesztést. TSMT-t.


Azért az nem mindegy, hogy most kezded el intézni, vagy fél év múlva! Tudod,mennyi idő bejutni valahová? Nagyon sok! Rengeteg utánajárást igényel.


Legalább hallásvizsgálatra vidd el addig!


Az én lányom 20 hónapos korától kapott beszédindítást, mozgásfejlesztést, TSMT-t és gyógypedagógiai fejlesztést is. Ilyenkor kell elkezdeni, sokkal fogékonyabbak rá.

2021. dec. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Én is vinném de első körben fül-orr gégész hallásvizsgálat. Ha ott minden rendben utána fejlesztés, nem mind1 miért nem kommunikál, vagy mutatja e esetleg az autizmus jeleit. Ha minden kizárva lehet fejleszteni, specifikusan. Ha nem a jó irányba fejlesztik akkor nem fog semmit érni.
2021. dec. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
2evesen már lehet vinni beszedindito fejlesztésre, szerintem nem érdemes még tovább várni vele. Egyébként egyáltalán nem ritka, es valószínűleg semmi gond sincs vele, es beindul majd a beszéd, de a fejlesztés csak jót tehet nrki.
2021. dec. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Nekem van olyan tesóm, aki majdnem 4 éves volt, amikor beszélni kezdett. Azóta elvégezte az egyetemet, nősülni készül, szóval minden rendben van vele.

Persze nem vagyok szülő, nincs tapasztalato ilyesmiben, biztosan nem árt megvizsgáltazni, de szerintem ez egyáltalán nem r

2021. dec. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

*tapasztalatom

**ritka

Sorry:)

2021. dec. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Manapság ez valamiért egyre gyakoribb. 3 éves koráig amúgy nem kell emiatt aggódni, de ha akkor sem szólalna meg, mindenképp logopédusra lesz szükség.


“Azt jó, ha tudod, hogy a gyerek agya 3 éves koráig elég jól stimulálható.”


A gyerek agya egész 7-8 éves koráig olyan, mint a szivacs, nem kell túlstresszelni a dolgot.

2021. dec. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6!


Persze! De nem véletlenül van a korai fejlesztés 3 éves korig. Addig különösen jól fejleszthetőek.

2021. dec. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia, megkerdezhetem vegul hogy alakult a beszed nalatok? Remelem jol vagytok, koszonom ha irsz
febr. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!