Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek baj, ha egy...

Szerintetek baj, ha egy gyereknek nincs tízféle kinti játéka, miközben a többinek igen?

Figyelt kérdés

Egy újépítésű környéken építkeztünk, itt többnyire 2-3 gyerekes családok vannak. Nagyobb gyerekek is vannak, most is születnek sorra a babák.


Na most, sok környékbelivel jóban vagyok, és ahogy látom, itt mindenkinek komplett játszótér van az udvarán. Homokozó, faház hintával és mászókával, trambulin, libikóka, tricikli, elektromos kisautó meg minden egyéb....


Én már most biztos vagyok benne, hogy nekünk erre nem lesz pénzünk, hiszen még nincs kész maga a ház sem, és a gyerekeknek is akarunk pénzt félretenni havonta.


Persze, nyilván egy homokozó vagy hinta bele fog férni, de ilyen több százezres fa játszóház vagy trambulin már nem valószínű, meg őszintén, nem is akarom te lerakni a kertet velük.


De most ezt látva elgondolkodtam, hogy vajon a gyerekeiket bántani fogja, hogy mindenkinek van ilyen, csak nekik nincs? :/



2021. dec. 22. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Mindegy, hogy miket írunk, ha azon a környéken úgy látod, hogy ez a normális, akkor úgyis kilógva fogod érezni magad, mert ott élsz.

Szerintem sem kell egyébként ennyi kinti játék, én inkább naponta kivittem a játszótérre, ott jobbak a játékok mint amit az udvaron ki tudnék alakítani. Ráadásul változatosságként lehet más-más játszótérre vinni, hogy ne unja meg.

2021. dec. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Dehogy baj
2021. dec. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Derjaderja ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy nagyon praktikus dolog, de nem nélkülözhetetlen. Nem feltétlenül többszázezer. Trambulint minimum óvodás kortól lehet használni, és nem kerül százezrekbe, a homokozó is aminek teteje van max pár tízezer. Ezekre úgy össze lehet azért gyűjteni vagy pl ha olyan a család, akkor a gyerek szülinapjára megkérni, hogy száljanak be.

De vannak nagyon egyszerű kerti játékok is (kistalicska, teke, kisjárgányok, labdák, ugrókötél stb), meg lehet pancsizni amig kicsik, a műanyag homokozó tetejében.

Ha a kert kellemes, jó játszóterep, akkor a gyerekek nagyon élvezik. Játszótérre is tudtok menni.

Amikor ezek korosztály szempontból jók (óvis-kisiskolás kor), akkor még nincs ebből szerintem a gyerekek között semmi. Mindenki talál a barátok kertjében valami izgit mi otthon nincs.

2021. dec. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem élünk olyan környékén, ahol mindenkinek van otthoni játszótere és a köztéri is 1 db és messze van. Ezért mi vettünk külön kis házat, hinta állványt és pici homokozót a gyerekeknek, mert 30-40 percet gyalogolni naponta a tűző napon nem tudok velük gyalogolni az árnyék nélküli játszótérre. Ha lenne elérhető, akkor talán nem hiányozna, de így kell. A gyerekeid igénye határozza meg, hogy mire vágynak, a pénztárcátok pedig azt, hogy mire van keret. Ha nincs pénz rá, akkor nem lesz. Lesznek olyan barátaik akik előtt nem lesz ez ciki.
2021. dec. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem baj.

Mi csináltattunk a gyereknek de talán háromszor használta.

Felesleges volt.

2021. dec. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Legalább átmentek a kis barátokhoz. Majd látod hogy kell e, még csak december van. Ezek meg még pár hónap múlva esedékesek. Mikor költöztök be, mekkorák a gyerekek ?
2021. dec. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem baj, majd veszel neki, amit szeret, felesleges telepakolni az udvart, mert úgysem játszana mindegyikkel, minden gyerek mást szeret.
2021. dec. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én egy trambulint javasolnék, de nagyobbat, ha belefér. A hintát-homokozót hamar kinövik, de a trambulint télen-nyáron naponta nyúzzák, pedig már hetedikes a nagy.

A házikó totál felesleges, hintából meg a játszótérinek van értelme, ami téged is elbír, nem csak egy 3 évest, a libikóka ugyanez. Egy pici homokozó jó lehet még, a bicikli meg kertes házas környéken szerintem alap. :) De tricikli helyett vegyél futóbringát, utána meg igazit.

Kérdésedre visszatérve nem feltétlenül baj, de ha az összes haverjának lesznek kinti játékai, lehet, hogy hiányolni fogja később, meg nem akarnak majd nálatok bandázni.

2021. dec. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!