Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akiknek nincs segítsé...

Anyukák, akiknek nincs segítsége! Ti hogy oldjátok meg a mindennapokat? Főzés, háztartás, gyerekkel játszás, bevásárlás. S még sorolhatnám. Kezdek kiborulni, nem tudom, hogyan szedhetném össze magam, miközben a fejem felett összecsapnak a hullámok.

Figyelt kérdés
Néha azt érzem, bennem van a hiba, amikor látom a játszón, hogy másoknak mindenre jut ideje, halálos nyugalommal csitítja le a hisztiző gyermekeit, és sugárzik a boldogság az arcukról. Hogy csinálják? Én csinálok valamit rosszul, ha időnként elszakad a cérna?

2012. jún. 21. 13:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Hű nem csak te vagy így!

Lakás két gyerek mellett romokba. elkezdek pakolni a másik helyen szét pakolnak. de már lassan feladom! olyan a lakás amilyen!

Főzés minden nap kell, mert a férjem is itthonról viszi el az ebédet! meg a nagyobbik válogat elég rendesen.

Nekem mind a két mama helyben lakik, de nem sokat segítenek. szint semmit. műszakoznak rendesen.

játszótérre nem tudunk menni, mert nagyon messze van. ott is mindig sokan vannak, mert van egy mókuskerék és egy csúszda. kész kifújt.

Eljárni nagyon nem szoktunk, mert férjem reggel 5 től este 5ig dolgozik és mire hazaér 6 óra. aztán van hatalmas kertünk. fél 8 kor meg fürdetés.


sokszor az én idegeim is a határokat surolja. elég sokszor elüvöltöm magam.


a kicsi 14 hónapos a nagy meg 5 éves lesz. lány- fiú


csak azért írok, mert nem vagy egyedül!

2012. jún. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

szia!

Együtt érzek. A férjem reggel 6tól este 6ig dolgozik. Én meg azon igyekszem, hogy legyen kaja, tisztaság, rend, mosott, vasalt ruha, a gyerek igénye kielégítve, hiszti kezelve, foglalkozva vele, játszani vele, játszótérre menni, bevásárolni... Ja, azért én se legyek elhanyagolt, nyugodt legyek.

+ lakásfelújításba fogtunk, úgyhogy KO vagyok.

Minden nap éjfél-1 körül fekszem, a fiam általában 3 körül inni kér, 7kor ébred.

Nem tudom, hogy csinálják, pedig nekem csak 1 gyerekem van.

lehet, hogy ők lesz@rom tablettán élnek? Próbáltam már én is, hogy nem veszem fel ezeket a dolgokat, de nem megy.

Kitartás! Ezt tudom javasolni.

2012. jún. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Ami belőled hiányzik az a lazaság!

Kisgyerek mellett nem kell (nem is szabad) arra törekedni hogy állandóan csillogjon-villogjon a lakás,lehet egyszer, kaját is főzni,nem kell 2 órát a tűzhely mellett állni!Sokan megoldják,neked is képesnek kell rá lenned.Ne vedd olyan véresen komolyan!

2012. jún. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Megtanultam beosztani minden pillanatot,minden percet.

Na nem azt mondom,hogy minden percre pontosan megy nálunk,mert egyáltalán.

Reggel:6-30 kor kelek,ha még alszik,elmosogatok,felmosok,reggelizek beteszem a mosást stb.(olyan dolgok amit csendben,anélkül h zavarnám meg lehet csinálni)

-ha felkelt akkor,amíg issza a tejet,porszívózok,kiteregetek,reggeliztetek és megyünk bevásárolni

aztán kicsit játszunk,már el is telt a délelőtt.

Ebédel,lefekszik,én is ebédelek,elmosogatok,nekifogok másnapra ebédet készíteni.Mire felkel én is elkészülök.Ha meg nem kell megfőzzek akkor vasalok,ha azt sem akkor itt osztom az észt.

Délután meg csak játszunk,aztán elmegyünk apa elé,hazajövünk,vacsorázunk,apával is elmegyünk egyet 9 ig tekeregni ebben a jó időben.Hazajövünk,fürdés és 9-30 kor már alszik is a kislány.Utána meg is mis készülődünk a lefekvéshez.

Nekem is néha elszakad a cérna,mert frontosok vagyunk mindhárman és akkor valahogy senkinek semmi nem jó,de túltesszük magunkat.

2012. jún. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Sehogy :(.Szégyen,nem szégyen ez van.Valami mindig elmarad.Pl. vasalni már akkor szánom rá magam,mikor már hegyekben áll a ruha;azt is este 10 után,mikor elaludt a kisfiam.Főzni "ipari mennyiségben" szoktam,az kitart pár napig.Igaz a végén már unja a férjem,de nem tudok mást csinálni.Bevásárolni cipelem magammal a fiamat,amit nagyon nem tolerál.Ilyenkor hiszti+nyűglődés ezerrel.Tehát bevásárló lista,szigorúan azokat összedobálni a kosárba és sietek kifelé.A takarításhoz naponta kb. 20x kezdek neki,mert sosem haladok vele,kisfiam mindig kitalál valamit.Játszani azt szoktunk,minden más háttérbe szorul.Én is tök egyedül vagyok,nagyszülők 200 km-rel odébb,ahogy a barátok is.Az elején tökre ki voltam borulva én is,hogy nem olyan a ház,mint amilyennek én szeretném,de feladtam.Ez van.Ha valakinek nem tetszik,nem jön.Nem vagy egyedül,hidd el!!!Nálam is szakad az a bizonyos cérna,sajnos elég gyakran,de emberből vagyok. :(
2012. jún. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Hidd el, sokaknak nem fenékig tejfel, még ha azt is próbálják mutatni . Egyébként pedig tényleg vannak olyanok, akik örömmel vannak otthom 4-6 évet, 2-3 gyerekkel, és egész nap játszanak, mondókáznak, beszélgetnek.

Amikor én otthon voltam a kisfiammal, onnantól lett könnyű, amikor már csak egy hosszút aludt nap közben.

Reggel felkeltem a férjemmel, mire a kicsit felébredt, már ment a mosógép és főtt az ebéd.

Utána közös reggeli, zenehallgatás, közben beágyaztam, letusoltam, felhívtuk a nagyikat, és elindultunk a patika-posta-piac-játszótér négyszögbe (mikor hová). A játszótér tőlünk is 20 perc, ott töltöttünk kb. 1 órát, aztán ügyintézés, és irány haza.

Közös ebéd, utána 2-3 mese, és a kicsit 1 körül elaludt.

Utána 1 órát szigorúan magamra szántam: alvás, olvasás, netezés, barátnői csacsogások stb.

Az alvásidő fennmaradó részében: teregetés, vasalás, uzsonna/vacsora előkészítése, rendrakás stb.

Ébredés után közös játék, nyáron pancsolás, jöttek vendégek, vártuk apát.

Vacsora, utána kis játék közösen, fürdés, tejivás, mese, alvás.

Manikűr-pedikűr-hajfestés csak este 9 után volt lehetséges, ha volt erőm/kedvem még tévéztem, ha nem akkor alvás.

Péntek volt mindig a takarítónap, apa kiporszívózott, a többit én du. megcsináltam.

Nem mondom, hogy nem szakadt el néha a cérna, vagy nem voltak húzósabb napok, de elég jól voltunk mi otthon kettecskén, meg is zakkantam amikor ősszel visszajöttem dolgozni.

2012. jún. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket, jó tudni, más is jár ebben a "cipőben". A 3. válaszadónak: úgy érzem, hogy laza vagyok, sőt, néha lehet, hogy túlságosan is... :-) A főzéssel az a baj, hogy lehet, hogy fél óra alatt elkészül, de ahhoz be kell vásárolni, elő kell készíteni (darabolni, mosni, hámozni, stb) és után pedig mosogatni, stb. A lakás nálunk is romokban, magamra pedig alig jut idő. Most is csak azért tudtam gép elé ülni egy kicsit lazítani, mert a gyerek végre alszik! Mert sajnos nem mindennap szokott napközben, és ha igen, akkor is csak egy félórát, órát. A főzést pedig reggel 5-kor kezdtem, de így is egy bugyogó katlanná változott a konyha két perc alatt.
2012. jún. 21. 14:05
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem sincs semmi segítségem, mamák és barátnők no meg a család is 1000km-re vannak.A Párom este mire hazaér holt fáradtan.

Reggel 8-9 között kel fel a kicsi én addig megíyzom egy kv és hozzákészülök az ebédhez.Aztán felébred a baba kicsit foglalkozom vele majd ódarakom a kaját(mindig valami gyors egyszerű egészséges)aztán kb 11 körül lemegyünk sétálni.Majd apa jön ebédelni és megy is tovább.

Aztán kb 13 körül leteszem aludni és akkor gyors rendrakás,könyvet olvasok ,filmezek, szóval ilyenkor bróbálok kicsit kikapcsolni.Aztán 15 körül kel a picim ,kicsit mesét nézünk játszunk,és akkor megint megyünk játszótérre vagy sétálni.Sokszor közben darabokban van a lakás de hát nem tudok mit csinálni,ha elalszik este akkor pakolok össze.A Hisztiről ne is beszéljünk,mert én nem tudom holt nyugodtan kezelni,lehet híbás vagyok de nem tudok mit csinálni.Egyedül nekem sem megy minden, sokszor ideges vagyok de túl kell élni.

A hétvégét mindig nagyon várom, mert akkor legalább apa is itthon van és akkor könnyebb , elmegyek lazítás képpen bevásároln vagy egy szoliba.És máris kicsit jobban érzem megam és türelmessebb is vagyok.

Szóval nagyon nehéz így egyedül lassan két évesek leszünk és megyünk óviba(itt nincs bölcsi)Kicsit várom is már gondolom könnyebb lesz minden.Fel a fejjel nem vagy te se rossz anya csak kicsit kimerült, kapcsolj ki ha van rá mód.

Üdv egy (ÖRÖKMOZGÓ)kislány anyúja

2012. jún. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én most még elvagyok. Inkább azért aggódom, hogy mi lesz, ha visszamegyek dolgozni és mellette ugyanezek a teendők maradnak, plusz rohanni kell a gyerekért a város másik felébe, miközben a főnök meg túlóráztatni szeretne. Ehhez képest arany életem van, még ha nincs is segítség.
2012. jún. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Reggel 5-kor megy a férjem dolgozni, este 8-ra ér haza, minden 2. vasárnap szabad.

Reggel 6- 7 között kelünk, beágyazok, oda rakom a mosást, ebédet, megreggelizünk, kiteregetek, minden nap egy kicsit takarítok, 10- re kész minden!!!

Irány a játszótér, bolt, délben ebéd, 2-kor alvás 5- ig. Utánna uzsonna, 6-8 között kint vagyunk, majd apa megjön, fürdés vacsi és 10-kor alvás.


Délelőtt mindent megcsinálok, és szabad az egész nap!

2012. jún. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!