Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért akkora nagy bűn, ha...

Miért akkora nagy bűn, ha vannak olyan családok, ahol a gyerekek nem esznek édességet?

Figyelt kérdés
Néha belefutok ilyen kérdésekbe, és mindig "jaj, szegény gyerek, még ezt is megvonjátok tőle" vagy "egy Dörmi szelettől semmi baja nem lesz".
2021. dec. 27. 19:46
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
94%
Nem bűn. Ahogy az sem ha valahol esznek.
2021. dec. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
83%

Mert nem mindegy, hogy nem esznek, vagy pedig nem engedi a szülő, kényszeresen tiltja őket.

Sok ismerősömnél a gyerek két pofára tömi már 1-2 évesen is a mindenféle sütiket, chipseket, meg issza a kólát.

Na nálunk ilyen nem volt, de ez nem azt jelenti, hogy ha elmegyek egy héten egyszer boltba, akkor a 4-5 éves gyerek nem kap egy csokit, vagy ne ehetne karácsonykor, húsvétkor, vagy ha épp sütök valamit.

Szóval van egy határ.

Én azt sem szeretem, ami mellett viszont te voksolsz, ha a gyereknek konkrétan semmi soha nincs megengedve. Nem bűn, de nem nevelem úgy a gyerekem, hogy "fúj csoki, fúj alkohol" stb.

2021. dec. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Nem tiltás, csak simán nem esznek.
2021. dec. 27. 19:57
 4/41 anonim ***** válasza:
84%

3

Miért, kóstoltattad velük valaha a mézes krémest, vagy a Dörmit, vagy a kókuszgolyót?

Vagy csak lezártad magadban, hogy ó, ők nem esznek ilyet, közben a gyereknek meg kigúvad a szeme?

Mert én nem egyszer láttam már ilyet. Be ne add nekem mindjárt, hogy nálatok a gyerek mindig kényszeresen kihagyja önszántából a desszereteket, az év 365 napján. :D

2021. dec. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
88%

Ahol a gyerek nem cukor beteg, illetve nem szenved fruktóz intoleranciában azt a legkevésbé sem tudom megérteni.

A szülőnek meg kellene találnia az aranyközép utat. A mértékletességet kellene megtanítania.

2021. dec. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
85%
Én meg olyan kérdésekbe szoktam belefutni, ahol ha néha ad valaki a gyerekének, azt habzó szájjal támadják le, hogy 0-24-ben önti a gyerek torkán le a cukrot, és majd úgyis meghal a 5 éven belül a cukortól
2021. dec. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
84%

Szóval még 3 év alattiak és nem volt lehetőségük ilyet enni? Mert oviban, suliban már úgysem csak azt eszik, amit te adsz, tehát onnantól lehet beszélni arról, hogy a gyerek a saját ízlését követi.

Egyébként nincs bajom ezzel, a cukor nem egészséges szerintem se, de én nem tudtam kizárni. Még magamtól se :o)

2021. dec. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam, olyan családok, ahol a szülők sem esznek ilyesmit. És ja, amúgy nincs gyerekem.
2021. dec. 27. 20:09
 9/41 anonim ***** válasza:
76%
Igen, ez is olyan, hogy néznek-e a szülők tévét vagy járnak-e sportolni és hogy sosem a kanapén esztek, hanem csak a konyhában... :) Csak olyat tudsz átadni a gyerekednek, amit te is csinálsz. Ha folyton a telefonod bújod, ő is azt fogja akarni. Viszont ha még rá is "kényszeríted" őt valameddig, mert csak fakockákat veszel neki és egy árva túrórudi sem lapul a hűtőben, akkor is mindig lesznek baráti szülinapok, rokoni összejövetelek, később meg az óvóda, iskola, ahol már nem veheted ki őt a világból, hogy csak a te szabályaid szerint éljen. Erre mondják, hogy amíg nincs gyereke az embernek, addig van egy csomó elmélete. Aztán megszületik az a gyerek és rájössz, hogy nem tiszta lap, mert neki is van akarata meg személyisége, és hát az örökös harcban elég csak párszor kiengedni a gyeplőt, mert elfáradtál vagy rábízni a nagyira :) De persze ettől még lehet és kell próbálkozni olyan útra nevelni, ami szerinted jó lesz neki. És ha elég jó a kapcsolatotok, példakép tudsz maradni úgy-ahogy, akkor majd nagyobb korában is szívesen viszi tovább, amit tőled lát.
2021. dec. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%
Mint mindenben, ebben is van aranyközépút. Azt én sem értem, hogy egy karácsonyi vacsorán miért nem ehet a gyerek pár szelet süteményt, vagy szaloncukrot, pláne ha maga a szülő is két pofára tömi magába. Ugyanakkor abban van valami kétségbe ejtő, mikor uzsonnára majszolja a gyerek a dörmit, vizet nem, csak Kubut meg teát iszik, azt megy a csodálkozás, ha a 2-3 éves gyereknek már szuvasodnak a tejfogai és 4-5 éves korára több el is rohad. Mint fogorvos, kifejezetten érzékeny vagyok a témára, mert nekem is fájdalmas és megrázó, mikor egy 4 éves gyereknek kell húznom az amúgy hetek óta fájó fogát, aranyos anyuka meg áll az ajtóban és magyaráz a genetikáról, mikor ott kukucskál a táskából kifele a zöld lötyis cumisüveg, amúgy meg a gyereknek konkrétan a világ összes édessége meg van ígérve, ha becsücsül a székbe.
2021. dec. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!