Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért akkora nagy bűn, ha...

Miért akkora nagy bűn, ha vannak olyan családok, ahol a gyerekek nem esznek édességet?

Figyelt kérdés
Néha belefutok ilyen kérdésekbe, és mindig "jaj, szegény gyerek, még ezt is megvonjátok tőle" vagy "egy Dörmi szelettől semmi baja nem lesz".
2021. dec. 27. 19:46
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
85%

Eleinte elég sok minden van, amit a szülő megeszik és a gyerek nem kap belőle, mégsem nevezik a szülőket álszentnek. :D

Vagy sarkítok. Ha én dohányzok, akkor adjak a gyereknek is, mert álszentség, hogy ő nem dohányozhat? :)

2021. dec. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
84%

20

Te abból indulsz ki, hogy minden olyan szülő, aki esetleg az első években nem ad édességet, tolja a buciba a sütit,csokit,hambit,kólát meg chipset.Nálunk pld egészségtudatos a család.Itthon készítettből ehet, mert tudom mit tettem bele és a legtöbb agyoncukrozott,tartósítószerezett,sózott dolognak van egészséges alternatívája csak rá kell keresni és igény kell legyen arra hogy ilyenekre válts.Akkor is ha macera és esetleg nem lehet megrendelni csak úgy valamelyik gyorsétterembe vagy levenni a polcról és megbontva azonnal enni.

2021. dec. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
Ezzel a jelenséggel is itt az oldalon találkozom először, hogy a szülő eszik (a gyerek előtt), de a gyerek nem kap. Azt sem tudtam, hogy ilyen van!
2021. dec. 28. 16:14
 24/41 anonim ***** válasza:
20%
Persze a józan ész keretein belül értettem. Azért a cigi meg egy kis süti nem egy kategória. És most kezdtem el adni neki, 14 hónaposan . Előtte ő sem evett csokit, max tejszeletet.
2021. dec. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%
22-es ! Persze az a legjobb , ha tudod mit adsz neki, és aki erre veszi a fáradságot, az nagyon ügyes szerintem. És ez nem irónia!
2021. dec. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam, hogy van otthon csoki, mert én imádom, de nem a gyerek előtt eszem és mutogatom neki, hogy bibibíí te ilyet nem kapsz, nyilván. De persze a lényeget értem.

Amennyi csokit én megeszek, annyit majd ő is nyugodtan megehet 2-3 éves kora után. :) Addig viszont mondjak le én is róla, csak mert ő sem ehet? Szóval ez így fura. Persze az is rendkívül az, ha anyuka tömi a sütit kétpofára a nagyinál, a 3 éves gyereke meg ott sír mellette és egy falatot sem kaphat. Nekem a folyamatos mindenmentességre törekvés is túlzás. Én azt gondolom nem kell végletekben gondolkozni és akkor minden oké.

2021. dec. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se kell ezt véresen komolyan venni, arany középutat kell megtalálni. Én a mindent de mértékkel híve vagyok. Mi is kaptunk aztán mégis makk egészséges vagyok. És még édesszájú se lettem. 😄
2021. dec. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
63%
26, nekem meg az a fura, h te sutyiban eszed a csokit a gyerek elol elbujva. Nem vallalod fel, h nekem szabad, neked nem. Nem egy ismerosom csinalja ezt a cigivel, nekem az sem fer bele. Nem onazonos, ha eszed a csokit vagy szivod a cigit vallald fel, ne suttyomba csinald.
2021. dec. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha az neked elbújás, hogy miután elaludt, leülök a nappali közepén a kanapéra és megeszem... :)
2021. dec. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
53%
A lényeg, amit írtál, "hogy a gyerek előtt nem eszem". Teljesen mindegy, h a nappali közepén, a garázsban vagy a pincében. Este, reggel, délután. Nekem ez nem fér bele, nem önazonos egyszerűen. De mondom nekem más is ebbe a kategóriába esik, én csak olyan dolgokat eszek, iszok, csinálok stb., amit a gyerek előtt is megtennék. például attól, hogy a gyerek nem lát, nincs ott, még nem részegedek le egy felnőtt buliban.
2021. dec. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!