Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 gyermekkel az élet ?

3 gyermekkel az élet ?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Röviden rólunk. Van egy gyönyörű és okos 7 éves kislányunk , és egy igazi Dennis a komisz 4,5 éves kisfiúnk. Én 30 éves vagyok.

Fontolóra vettük ,hogy mi lenne ha lenne egy harmadik gyerkőc.

Eddig teljesen ellene voltam. Egész biztos voltam a kisfiam születése után ,hogy nem lesz több. Eltelt 4,5 év és most ott tartunk ,hogy akár,talán .. jöhetne..

Viszont ettől most jobban félek mint mikor az első 2 kicsit vállaltuk/terveztük. Pedig akkor az anyagiak helyzetünk közel sem volt olyan jó ,mint most. A ház sem volt teljesen készen. Mégis bátrabb voltam 😅

Házasok sem voltunk mèg a férjemmel ( kicsit több mint 1 éve házasodtunk össze )


Tehát mindent egybevetve ,most minden adott lenne ,mégis bizonytalan vagyok.


Volt más is ,aki a harmadik babát 600x jobban átgondolta ?

Milyen az élet 3 kicsivel ?

Lehetséges ,hogy csak ettől félek.

Más olyan bátran vállalja a gyerekeket..Vannak ismerőseim akik épp ,hogy elváltak máris jön a baba másik kapcsolatba ,vagy épp tervezik . Aki nagyon rossz kapcsolatban volt ,most mégis terhes ugyanabba a párkapcsolatban.

Köszönöm a hozzászólásokat/ véleményeket.



2021. dec. 28. 15:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Jelen :)

Elég sokáig fontolgattuk. Végül belevágtunk.

8 éves a nagylányom ( nagyon eleven, rosszcsont. )

5,5 éves a kisebbik lányom. ( Egy tündéri kedves aranyos kislány )

És 6 napos a kisfiam :)

Mi nem az anyagiak miatt gondolkodtunk. Mert van saját ház, több autó, vállakozás. Nincs hitel.

Inkább amiatt, hogy mar a nagyokkal olyan könnyű volt az élet. És tudtam, hogy ha meg egy baba lesz, akkor kezdődik minden elölről.

De nem bánom. Sokkal könnyebben megy minden mint a másik 2 gyerekkel. Nagyon könnyű volt a szülés, a terhesség is. A fiam nagyon cuki. A nagyobbak segítenek, és egymással tökéletesen eljatszanak fel napig is :D

Szóval tok jó minden. Élvezem hogy újra babazok. :)

2021. dec. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%

Mi is igy vagyunk, de elvetettük a 3.gondolatát.

Pedig most anyagilag is jól állunk, a házunk is elkészült, autókat is ujítottuk, szóval most minden adott lenne.


De... én nem szeretnék. Nekem bőven elég volt ennyi pelenkazás,szoptatás, ejszakázas. Nem hianyzik. Ismét kiesni a munkából, mikor most rázódtam vissza.

2re van elég időm, össze van logisztikázva minden, mikor kiert kell menni, stb.


Emellett félek, ha 3 lenne, fejenként nem lenne elég időm mibdegyikre. Hogy nem kapnának annyi kizarólagos figyelmet, mint igényelnék.

Én most ujra teljes értékű embernek érzem magam, nem akarok ujra zombi lenni.

2021. dec. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%

Nekünk 6.5 éves a nagylány. Egy pokoli nehézségekkel teli komplikált és küzdelmes terhesség után, traumatikus sürgősségi császárral született. Itt még sokáig mondtam, biztosan nem lesz több..

Egy igazi harcos, sni-s komplikált gyerek. Nehéz vele az élet, ahogy idősödik sem könnyebb, csak a megoldandó dolgok alakulnak át.


Egy 4.5 éves középső lány, aki szintén nehéz terhesség után, megint csak sürgősségi császárral (sok komplikáció mellett) született. Egy igazi móka mester. Mellette nem kell unatkozni.

Ahogy megszületett, már mondtam is, jöhet a következő. 🙃


Nem tudom miért, én egyszerűen folyamatosan úgy éreztem, még nem egész a családunk. Hiányzik valaki..és igazam volt.


Legkisebb kislányunk 1 éves. Valahogy az ő születésével került minden a helyére.


Nem hazudok. Sokszor nehéz, sokszor túl hangos az élet, és kimerítő 3 kisgyerekkel. Néha ki tudnék szaladni a világból, elbújni csak 5 percre. De nagyobb kincs, öröm, büszkeség a világon.

2021. dec. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Első nagyon jó volt olvasni, pozitív és megnyugtató 😁


Második teljesen megértem a nézőpontodat.


Harmadik, nem semmi ,hogy sok sok nehézség után is ,belevágtatok imsèt. ☺️ Gratulálok.

Nekem mind a 2 terhesség és szülés szinte tökéletes volt. Nem volt komplikáció. Mégis aggódok.🤔😓

Úgy tűnik nincs meg a kellő bátorság? Vagy nem szeretnèm eléggé ? Úgy hiányérzetem nincs.

Teljes a harmónia. Úgy érzem..

Mégis magam előtt azt látom ,hogy simán el tudnám képzelni azt ,hogy van egy pici babánk. ☺️ És a 2 nagyobbat is.. Ahogyan együtt bandáznak.☺️ Ahogyan együtt cseperednek fel.. Nem is tudom...

2021. dec. 28. 20:33
 5/17 anonim ***** válasza:
87%

Én nekem van egy 8 éves nagyfiam aki tündéri, egyedül eljátszik ha kell, sokat segít stb. És van a testvérem kislánya, aki 5 éves, nagyon sok időt tölt nálunk szinte fél napokat nálunk van, sokszor itt alszik (az ok csak a tesóm anyagi körülménye, a kislány apja nem fizeti a tartásdíjat, külföldön van, és a tesóm sokat dolgozik hogy megélhessenek) úgyhogy ez olyan mintha a nap felében 1 gyerek szülei lennénk a másik felében (délután+/éjszaka, este [nyilván nem minden éjszaka nálunk alszik]) meg 2 gyereké, és akk most jön a ráadás 2 hetes ikreim vannak, és ők ketten, főleg a fiam nagyon sokat segítenek nekem!

Éjszaka kelek hozzájuk, stb. De nem megterhelőbb (egyelőre), mint a munka és a 2 gyerek volt, most a munkát leváltották az ikrek.

Soha nem gondoltam volna h ennyi gyerekem lesz:))

De egyszer sem bántam meg imádom őket, már szinte hiányzik a tesóm lánya, ha egy napig nem látom😇

30N

2021. dec. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
23%
Nem egy habostorta...
2021. dec. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

6-os.

Leírod a tapasztalatokat?

Mert minden válasz érdekel ☺️

2021. dec. 29. 10:44
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok. Nem fogok hazudni. Nekem nincs gyermekem, nem is lesz. Viszont a húgom 3 gyermek 'büszke' édesanyja. Az ,hogy büszke tényleg vagy sem azt csak ő tudja a lelke mélyén.


Amit én láttam : Állandó fáradtság, depresszióba esett. Jó testvérek voltunk, nagyon szoros a kapcsolatunk. Tényleg látom, ahogy egyre jobban tönkre megy. Eközben mutatja kifelé ,hogy milyen boldog családanya. Még 1 gyerekkel ment ,ahogy ment. Aztán jött rá 1.5 évre a második gerek majd az utolsó.... Nem alszik a legtöbb éjszakán. Elvesztette a munkahelyét is. A férje tartja. Nagyon eleven gyermekei vannak és mivel ő gyenge szellemileg is ezért nagyon nehéz dolga van.Irígyel engem és párom, hogy mi még szabadok vagyunk



Azt mondta, azért csinálták mindezt mert nagyon jó kölcsönt kaptak a banktól....... Most kérdem én, tényleg minden ember feláldozza a saját akaratát a pénz miatt?

2021. dec. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

6os válaszoló. Köszönöm ,hogy megosztottad.

Sajnálom a testvèred. Esetleg segítsége van ? Férj besegít ?


A pénz.. Szerencsére mi semmilyen ilyen fajta hitelbe ( babaváró,csok) nem mentünk ,és nem is fogunk belemenni.

Tehát ha jön a baba ,azt magunkèrt vállaljuk. Nem a bank miatt. Úgy szerintem egész más. Kényszerből ,talán az embert jobban meg is viseli az egész gyermek téma.😟


Vagy a fene tudja.. Ilyen helyzetben nem voltam mèg.


De a fáradság és depresszióról én is tudnék mesélni. ..

Át estem rajta.

2021. dec. 29. 13:21
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Mesélj akkor te is kérdező!

6 os és 8as voltam

2021. dec. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!