Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen gyerekkel?

Figyelt kérdés

Szóval adott egy 3 éves gyerek aki egyébként okos, viszont..

bárki bármit mond, azonnal visszakérdez, hogy "mi?" "micsoda?" "tessék?"

A hallásával egyáltalán nincs probléma, csak reflexből azonnal visszakérdez. Kivétel nélkül mindig visszakérdez, mikor valaki hozzászól.

Nem az enyém a gyerek, csak érdekel, hogy mit lehet ezzel kezdeni. Gondolom a szüleinek is lassan kezd frusztráló lenni, hogy mindent 100x kell elmondani.


2021. dec. 31. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:
99%

Minden 3 évesnek mindent százszor kell elmondani.

Gondolom egy nagyszülő használja ezt a kifejezést és megtetszett neki.

Jó eséllyel semmi baja.

2021. dec. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%

Én nekiállnék szivatni.


-Kérsz csipszet?

-Micsoda?

-


És semmi válasz. Egyszer kérdeznék, mindent. Csak megunja, hogy semmi értelme. Így nem kap csipszet. Csá.

2021. dec. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Az én gyerekem szokta ezt csinálni néha, beszédértési zavar jele, magyarul: nem érti, azt akarja fogalmazd meg másképp.
2021. dec. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a 3# hozzászólóval, az én lányom is rengetegszer vissza kérdez, neki is beszédértési problémája van.
2021. dec. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Nem járható út, hogy előbb megszólítod, aztán ha rád is figyel, akkor feltenni a kérdést? Ha nincs ott teljesen fejben, akkor lehet, hogy akkor is visszakérdez relfexből, ha valóban értette, csak egy rossz beidegződés. Idegesítő lehet, de szerintem az is az, hogyha ő meg épp mással foglalkozik, el van merülve valamiben, és választ várnak tőle olyanra, amire oda sem figyelt, mert vagy nem is tudta, hogy hozzá beszélnek vagy nem sikerül elég gyorsan felvenni a fonalat. Ha akkor sem érti, amikor figyel, akkor lehet gond.
2021. dec. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ami azt illeti akkor is visszakérdez, ha szemtől szembe annyit mondok neki, hogy "igen". Szerintem csak nagyon megszokta :/
2022. jan. 1. 07:33
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is, beszédértési zavar, ha nagyobb lesz visszakérdez majd a félreértette szavakkal, akkor nyilvánvaló lesz. Nincs köze a halláshoz.


Meg tudod figyelni, mondókáknál hallás után nem nem tudja elismételni, és nem a memóriája rossz. Ha többen vannak nehezebben tanul mondókát, ha egyénileg hallja, könnyebben.


Nem szabad szivatni szerencsétlen háromévest, biztosan nem szivatásból csinálja. Akár kényszeres, akár viccesnek gondolja, akár hallás gond, akár rossz berögződés, akár beszéd gond, nem bosszantás a cél. 3 éves, könyörgöm, egy csepp rosszindulat nincs benne!

2022. jan. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!