Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet kezdeni egy dacos...

Mit lehet kezdeni egy dacos 18 hónapos gyerekkel?

Figyelt kérdés
Ha valami nem úgy van ahogy ő akarja akkor torka szakadtából üvölt, akár egy fél óráig is, míg már hangja sincs. Nem lehet ráhagyni, mert a fejét a földbe veri vagy az asztalba ha nem kap figyelmet. Ami rosszabb, hogy ha ilyen hisztikor ha kézben van akkor az ember arcát csapkodja, vagy úgy megfejel, hogy örülhetsz ha nem ájulsz el. Igazából az egész családnak kezd betelni a pohár, mert nem kellemes hallgatni. Mi lehet jó módszer a leszoktatására? Mert aggódunk hogy ez egyre rosszabb lesz. Az anyja wc-re nem tud elmenni mert ha nem mehet utöna már ordít is, ha az után veszi fel az anyja, hogy rákezdett, akkor csak még jobbam ordít percekig is akár.
2021. márc. 29. 09:54
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
30%
Kap büntetést, amikor üt-vág? Mert azt azért nem hagynám. Kezet leszorít, elküldeni a szobájába, vagy a sarokba és erélyesen rászólni, hogy ezt meg ne merje többet tenni. Én az üvöltést hagynám, majd csak elájul egyszer. Ha veri a falba a fejét az jó kérdés, ilyennel még nem találkoztam.
2021. márc. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
Nem szánt szándékkal veri a fejét bele mindenbe, de pl letérdel és úgy kínlódik, aztán egyszer csak felül és hanyatt vágja magát, ha ilyenkor nem kapjuk el az nagyot tud szóéni és akkor még azért is üvölt mert fáj. Ezt a szobába küldést nem értem, szerintem ilyen komplex dolgot nem ért meg, de nem tudom. Na meg ha anyukáméknál vagyunk, akkor ott nincs saját szoba. Ha ütlegel akkor rászólnak, de mivel ilyenkor még jobbam csinálja, szerintem nem veszi komolyan a szidást.
2021. márc. 29. 10:05
 3/44 anonim ***** válasza:
48%

Erélyesen rászólni, üljön le a kanapéra és nyugodjon le, vagy menjen a fürdőbe és mosdon arcot (kizökkenti) ha nem megy én viszem ki

A csapkodást nem tolerálni. Abban a nyomban leteszem rászólok.

Ha önmagát üti hagyom. Majd rájön h nem hat meg. Az ő baja.

2021. márc. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
55%
Rá szoktatok szólni, úgy istenigazán? Ha jól veszem ki, te vagy az apja, azért csak rá tudsz kiabálni úgy igazán erélyesen, hogy érezze a súlyát. Valószínűleg azért nem veszi komolyan, mert csak ejnyebejnyéztek. Nem kell, hogy saját szobába küldjétek, csak egy másikba, hogy érezze, itt most baj van és nem toreálható amit csinál. Ehhez elég nagy már, hogy megértse, de próbáljátok ki és kiderül. De semmiképpen sem szabad hagyni azt amit csinál.
2021. márc. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
64%

Jézusom, büntetni meg a szobájába küldeni egyedül??? Még két éves sincs szegény gyerek, mit vártok tőle? Szeparációs szorongása van, nem tudja kezelni az érzéseit, még valszeg beszélni se tud, hogy elmondja mi a konkrét baja (bár valószínűleg azt sem tudja, csak érzi, hogy rossz).


A szepának a legjobb kezelése, ha sokat szeretgetitek, sokat van az anyjával, összebújnak, és nem erőnek erejével próbáljátok meg távol tartani tőle. Akkor megtanulja, hogy anya mindig ott van, és hamarabb lecseng az egész, könnyebb lefutása lesz. Engem is zavar, hogy nem tudok nyugodtan elmenni a mosdóba, de hát istenem, jön utánam a lányom, játszik a vécépapírral meg a fürdős játékaival, aztán ennyi, én próbálom úgy felfogni, hogy legalább ha azt látja, hogy mi is rendszeresen járunk vécére, akkor majd a bilizésnél is könnyebb dolgunk lesz, mikor oda jutunk. A hisztiket meg gyerekfüggő, hogy érdemes kezelni, az biztos, hogy ha magának árt a gyerek, akkor nem fogom hagyni, hogy összeverje magát, hanem finoman lefogom, és közben beszélek hozzá, megfogalmazom, hogy (valószínűleg) mit érez, most miért dühös, miért fáradt, miért feszült, stb, szóval megnevezem a feszültségének a forrását, és elmagyarázom neki, hogy ennek mi az oka. De más gyereknél lehet az válik be, hogy megpróbálod kizökkenteni (nem hideg vizes zuhannyal, neked mégis hogy esne, ha éppen felháborodsz valamin, teljesen jogosan, aztán ahelyett, hogy meghallgatnának, kapnád az arcodba a jeges pohár vizet?), kiveszed a helyzetből, átviszed másik szobába, kiviszed a friss levegőre, valami történik, amitől elterelődik a figyelme, lenyugszik, és akkor beszélsz hozzá. Az rengeteget segít a hisztikezelésen úgy általában, gyerektől függetlenül, ha komolyan veszed a problémáját, még ha neked piszlicsáré apróságnak is tűnik. Ha megfogalmazod most az érzéseit, értőn és megértőn fordulsz felé, akkor később ő maga is jobban fogja tudni kezelni. Most tőletek tanulja meg, hogy hogyan kezelje ezeket a helyzeteket.


Senki sem mondta, hogy egy dackorszakos kisgyerekkel egyszerű vagy könnyű. De ha most jól csinálod, később egy magabiztos, érzelmileg stabil hátterű gyerek (felnőtt) lesz a végeredmény, szóval megéri belefektetni az energiát. Mondom ezt úgy, hogy nekem is nagyon hisztis és akarnok lányom van.

2021. márc. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
Nem az apja vagyok, hanem a nagynénje. Az apja rá szokta hagyni a hisztit, érdemben nem foglalkozik a gyerekkel. Néha vigyáz rá pár percet, de inkább a nővérem foglalkozik vele, de ő nem nagyon kezeli jól a hisztiket, inkább azonnal felkapja és hurcolássza csak hagyja abba a sírást.
2021. márc. 29. 10:19
 7/44 anonim ***** válasza:
35%

Ahogy te is írtad, szerintem sem veszi komolyan a szidást, épp ezért csinálja még jobban mikor megszidjátok.


Az ordítást meg a vergődést én simán ráhagynám, hogy lássa, nem ér el vele semmit. Az ütlegelést viszont nem. Ezt valahogy muszáj most csírájában elfojtani. Ilyenkor általában nem célravezető, ha ti is fizikai büntetést alkalmaztok, mert ettől még agresszívabbá válhat.

Próbáljátok meg a lehető legnyugodtabban, de mégis büntetéssel "jutalmazni" ezt a viselkedését. (Nem fizikai fenyítéssel.) És elmagyarázni neki, hogy így nem szabad viselkedni, és ezért a viselkedésért minden esetben büntetés jár.


Próbáljatok következetesek lenni, és lehetőleg mindig ugyanúgy kezelni az ilyen helyzeteket. Így gyorsabban megtanulja, hogy nem csak nem éri el a célját ezzel a viselkedéssel, de büntetést is kap érte.

2021. márc. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:
Na most ha azért hisztizik, mert álmos vagy éhes az oké. De tegnap pl azért bőgött mert nem ugorhatott ki az ablakon és mert nem kaphatta meg a buborékfújót. Beszélni nem tud és nem is nagyon érti még a beszédet, legalábbis nekem úgy tűnik. Kezd nagyon elkanászosodni a szüleim szerint is, nem lehet neki semmit megtiltani mert csak azért is csinálja (szekrényre mászás, a kutya tépése, arcon csapkodás) Engem annyira nem érdekel mert ritkán vagyok a közelében, de a szüleimet ki fogja csinálni és a mővéremet is, aki szegény nem nagyon tudja hogy kezelje a helyzeteket, de később meg fogja sínyleni szegény, ahogy a gyerek is.
2021. márc. 29. 10:27
 9/44 anonim ***** válasza:
77%

5-ös írt jó dolgokat, a többiek nem nagyon.


Ennyi idős gyereket nem szabad büntetni.

Abból kell kiindulni, hogy nem érzi magát jól ebben az állapotban, azért viselkedik így. Ha büntetitek, attól sem fogja jól érezni magát.

Rá sem kell hagyni, hanem igen, foglalkozni kell vele és meg kell érteni, hogy neki valóságos probléma, hogy 3 percig nem látja az anyját. Ahogyan 5-ös írta.


Amúgy nem szokott kettesben maradni az apjával? Mondjuk, mert anya 1-2 órára elment ügyeket intézni, vagy orvoshoz vagy boltba vagy egyszerűen csak friss levegőt szívni.

2021. márc. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:
Ha az anyjának dolga van, akkor a mama vigyáz a gyerekre (anyukám). Az apja nem figyel rá kellően és nem is nagyon ért "szót" vele, csak pár perceket vigyáz rá, úgy hogy a gyerek anyja is a közelben van, de nem velük.
2021. márc. 29. 10:31
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!