Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig számít normalisnak,...

Eperlekvár8 kérdése:

Meddig számít normalisnak, hogy még nem éryi a beszédet? Beszédértés késés. Nem jelez fejjel sr kézzel sem. Egy két hete egyre fusztráltabb ha valamit akar s nem tudjuk mit.

Figyelt kérdés

21 hónapos fiam 15 hónaposan regisztraltam kor.fejlesztőbe itt Németországban. Csak 1 hónapja kerültünk sorra s tart a vizsgalat.Megnézte 3 terapeuta de még vár egy EEG..

Eléggé lassan megy🤐Három nyelv van. 17 hónaposan indult el.


2022. jan. 1. 18:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Magàn orvos esetleg? Miben nyilvànul meg, hogy nem èrti a beszèdet?
2022. jan. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
53%
3 nyelv..
2022. jan. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Egész nap oda vissza megy a szobába ha hivjuk nem jön oda de a nevére se, pedig hall Sokszor nem figyel semmore nem mutat rá, tiltast is ajto ki be csapjodás megy egész nap ha ehes, szomjas akkor ebből tudom h valani baja van. Sokszor olyan mintha nem velem lenne.
2022. jan. 1. 19:24
 4/21 A kérdező kommentje:
Itt a privat sem eguszerű, legalábis ezen a részen s abba reménykedek ha Magy utazunk akkor de sajna szabija a páromnak se most lesz. Plusz corona🥺
2022. jan. 1. 19:27
 5/21 anonim ***** válasza:
90%
Lányom nem beszélt, de mindent értett olyan 1 éves korától lehetett észrevenni, hogy érti a dolgokat, 15 hónaposan bármit megmutatott, amit kérdeztem a képeskönyvekben. Viszont nem beszélt, 2 és fél évesen kezdtünk fejlesztésre járni, ott mondták, hogy másfél, két évesen kell a fejlesztés ha nem is ért. Úgyhogy szerintem időben vagytok, pláne 3 nyelv rengeteg.
2022. jan. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha alapból 3 nyelv van, és a mozgásfejlődés sem túl gyors, akkor nem tudom, hogy mit vársz. Türelem.
2022. jan. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Egy anyanyelv esetén -úgy értem, ha csak egy nyelven beszélnek hozzá a szülei- a harmadik szülinapig elég megszólalni, több anyanyelv esetén 3 és fél évesen is ráér:


https://www.youtube.com/watch?v=Pq6Z5e_25DQ


A beszédértés meg nem feltétlen látszik laikus szemmel, nem feltétlen reagál egy gyermek, a 3. szülinapja előtt, lévén dackorszakban van még. Persze valami jele kell legyen, de elég, ha kb 24 hónaposan jelét adja az értésnek így, hogy egyszerre 3 nyelvet hall maga körül.


A 3 nyelv hogyan értendő a gyermeketek esetében? Ha nem következetesen használnak felé nyelvet, az még össze is zavarhatja! Ez több tényezős kérdés:


pl aki hozzá beszél, és a beszélőnek az nem anyanyelvet, az zavaró a gyermek tényleges, addigi anyaynevli fejlődésére nézve;


az is zavaró számára, ha bár anyanyelvi beszélő szól hozzá, azonban már elmúlt 3-4 hónapos a baba, mire elkezdtek azon az újabb nyelven szólni hozzá (értsd olyan esetre is, amikor már 1, 2, vagy több éves volt) ; az idegen nyelv elsajátítás szigorúan a 6. életév után javasolt, a 6. életév sok szempontból határeset.

2022. jan. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem aggasztó, hogy 21 évesen nem fejezi ki az igényeit, sajátos viselkedést mutat (fel alá jardos) és nem mutat beszedertest semmelyik nyelven.

A beszedertes azért egy éves kor körül szokott látszani normál fejlődés esetében, ettől eltér a gyereked, de remélem behozza majd.

Sajnálom hogy a covid miatt lassan juttok seggitseghez :(

2022. jan. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nálunkba 3 nyelv úgy van, h én beszéltem magyarul az apa a saját nyelvén de csak hétvégén járt haza a munka miatt s ni egymással németül. 1 hónapja jeztükba bölcsit is s minden gyerek tömte a kezem játékkal a besz alatt ő soha nem hozott nekem oda semmit🥺😔😪
2022. jan. 5. 12:27
 10/21 A kérdező kommentje:
Elment a bölcsibe is a radiatorhoz s oda vissza menetelt csak. Gagyogása van viszont s mama, vau vau vokt régen de elhagyta. ba ba ba ilyen megy egész nap de nem hordoz jelentést. Nem fejezi ji miket szeretne se fejjel se kézzel. Sokat feszült
2022. jan. 5. 12:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!