Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elsőben jónak számít, ha a...

Elsőben jónak számít, ha a gyerek mindenből jól megfeleltet kap szöveges értékelésként?

Figyelt kérdés
Még a szorgalmira is és a készségtárgyakra is.

2021. nov. 11. 06:06
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
31%
Persze. Az kb a 4-es osztályzatnak felel meg, azzal nincsen semmi gond.
2021. nov. 11. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Köszi. szorgalmi feladatra, amit az osztályból hárman tanultak meg, arra is szoktak négyest adni? (Úgy értem, jobban járt az, aki nem csinálta meg. :) )
2021. nov. 11. 06:19
 3/35 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem nem számít jónak már elsőben a négyes.
2021. nov. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom, de nem voltam biztos magamban. A gyerek olvas, számol, nagyon ügyesen rajzol. Így ment iskolába.

Még rajzból is ezt kapja...

Olyan technika feladatra is, ami az összes gyereknek teljesen egyforma, előre kivágott dolgokat kellett összeragasztani...

Először úgy voltam vele, hogy előfordulhat, nem foglalkozom vele. De amikor már tömegesen hozza, úgy, hogy látom itthon, milyen ügyesen, szépen dolgozik és még előre is van bőven tanulásban, vakarom a fejemet, akkor mi kellhet az ötöshöz...?

2021. nov. 11. 07:33
 5/35 anonim ***** válasza:
80%

5 fokozatú értékelési skálát alkalmaznak nálatok??

Az általam ismert általános iskolak első osztályaiban MINDBEN 3 fokozatút.

Jól megfelelt, megfelelt, nem megfelelt.... És ennek megfelelően a jól megfelelt nem 4-es...

2021. nov. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon rossz irányba haladsz, már most kezded nyomás alá helyezni a gyereket ezzel a teljesítménykényszerrel.

Nyugodj meg, a középiskolában, egyetemen, meg felnőttként a lőtéri kutyát nem fogja érdekelni (és nincs is semmilyen befolyása semmire), hogy általános iskola 1. osztályában a ragasztgatásért (szerinted) "csak" jól megfelelt értékelést kapott vagy hiperszuperfenoménzseni értékelést.


Amúgy azt sem értem: nem vagy tisztában az értékelési skálával? Hát akkor nézz/kérdezz utána az iskolában, a tanítónál.


Csak egy példát szeretnék elmesélni: kolléganőm pont a múlt héten említette egy barátnőjét, a 12 éves lánya éppen kórházban van, pszichiátrián vizsgálják, mert öngyilkossági kísérlete volt. Anyuka pontosan ezt csinálja, amit te kezdesz. Ha a gyerek 4-est kap valamiből, már ordít és ki van akadva.

Nyilván te még a gyerekkel jelenleg nem érzékelteted (legalábbis remélem!), de a legjobb úton vagy erre. Most még megfordíthatod

2021. nov. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk az 5-ösnek a kiválóan megfelelt számít.
2021. nov. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként vagy a Pedagógiai Programban, vagy a Szervezeti és Működési Szabályzatban leírják az értékelést a sulik általában.
2021. nov. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
19%

Igen, ez valóban a 4-es osztályzat. 90 százaléktól 76 százalékig van.


Nálunk 4 fokozatú skálát alkalmaznak: Kiválóan megfelelt, jól megfelelt, megfelelt és fejlesztésre szorul.

2021. nov. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
86%

Szegény gyerek.

A kiválóan megfelelt a legjobb elsőben, de kit érdekel. Biztos nagyon ügyes, de ha elfogulatlanul nézi az ember, lehet, hogy egyszerűen nem tűnik ki vele a társai közül.

2021. nov. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!