Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha elmentek valahova utánatok...

Ha elmentek valahova utánatok is nagyon sír a gyerek? Próbálok általában úgy elmenni otthonról h ne vegye észre de nem mindig sikerül.(3 éves fiú)?

Figyelt kérdés
2022. jan. 5. 19:47
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Nem sír, mi dig elköszönök és mondom mindjárt jövök.

A bölcsibe sem engedjük anyukát eltünni, merz szegény gyerek mikor rájön, hogy ott hagyták teljesen kétségbe esik. MINDIG EL KELL KÖSZÖNNI.

Nem húzni az időt elmondod hova mész, és mindjárt jössz,majd puszi, és mész, nem 5 puszi meg 6x vissza,csak határozottan.

3 gyerekwm van sosem sírtak mikor elmentem, kaptam puszit és már szaladtak játszani.

2022. jan. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sosem lépek csak úgy le...

Elköszönök csak úgy megyek el. Megbeszéljük hova megyek, mikor jövök, es hogy hozok ajándékot ha jófiú lesz.


Sosem sír


2 és fél éves

2022. jan. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Alap, hogy mindig elköszönünk és a visszatérést egy olyan eseményhez kötöm, amit ért. Nem 10 perc vagy 1,5 óra, hanem tízórai után, ebéd előtt, amikor délután felkelsz, stb.

Nyilván előfordult, hogy sírtak, de soha nem vigasztalhatatlanul.

2022. jan. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tunok el soha en se. Lehet nalatok mar azert sir, mert rosszul vette ezt a kanyart. Erdemes lenne ujra probalkozni az elkoszonessel. Meg ha sir is. Vagy csak probalkozni, hogy elkoszonsz, kimesz az ajton, varsz picit, visszamesz es maradsz. Aztan megint egy kicsit kimesz mondjuk másnap de mar 5 percre, es igy tovabb. Ahogy latod h fogadje el ugy novelsz az idon. Lehet hulyeseg, de ez jutott hirtelen eszembe
2022. jan. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Soha ne menj el elköszönés nélkül. Amiatt ilyen. Teljes pánikban lehet szegény, mikor észreveszi, hogy eltűntél. Nem tudja hová mentél, visszajössz-e valaha, ha igen mikor? Szintén bölcsiben dolgoztam 12 évet. SOHA nem engedték el anyát köszönés nélkül. Inkább sírjon, de biztonságban érezze magát. Az elköszönés pedig gyors kell,hogy legyen. Egy puszit egy ölelés és menj. Megvigasztalni te úgysem tudod, ellenben jól belehergeli magát a sírásba. Amint elmész úgyis megnyugszik.
2022. jan. 6. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Én jelenleg bölcsiben dolgozom, és a főnököm nem engedi elköszönni a szülőket a gyerekeiktől.

Ha nagy ritkán kettesben tudok maradni egy egy új szülővel, akkor sulykolóm belé, hogy mindig mondja meg ha elmegy, köszönjön el, s ha újra vissza jön, akkor akkor mesélje el a gyerekének, hogy merre járt.


A te 3 évesed már van akkora nagy fiú, hogy megértse, ha leszaladsz a boltba és massal kell maradnia.

Csak mond el neki, hogy elmégy ide meg oda, hozol ezt meg azt. S haza tértél, akkor együtt megnézhetitek, kipakolhatjátok azokat, amiket vettél.


Vagy ha az oviban sír, akkor is eltudod neki mesélni az ovi napirendjét. Akár este is átbeszélhetitek, hogy aznap milyen napirendi pont mit követett, te hol léptél be, hogy haza vidd.

Reggel oviba menet megint elmondhatod neki, hogy reggeli, játék/foglalkozás, tízórai, játél, ebéd, alvás, ébredés, játék lesz a program, és te mikor fogsz értemenni.


De könyörgöm, soha ne lépjél le egy szó nélkül. Nem okozol életre szóló traumát, mert megszokja a gyerek, hogy anya szó nélkül elszokott tűnni, de adj neki kapaszkodót, hogy mikor térsz vissza.

2022. jan. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
18%
6, a helyesírás már nem elvárás sehol? vagy hat általánossal dolgozol a bölcsiben?
2022. jan. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem is írták, SOHA ne lépj le szólás nélkül / lopózz ki stb. A gyerek ősbizalma rendül meg benned ilyenkor. A sírás pedig nem rossz, az az érzelmek egyik megnyilvánulása, egy szelep. Teljesen normális. Abba fogja hagyni.
2022. jan. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%

Kedves 7-es. Nem, én egy ősember vagyok, most tanulom a róvasírást, a magyar betűket csak hobbiból szoktam nézegetni, de még fogalmam sincs, hogy eszik-e vagy isszák.


Mellesleg nem látom az írásomat annyira értelmezhetetlen katyvasznak.

De mindig örvendezem amikor valaki annyira nem tud magával mit kezdeni, hogy az a legnagyobb baja, ha egy szövegben szóismétlést, elütést vagy ne adj ég ékezet hibát talál.

De szívesem veszem ha korrepetálni szeretnél.

Amúgy egy pici javaslat. Új mondatot többnyire nagy betűvel kezdünk.

2022. jan. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
35%

#7

Ráadásul kötőszóval nem kezdünk mondatot, már ha az új mondat akart lenni. Sajnos nem derül ki,hiszen kis betűvel írtad.

2022. jan. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!