Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináltok ha nincsen...

Mit csináltok ha nincsen kivel beszélgetni ha nem jártok el otthonról és még a családod sem partner a beszélgetésben?

Figyelt kérdés
Ha kiszolgáltatottak vagytok.

2015. febr. 11. 10:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Kitalálok programot a gyerekemmel.

Könyvtár, játszóház, csana, állatmenhely, stb.

Ezen kívül tanfolyamra járok, tanulok, olvasok.


De a kiszolgáltatottságot hogy érted?

2015. febr. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Konkrét segítséget nem tudok adni, de miért nem jársz el otthonról? Ha otthon vagy gyesen esetleg, akkor szomszédok, játszótéren más anyukák?
2015. febr. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Miért vagy kiszolgáltatott???????
2015. febr. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem vállalok gyereket.
2015. febr. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

Volt ilyen időszakom. A háttértörténet mindegy, a lényeg, hogy egyedül maradtam 3 kicsi gyerekkel. Teljesen beszűkültem. Alig vártam, hogy a szüleim elvigyék őket 1-2 órára, és rákattantam mindenféle sorozatra. Vagy 5-öt kísértem egyszerre figyelemmel. Keveset aludtam, éjjel olvastam (leginkább horrort, az érzelmestől vert a víz).

A barátaim nem tudtak segíteni, elmartam őket magam mellől, a családom aggódott értem, naná, hogy őket sem tűrtem meg igazán.


Aztán 3 hétig ittam éjjelente, nem keveset. A húgom akkoriban nálam aludt, vagy elvitte a gyerekeket.

A 3. hét végére rendet tettem az agyamban. Kerestem egy tanfolyamot, amivel felfrissíthettem a szakmai tudásomat, és a suliban jól éreztem magam. Senki sem tudott a gondjaimról, tudtam nevetni, barátokat szereztem. Nem volt szánalom, aggódás a tekintetükben, így felszabadultam közöttük. Egy idő után persze elmondtam mindent, de addigra kinn voltam a gödörből.


Szóval nekem a könyvek és a tanulás segítettek.

2015. febr. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Egy idegen országba idegen nyelvtudás nélkül élek kinn és szültem gyereket magyarul tudó férjemnek.

Vannak itt magyarul tudó emberek is, de úgy érzem nem fogadnak el engem, furának tartanak.

Ráadásul már elfelejtettem beszélgetni is, kérdezni, bele bonyolottam a saját próblémáimba és másról sem tudok beszélni ha beszélek.

Pár éve tart ez az állapot mióta nem találom a helyem, mióta megszületett a gyerekem el vagyok zárkózva a külvilágtól.

Nem látom értelmét néha takarítani, öltözködni mert úgysem lássa senki.

Semmihez nincs kedvem.

Ha vásárolni megyek, mindig sietek, nem beszélgetek 2 szót az eladóval.

Mindig leégetem magam ha csak megszólalok.

2015. febr. 11. 10:35
 7/13 anonim ***** válasza:

Egyértelmű a nyelvtudás hiánya a problémád. Mindenképp iratkozz be egy nyelviskolaba, ott majd összeismerkedsz a csoporttársakkal es sokkal jobban érzed majd magad. Kinyílik a világ, találkozhattok időnként egymással, es a legfontosabb hogy megtanulod a nyelvet is es tudsz kommunikálni az eladokkal, az emberekkel az utcán.

En is voltam ugyanebben a helyzetben, az utcán, boltban lapitva mentem, nehogy vki megszolitson, mert tok ciki hogy nem értem, nem tudok válaszolni. Míg nem beiratkoztam egy tanfolyamra, ott lettek barátok, mindenféle nemzetiség, sokkal jobban éreztem magam ezután. A boltban is kimondottan jol esett valamit megkérdezni, vagy ha hozzam szoktak.

Tudom, a gyerek egy kicsit akadály ebben, de ha be tudnád adni valami bölcsibe addig akkor meg tudnád oldani. A te erdeked, mert előbb-utobb bekettyozol igy.

2015. febr. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon más eset, mint az enyém volt, így nem sokra mész a válaszommal.

Az általad leírtakból arra következtetek, hogy minimum nagymértékű kisebbrendűségi komplexusod van, de a depressziót sem zárnám ki.


Nem írtad, a férjed hogyan áll ehhez a helyzethez. szerintem ő tudna neked a legtöbbet segíteni abban, hogy kinyílj.

De az sem lenne rossz, ha keresnél egy pszichológust, sokat tudna neked segíteni.

Az akaraton is sok múlik. ha te eldöntöd, hogy most akkor is kimozdulok, most akkor is beszélgetek, most akkor is előrébb lépek, ha nehéz, akkor lépésről lépésre kijjebb kerülsz a gödörből.


Ehhez kívánok neked sok erőt és kitartást!

2015. febr. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8-as vagyok, és az első válaszomra utalam, ahol leírtam a saját sztorimat.


A nyelvtanulás meg jó ötlet, kedves előző. Két légy egy csapásra, enyhülnek a nyelvi korlátok, és kapcsolatok alakulhatnak ki.

2015. febr. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Sajnos nincsen pénzünk nyelv órákra.

A családtagjaim tanítanak , az az én kérdezek jegyzetellek ők válaszolna és megtanulom.

De nagyon lassan megy, a mondat szerkesztés, én tudom hogy mit mondok mit kérdezek de mindig van új szó új mondat amit nem értek.

Ma délután azt tervezem hogy felöltöztetem a gyerekem és elmegyünk babakocsis sétára mert szegénykém is a hidegek miatt alig volt ilyen sétákon.

Sokszor abban bízom hogy összefutok valakivel és beszélgetünk, de mindenki úgy siet, van mikor én is, és van az is hogy senkivel nem találkozok.

Hogyan lehetne legyőzni a kisebbségi komplexust?

2015. febr. 11. 12:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!