Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kezelhetetlen 18 hónapos?

Kezelhetetlen 18 hónapos?

Figyelt kérdés

Jó másfél hete a kislányom állandóan hisztizik.Szó szerint mindenen.Kiabál(a maga nyelvén) és rendszeresen földhöz veri magát ha valami nem úgy van ahogy ő szeretné.Eddig ha mondtuk neki pld hogy ne ugrálj a kanapén hanem ülj le, leült most meg ugrál össze vissza és hiába szólunk rá,ültetjük le fél másodperccel később újra nekiáll.Beszélni még nem beszél egyedül a nemet mondja meg egy-egy szóról gondoljuk ,hogy tudjuk mit jelent.Nyilván így kifejezni se tudja magát, viszont folyamatosan kiabál,artikulál..kész vagyok ettől.

Más 18 hónapos csinál így? Mert a mi környezetünkben lévők közül egyik sem.Mit lehet tenni, hogy kicsit szófogadóbb legyen.Mi most kitaláltuk, hogy ha nem fogad szót ,akkor be van téve a járókába de nem tudom mennyire érti, hogy miről is szól ez az egész mert ott meg tök jól el szórakoztatja magát szóval nincs ,,büntetés" szaga a dolognak.Próbáltam már megmagyarázni neki, hogy megüti a fejét.Pár hete még ezt is értette most meg mindig valami olyat csinál amitől az ember haja égnek áll.:)

Tippek, hogy lehet ,,megregulázni"? A verés ,rácsapás nem jöhet szóba, engem sem vertek soha.


2019. ápr. 10. 22:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Sokszor mondjad neki: nem szabad. (nagyon sokszor!) Es ennyit tehetsz. Nem gondolom h van ertelme buntatni de mivel en sem szívesen nezem ahogy fejjel esik le a kanaperol a 19honapos fiam hasonló helyzetekben en is a jarokaba teszem lenyugodni. Eletkori sajatossag, probara tesznek minket es feszegetik a hatarokat. Legyel következetes.
2019. ápr. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
43%
A gyereked 2 éves sincs, gyakorlatilag még baba, ne várd el tőle, hogy ok-okozati összefüggéseket megértsen :) Jól teszed, hogy nem vered. Amit tehetsz, az az, hogy megpróbálsz rájönni, mi a baja, mit szeretne kifejezni. Másik alternatíva a figyelemelterelés.
2019. ápr. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon tudsz vele mit csinálni, túl kicsi. Mondjuk nálunk szóba sem jöhet a járóka, úgyhogy szerintem nagyon urs jó gyerek, aki a járókában elvan, tedd be oda, ha hisztizik, lényegében mindegy, hogy, büntetésnek fogja-e fel, ha ott jól érzi magát, akkor megoldhatja a hiszti kérdést.
2019. ápr. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A nem szabadot sokat hallja.:)Már mondtam páromnak, szerintem tele lehet vele a hócipője mert minden 3.mondat úgy kezdődik lassan, hogy nem szabad, mert...

De akkor kitartóan mondom tovább.:)

Van egy fél-1 órás időtartam mikor tényleg fél percenként ugrál.Én már mondtam a páromnak, hogy szerintem ezt ő ,,rontotta" el, mert akkor kezdte igazán csinálni, mikor az apja elkezdett ,,jujjolni" ,hogy húúú...nézd mindjárt leesik és ugrált oda hozzá meg láthatóan ijedezett.Amíg csak rászóltam, hogy ülj le mert nem szabad felállni addig nem igazán csinálta.Szerintem az apja reakcióját várja, mert neki vicces.Abból is gondolom, mivel már előre vigyorog mielőtt ugrálni kezd, sokszor már akkor mikor mászik a kanapéra vagy a fotelba.:)

De minden olyan ,,tette" előtt így vigyorog mikor tudja, hogy azt nem szabadna.

Párom szerint meg az én idegességem ragad rá át, mert az utóbbi időben van bennem feszültség.Szóval mutogatunk egymásra:D

2019. ápr. 10. 22:28
 5/14 anonim ***** válasza:
52%

Üdv a dackorszakban. Ez ilyen. Majd elmúlik. Úgy 20 èv múlva. Remélem. Én túlélèsre játszom. Ha végigcsináljuk úgy a napot, hogy mindenki él, és senki sincs zárt osztályon, azt sikeres napnak könyvelem el, és hálát adok az univerzumnak.

Amúgy TELJESEN NORMÁLIS a gyereked viselkedése. Kiborító, de normális. Ez persze nem azt jelenti, hogy nincs vele dolgod. Már most állítsd fel a hatátokat, mit szabad és mit nem. A gyereknek FOLYAMATOS FELÜGYELETRE, FIGYELEMRE, szórakoztatásra van most szüksége. Nem eszel, nem iszol, nem pisilsz, nem pislogsz, levegőt is csak óvatosan veszel. A gyereket szórakoztatod, ha ébren van, különben ő szórakoztatja magát. Ha eddig nem volt, mostantól legyen napirend. Ha meg van, csak lázad, keményen betartod. Mostantól Te vagy a főnök, ezen a ponton vége van az igény szerintiségnek. Legyen fix alvásidő, addig ehetsz, ihatsz, pisilhetsz, pisloghatsz. A házimunkát felejtsd el. Majd kitakarítasz, ha ovis lesz.

2019. ápr. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
10%
Ne haragudj, de egy másfél éves miért nem ugrálhat a kanapén? Nem vársz tőle egy kicsit sokat? Én simán hagyom neki, valószínűleg pont ezért nem szokott ugrálni rajta.
2019. ápr. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
29%
Ami még segíthet: kb.kiköltözöl a gyerekkel a játszótérre. Ígyse-úgyse tudsz tőle semmit se csinálni, mert amint belekezdesz valamibe nyűgje van, vagy csinál valami oltári baromságot. Akkor legalább a játszótéren tomboljon, ne a lakást szedje szét. A lényeg, hogy folyamatosan foglalkoztasd, hogy ne legyen ideje marhaságot csinálni. És könyörgöm, Ne.Hibáztasd.a.Párodat. Már ha nem akarsz szemvillanás alatt egyedülálló anyuka lenni. Magadat se hibáztasd. Teljesen egészséges, sőt szükséges ez a folyamat, ami a gyermekeddel történik.
2019. ápr. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
24%

Engedd neki, hogy ugráljon, ugrálj vele.

Nálunk minden este van egy jó fél órás ugrálás, a fiam is játszik azzal, hogy apa elkapja. De tudja, hogy ez játék, napközben nem csinálja. Pár napja bukfencezik, most az az újdonság.

Napi 2x2 órát vagyunk kint, séta - mászóka - csúszda - homokozó, jól elfárad.

Egyrészt kell neki a mozgás, próbálgatja a saját képességét, a határait és persze a te határaidat.

Adj neki lehetőséget az ugrálásra.

2019. ápr. 11. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%
Legyen valami alternatíva az ugrálás helyett. Vagy ugrálhasson máshol. Az sem jó, ha minden 3. mondatod valaminek a tiltása. Vizsgáld felül, hogy tényleg mindent tiltani kell-e, vagy lehet rajta enyhíteni?! Ilyenre gondolok: ne szaladj előre (mondjuk az utcán), helyette lehet az, hogy a "csíknál" (ha van a járdán valahol pl.) várjál meg. Bár ehhez még pici, de hasonló dolgokra gondolok.
2019. ápr. 11. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz mit csinálni, a sarkában vagy és eltereled a figyelmét. Ez a korszak ilyen, túl kicsi még, hogy nagyon megértse amit mondasz. Én nem mondogatnám a helyedben annyit, hogy nem szabad, mert a végén még azt hiszi az a neve. Viccen kívül, tényleg nem jó állandóan ezt mondani neki.
2019. ápr. 11. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!